Connect with us

Kerítésen túl

A sorosozás mellett már sargentinizés is lesz?

Megosztás

„Olvasd el legfrissebb bejegyzésemet a Jobbikkal összeállt Soros szövetségesek: Sargentini, a szocialisták, a Zöldek és a liberálisok megdöbbentő képmutatásáról.”

Megosztás

Az Európai Parlament január végi brüsszeli mini-plenáris ülésén tárgyalhat a magyarországi helyzetről — döntött az EP vezető grémiuma, az Elnökök Értekezlete (házbizottsága) csütörtökön. A Zöldek frakciója által kezdeményezett eszmecsere megtartását a testületnek a következő ülésén még jóvá kell hagynia.

„A magyarországi helyzet napról-napra romlik”

Így indokolta sajtóközleményében Judith Sargentini EP-képviselő a vita szükségességét. Szerinte az EU-tagállamok fittyet hánynak a parlament felszólítására, hogy lépjenek fel az európai értékeket nyilvánvalóan megsértő magyar kormánnyal szemben, és tétlenségük csak felbátorítja Orbánt.

Az EP konzervatív és szélsőjobboldali többsége nem támogatta, hogy a magyarországi vitát a jövő heti strasbourgi plenáris ülés napirendjére tűzzék. A házbizottság csütörtöki ülésén az Európai Néppárt (EPP) már nem emelt kifogást a téma január végi megtárgyalása ellen. A frakcióvezetés ezzel a taktikai húzással próbálta megakadályozni, hogy a vita mellett még parlamenti állásfoglalás is készüljön — magyarázta a döntést a Népszavának a néppárti szóvivő.

Főként belga és holland twitterezők oldalán bukkan fel többször is

A Judith Sargentinit és a magyar ellenzéket támadó angol nyelvű blogbejegyzését fizetett hirdetésként terjeszti a Twitteren Kovács Zoltán nemzetközi kapcsolatokért felelős államtitkár, volt kormányszóvivő.

„Végy magadhoz egy kis pattogatott kukoricát, mert jön Sargentini! Olvasd el legfrissebb bejegyzésemet a Jobbikkal összeállt Soros szövetségesek: Sargentini, a szocialisták, a Zöldek és a liberálisok megdöbbentő képmutatásáról”

– írja Kovács a tweetjében, amely alatt ott olvasható a „Promoted” szó, ami azt jelzi, hogy a posztot fizetett hirdetésként próbálja eljuttatni a közösségi média minél szélesebb közönségéhez. Információk szerint főként hollandiai és belgiumi twitterezők jelezték, hogy a magyar államtitkár bejegyzése többször fel-felbukkan az oldalukon. A volt kormányszóvivő a hétfői brüsszeli tüntetés után tette közzé a véleményét. Eszerint a demonstráció nem a Munka törvénykönyvének módosításáról, nem a magyar igazságügyi reformról, nem a jogállamiságról és nem is a demokráciáról szól, hanem a Soros-hálózat műve.

(Forrás: Népszava)

Kapcsolódó

A demokrácia haldoklik Magyarországon

Szerző

Click to comment

Leave a Reply

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük