A Szeged legyőzte az előző idény ezüstérmesét

A házigazda MOL-Pick Szeged két góllal legyőzte az előző idényben ezüstérmes francia HBC Nantes csapatát a férfi kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének második fordulójában.

A bajnoki címvédő hazaiak keretéből taktikai okok miatt ezúttal is hiányzott a szlovén balátlövő, Nik Henigman. A vendégeknél ott volt az ugyancsak balátlövő poszton szereplő magyar válogatott Faluvégi Rudolf, viszont sérülés miatt nem játszhatott a spanyol jobbátlövő, Eduardo Gurbindo, valamint a francia balátlövő, Olivier Nyokas.

A Nantes kezdett jobban (2-4), de a szegediek gyorsan fordítottak (5-4). A magyar csapat nem tudott hatékonyan védekezni az ellenfél beállóival szemben, a túloldalon pedig Arnaud Siffert kapus büntetőket és ziccereket is védett, így a francia együttes egy 3-0-s sorozatot produkált (8-9) és ismét vezetett.

Az első félidő hajrájában is leginkább a vendégek akarata érvényesült, de Mario Sostaric utolsó másodperces, üres kapus találatának köszönhetően a Szeged csupán egygólos hátrányban volt a szünetben (11-12).

Az előző idény BL-döntőse a második felvonás elején három perc alatt 4-1-es szériát produkált gyors támadásainak köszönhetően, ez pedig a folytatásban kedvezett a taktikájának, amely a szigorú védekezésre és a lendületes ellenakciókra épült.

A házigazdák a 43. percben magukra találtak, és Bodó Richárd, valamint Joao Canellas vezérletével felzárkóztak, majd Faluvégi első találata után Bodó duplájával egyenlítettek (28-28). Két és fél perccel a vége előtt a Szeged újra vezetett – 8-7 után ismét -, és Marin Sego kapus bravúrjainak köszönhetően végül a négy kihagyott büntető ellenére sikerült megnyernie a meccset.

A Nantes legeredményesebb játékosa a macedón Kiril Lazarov volt hat góllal.

Juan Carlos Pastor. Fotó: Fotó: Frank Yvette/Délmagyarország

Juan Carlos Pastor, a MOL-PICK Szeged vezetőedzője:

“Gratulálok a PICK-családnak ehhez a sikerhez. A mérkőzés alakulása pontosan olyan, ahogy Thierry Anti mondta, csak fordítva a szemszögünkből. A Nantes kiváló csapat, nagyon jól játszik, ha vezet. Az első félidőben rengeteg labdát eladtunk, ezért előnyben játszhatott a Nantes. A 35. perctől kezdtünk el csapatként kézilabdázni. Védekezésben szenvedtünk, de odatették magukat a fiúk. Észrevettük, hogy elkezdődött a Bajnokok Ligája. Egyetértek az ellenfél trénerével, ki lehet kapni, de nem úgy, hogy mi adjuk oda a két pontot, hanem mi nyerjük meg azt. Előreléptünk az eszéki meccs után, de rengeteget kell dolgoznunk még. Szeptember elején vagyunk, de előre kell lépni, mert minden meccs nagyon nehéz a BL-ben. Gratulálok a szegedi közönségnek, óriásit szurkoltak, valamint, hogy elhitték, hogy győzhetünk ma. Fontos hinnünk magunkban, különben elképesztően nehéz dolgunk lesz. Élvezzük ki ezt a két pontot, holnap viszont már dolgozunk tovább.”

Bodó Richárd, a MOL-PICK Szeged játékosa:

“Gratulálok a Nantes-nak, jól játszottak. Szívvel nyertünk, megéreztük a vérszagot, és ledolgoztuk a hátrányunkat. Szerencsére két félidőből áll egy kézilabda-mérkőzés, így a másodikban nyertünk.”

Thierry Anti, a Nantes vezetőedzője:

“Gratulálok a Szegednek. Csalódott vagyok, mert ötven percig jól játszottunk, de elengedtük a győzelmet. Sok gólt kaptunk, Bodó szétlőtt minket és Maqueda is érzékeny pont volt számunkra, valamint Sego is fontos pillanatokban védett a Szegednek. Gratulálok a hazaiaknak, sajnos a végén rosszul játszottunk.”

Faluvégi Rudolf, a Nantes játékosa:

Nem vagyok szomorú, sokáig jól kontrolláltuk a meccset. Emlékezetes volt, amikor Bodó Ricsi megtalálta az ágyúját. Volt egy ziccerünk a végén, kihagytuk, így elúszott a meccs. Rengeteg munka vár még ránk, mert még a szezon elején járunk. Jó érzés belépni az újszegedi sportcsarnokba, a PICK-család kifejezést ma hallottam először, de ezt még ellenfélként is lehetett érezni, csak így tovább.”

Férfi kézilabda Bajnokok Ligája, B csoport, 2. forduló:

MOL-Pick Szeged – HBC Nantes (francia) 30-28 (11-12)
Szeged: Sego – Sostaric 2, Balogh, Bombac 1/1, Bánhidi 2, Zsitnyikov 1, Källman 5. Csere: Sigurmannsson, Blazevic, Maqueda 5, Canellas 5/3, Gaber 1, Bodó 8, P. Rodríguez.
Nantes: Siffert – Balaguer 1, Delecroix 2, Tournat 2, Feliho, Claire 3, Rivera 3/2. Csere: Dumoulin (kapus), Lagarde 5, Faluvégi 1, Lazarov 6, Guillo 1, Emonet 3, Pechmalbec 1.

A B csoport állása: 1. Paris Saint-Germain (francia) 4 pont (68-50), 2. Skjern HB (dán) 4 (64-59), 3. MOL-Pick Szeged 4 (54-51), 4. Flensburg-Handewitt (német) 2 (63-62), 5. PPD Zagreb (horvát) 2 (54-53), 6. HBC Nantes 0 (59-64), 7. Motor Zaporizzsja (ukrán) 0 (62-72), 8. Celje PL (szlovén) 0 (47-60)

A Szeged jövő vasárnap az ukrán Motor Zaporizzsja otthonában folytatja szereplését a BL csoportkörében, a Telekom Veszprém pedig szombaton a macedón Vardar Szkopjét fogadja.

A magyar válogatott korábbi szövetségi kapitánya, Javier Sabaté és a kapus Borbély Ádám csapata, a lengyel Wisla Plock vasárnap 30-28-ra győzött a norvég Elverum otthonában.

A Veszprém kikapott Barcelonában

A vendégcsapat keretéből William Accambray, Gasper Marguc és Jamali Iman maradt ki taktikai okokból. Az ellenfélnél ott volt a keretben a Szegedről igazolt brazil Thiagus Petrus.

Az első gólt Nagy László szerezte, aki 12 évig játszott Barcelonában, és a Bajnokok Ligája-győztes együttes csapatkapitánya volt. Találatára az izlandi Aron Palmarsson válaszolt, aki tavaly nyáron, az előző évad első edzése előtt furcsa, azóta is tisztázatlan körülmények között távozott Veszprémből.

A dán játékvezetők a kelleténél és a megszokottnál szigorúbban ítélték meg a szabálytalanságokat, és előszeretettel adtak büntetőt és kiállítást mindkét oldalon.

A katalánok 4-1-re, majd 6-4-re is vezettek, a magyar csapat azonban Dragan Gajic vezérletével fordított. Az első félidő hajrájában gyorsabb és pontosabb volt a Barcelona, a Veszprém többet hibázott, sok labdát eladott, így a szünetben ismét hátrányban volt (17-14).

A Sterbik Árpádhoz hasonlóan Európa-bajnok spanyol kapus, Pérez de Vargas gólját a 35. percben érvénytelenítették, mert a labda hozzáért a csarnok tetőszerkezetéhez, így ekkor még nem alakult ki ötgólos különbség a csapatok között. A 39. percben, 22-17-es hazai vezetésnél Ljubomir Vranjes időt kért, de csapatának védekezése nem volt hatékony, amire a Barcelona remekül ráérzett és őrizte előnyét.

A folytatásban mindkét oldalon jól védtek a kapusok, így a különbség nem változott számottevően, a házigazdák magabiztosan és megérdemelten győztek.

A Barcelona legeredményesebb játékosa a dán balátlövő, Casper Mortensen volt hét góllal.

– Az első félidő végét elrontottuk, ekkor könyörtelenül kihasználta a hibáinkat a Barca. A második játékrészben végig rohantunk az eredmény után, de a fontos pillanatokban megint hibáztunk – rossz lövések, eladott labdák – így nem sikerült utolérni ellenfelünket. A különbséget az jelentette, hogy a katalánok a kulcspillanatokban gólt lőttek, mi pedig hibáztunk – értékelt Lékai Máté a mérkőzést közvetítő Sport TV-nek.

A két csapatnak ez volt a huszadik találkozója az európai kupaporondon, a mérleg a Veszprém szempontjából öt győzelem, egy döntetlen, és immár 14 vereség. Barcelonában egy KEK- és nyolc BL-meccset játszott a magyar csapat, de mindegyiket elveszítette.

Férfi kézilabda Bajnokok Ligája

A csoport, 2. forduló:

Barca Lasssa – Telekom Veszprém 31-28 (17-14)
Barcelona, 3000 néző. Vezette: Gjeding, Hansen (dánok).
Barcelona: Perez de Vargas – Tomas 1, Mem 6, Fabregas 1, Thiagus, Palmarsson 3, Arino 2. Csere: Möller (kapus), Andersson, N’Guessan 3, Sorhaindo 2, Mortensen 7 (4), Entrerrios 1, Gomez 2, Dolenec 2, Duarte 1.
Veszprém: Sterbik – Gajic 8 (5), Nagy L. 4, Lékai 1, Blagotinsek, Ilic 1, Manaszkov. Csere: Mikler (kapus), Toft Hansen, Tönnesen 2, Strlek 4, Mackovsek 4, Mahé 2, Nilsson, Nenadic 2, Terzic.

Vardar Szkopje – IFK Kristianstad 33-25 (19-10)
Vive Kielce – Rhein-Neckar Löwen 35-32 (17-17)
Meskov Breszt – Montpellier 26-23 (13-10)

A Veszprém jövő szombaton a macedón Vardar Szkopjét fogadja a BL csoportkörében.

Forrás: MTI/pickhandball.hu/vehirsport.hu