Connect with us

Kerítésen innen

Akinek a Békemenet után hiányérzete támad, annak itt a Zászlómenet

A bérlő már nincs a falu hasznára - Nézsán az élet.....
Megosztás

A Békemenet után a Zászlómenet is útjára indul. Vasárnap hatodik alkalommal, immár hagyománnyá vált esemény, a Nemzet Zászlója az Andrássy úton rendezvény keretében egy 1848 méter hosszú, 2.1 méter széles magyar zászlóval egy 400 méteres székely zászló is végigvonul a főváros legcsodálatosabb sugárútján – tudatta az 56 Lángja Alapítvány.

A progi

Az MTI-hez eljuttatott közlemény szerint

„a Hősök terén az óriás zászlóból élő kokárdát alkotva róják le a zászlómenet tagjai nagyjaink előtt tiszteletüket.

A szervezők várják Karácsony Gergely főpolgármestert is a rendezvény megnyitására.

  • Az esemény védnöke vitéz Pákh Imre a neves amerikai-magyar műgyűjtő, a ledöntött munkácsi turul felállíttatója és a legnagyobb Munkácsy gyűjtemény tulajdonosa.
  • A zászlóanya Timkó Eszter, Jászai Mari díjas színésznő.
  • Fellépnek még Kovács Nóri, Tamás Gábor és Vikidál Gyula.

Mindenkinek, aki megjelenik az indulásnál, jut egy hely a zászló mellet, hogy végig vihesse azt, több száz honfitársával egyetemben, ezen a felejthetetlen útján.”

2024-es kuriózum

„Idén, a piros-fehér-zöld zászlót egy 400 méteres Székely Zászló is követi. Ez a zászló a külhoni magyarságunkat reprezentálva fogja körbe a Hősök terén a nemzeti színű kokárdánkat. Várjuk a felvidéki, kárpátaljai, erdélyi, délvidéki és őrvidéki magyarjaink jelentkezését az őket képviselő, 400 méteres zászló kíséretéhez, viteléhez. A regisztrációs panelen külön megtalálható a „Székely Zászló-vivő” opció.”

-írták és ígérik, hogy

az eseményről emlékkönyvet adunk ki a jeles nap emlékére.

No, nem ingyen….

Az esemény honlapja kicsit kvázosra sikeredett, de annyit kihámoztunk belőle, hogy regisztrációhoz kötött a „zászlóvivés” és 3.000.- forint átutalásához is, amit méltányosságból elengedhetnek, ha úgy látják….

Emlékeztetőül…

Nem most pattant ki a zászlóhordozás ötlete a szervezők fejéből, 2020-ban például a „magyar zászló és címer napja” előtt tisztelegtek vele. Akkor a fővédnök szerepét a legnagyobb magyar plagizátor neje, Schmittné Makray Katalin töltötte be.

2018-ban írtuk: „március idusának másnapjára – a Magyar címer és zászló napjára – hirdetett soha nem látott akciót a 56 Lángja Alapítvány. Lesz Wittner Mária, 1848 méter hosszú zászló és ugyanennyi vállalkozószellemű zászlóvivő is. Már csak a pénzt kérik összeadni rá. Andrássy út! – várj, jönnek! A Nemzet Zászlója névre keresztelt gigarendezvényre magánszemélyek, civil szervezetek, iskolák, egyesületek, sportegyesületek és hagyományőrzők, családok, önkormányzatok, cserkészcsapatok, külhoni és magyarországi, határon túli és a világban szétszórt magyar közösségek jelentkezését várják. A nevezési díjakból kívánják megszövetni a majd 2 kilométer hosszú trikolórt:

2018. március 16-án egy 1848 méteres magyar zászló elkészítésével és bemutatásával üdvözöljük az ünnepnapot. 1848. április 11-én – a negyvennyolcas törvények között – vált hivatalossá a három színű nemzeti lobogónk. Az 1848 méteres zászlót 1848 személy segítségével visszük végig Budapesten az Andrássy úton az Opera és a Hősök tere között. A Hősök terén ünnepi műsorral várjuk a zászlóvivőket és az ünneplő közönséget.

A védnökök már megvannak: Balog Zoltán, az emberi erőforrások minisztere és a zászlóanya, Wittner Mária, ’56-os forradalmár. Az ötletgazdák: Franka Tibor (Kerepes polgármestere) és Szilágyi Ákos ( ’56 Lángja alapítvány, Magyar Trikolór Kft.). Aki becsüli a nemzetet és a hagyományt, az nyissa ki a pénztárcáját a jeles esemény tiszteletére!”

Szerző