Kerítésen innen
A pintéri „üljön át egy másik autóba” továbbfejlesztett változata: jöhet a kormány mobiltelefonos riasztása

Emlékeznek még a zord időjárás okán küldött „életmentő és merőben új pintéri üzenetre, ami életeket menthetett?” Mától kezdve ez már a múlt, jön a XXI. század! A külföldön már régóta bevett gyakorlatnak számítanak a mobiltelefonos riasztások természeti katasztrófák vagy egyéb válsághelyzetek idején.

Szavazásdömping
Magyarország Nemzetközi Büntetőbíróságból való kilépése és Polt Péter alkotmánybíróvá választása után a parlament kedden megszavazta Semjén Zsolt salátatörvényét is.
<< Olvassa cikkeinket a Facebookon, az Instagramon, a Linkedinen, és a Google hírei között is! >>
A semjéni innováció… legalábbis „kerítésen belül”
„A belügyi feladatellátás hatékonyságát támogató és a kapcsolati erőszak elleni küzdelmet erősítő törvények módosításáról”
címmel benyújtott, 77 oldalas javaslatban egyebek mellett egy újfajta riasztási rendszer jogi alapjai is lefektetésre kerültek, amelynek konkrét célja, hogy
a jelenleg működő riasztási és veszélyhelyzeti sms-tájékoztatáshoz képest a fejlettebb technikai lehetőségeket alkalmazó rendszer kiépítésére kerüljön sor.
Ez azt jelenti, hogy
mostantól a kormány is küldhet riasztást, push-üzenetet a mobiltelefonokra
A „ki” és a „miként” kérdésre még nincs pontos ukáz
A Belügyminisztérium leghíresebb SMS-e: amikor 2013. március 15-én a havazás miatt gyakorlatilag megbénult az ország, a BM mindenkinek azt üzente,
Segítünk! Ne hagyja el a gépjárművét! Ha elfogy az üzemanyaga, üljön át másik gépjárműbe!

„akkori” mém
Március 16-án a magyar kormány YouTube-csatornáján egy hosszú, negyedórás videót is közzétettek, amiben a miniszterelnök Pintér Sándorral együtt személyesen mérte fel a mentést.

Fotó: Beliczay László / MTI
Előzmény: Semjén Zsolt április 17-én benyújtott egy salátatörvényt az országgyűlésnek, amiben egy újfajta riasztási rendszer jogi alapjai is lefektetésre kerültek. Az országgyűlés honlapja szerint a javaslatról elég keveset tudni, ezért adatvédelmi és informatikai jogi szakemberekkel segítségével megvizsgálta a 24.hu, hogy miről szól pontosan a tervezett jogszabály, mire lehetne használni egy ilyen rendszert, illetve miért lehet sokkal hasznosabb, mint a Belügyminisztérium által 2013-ban kiküldött „üljön át egy másik autóba” sms-hez hasonló kommunikációs forma. Dr. Németh Ádám informatikai jogra szakosodott ügyvéd a lap megkeresésére elmondta,
az előterjesztés szövege szerint az sms-es tájékoztatás lehetősége a jövőben is megmaradna, ezt egészítenék ki egy olyan riasztási rendszerrel, amely vélhetően push-üzenetként küldene üzenetet a mobiltulajdonosoknak egy váratlan biztonsági esemény, például természeti katasztrófa vagy terrortámadás idején. Hogy ez technikailag pontosan hogy nézne ki, arról egyelőre nem sokat tudni.
Szerző
Friss
- ‘Piros volt a paradicsom, nem sárga, Magyarország előre megy, nem hátra’
- Horn Gyula ma lenne 93 éves – Élete és hitvallása: nekem a politika nem mesterség, hanem szolgálat volt
- Deák Dániel Megafon-srác ‘Tisza-bennfentes’ minőségében leleplezte Ordas Eszter lódítását – Dániel, tényleg ezért taníttattunk?
- Lázár János bilije – ‘Mi nem a bérünkért dolgozunk, hanem annak ellenére’
- Ha Revolut-ügyfél, akkor már tudja, de ha nem: azonnali hatállyal beszüntették kriptoszolgáltatását Magyarországon
- Kérésed asztrológusunknak parancs: friss, ropogós és itt olvasható a hétvégi horoszkóp
- Csillagjegyek és a hűség sorrendbe szedve
- Van arca hozzá: Áder János volt köztársasági elnök Kék bolygó alapítványa, mint pénz-szivattyú?
- Lázár újrázott: a Turul a mondavilágból eredően a magyar kultúra része, ezért marad – Na és a vonat-mizéria, az is marad?
- Magyar Péter vizes posztja Orbán Viktor mai rádiós észosztása után – A legaszályosabb évek 1900-tól napjainkig