Kerítésen innen
Az „ex-emberarcú fideszes” a Menczer-provokációról: nem kell erről kérdeznie….
Navracsics Tibor jelenlegi közigazgatási és területfejlesztési miniszterről sokan úgy tartották, hogy fideszes párttársai között Ő a visszafogottak táborát erősíti. Igen ám, de ahogy telt-múlt az idő ez a csapat lassan eltűnt a színről és aki nem váltott, az a pártfunkcik közül is.
A „sajnálatos esemény…”
“Nagyon nem fair, hogy most Menczer Tamás nyakába varrják az ügyet, nagyon nem!”
– ezt válaszolta a Válasz Online-nak adott interjúban Navracsics Tibor arra, rosszul tette-e Orbán Viktor, hogy kiállt Menczer Tamás mellett. A közigazgatási és területfejlesztési miniszter – aki “Navrával Európában“ címmel saját podcastot is indít a közeljövőben – érezhető felindultsággal reagált, amikor az újságíró újra és újra rákérdezett a Menczer-ügyre. Navracsics Tibor azt mondta:
“valóban sajnálatos eseménye a magyar politikának, ami a pécsi gyermekotthon előtt történt”.
De
“ki volt az, aki a feleségéről titokban készített felvételt nyilvánosságra hozta? Ki volt az, aki magánügyből közügyet csinált?”
A riporter közbevetésére Vogel Evelinről pedig azzal reagált:
“Elmondom újra: amit most Menczer Tamás nyakába akarnak varrni, azt nem ő kezdte. Nem ő mondta el a kormánypárti politikusokat mindenféle trógernek, nem ő tett fel a Facebookra vállalhatatlan szövegeket az ellenfeleiről és a feleségével titokban készült felvételt sem ő hozta nyilvánosságra”.
„Nem kell erről kérdeznie…”
Az újabb kérdéseket a Menczer-Magyar Péter ügyben Navracsics azzal hárította:
“Nem kell erről kérdeznie, én biztos nem várom ezt el! Tudom, a Versenyképes Járások Program nem hozna annyi kattintást, de mi itt a minisztériumban ezzel a kérdéssel foglalkozunk, nem egy ellenzéki párt elnökével”.
Az újságíró visszatérő kérdésére végül azt mondta, hogy válaszolt már.
“De higgye el, ez az ügy nem része az életemnek!”
A Versenyképes Járások Programról…
Az interjúban arra, hogy támogatják-e a párttársai a Versenyképes Járások Program kapcsán – mert úgy hírlik, hogy a frakcióban újra fúrják a tervét, hogy 65 milliárdot a járások között osszon szét az elvont helyi iparűzési adóból -, Navracsics azt mondta:
“Van, aki támogat, van, aki nem. Aki nem, azért nem, mert nem szereti, hogy van egy összeg, amiért egyezkedni kell.
Vannak települések, amelyek nagy iparűzésiadó-bevétellel rendelkeznek, de nem akarják ezt megosztani a környező falvakkal, holott onnan is járnak hozzájuk dolgozni azok, akik megtermelik a hasznot és az adóbevételt. Debrecen például nem szereti, hogy a nála megtermelt pénzt Hajdúsámsonnal meg kell osztania, pedig nemcsak onnan, de a tágabb térségből is sokan járnak dolgozni Debrecenbe. Székesfehérvár meg támogatja a járási tervet, pedig ott sokkal több település van. Csak éppen Cser-Palkovics András látja, hogy a város fejlődéséhez a térséget is fejleszteni kell.
Ez tehát nem politikai törésvonalak mentén alakul, inkább a polgármestereken múlik.
Szerintem elértünk ma oda, hogy a fejlesztéspolitikában térségekben kell gondolkodnunk. A Magyar Falu Program nagyon hasznos, a Modern Városok Programmal kapcsolatban már több a kétség, de ha tovább akarunk lépni, nem fókuszálhatunk csak a településekre”.
<<< Olvassa cikkeinket a Facebookon és a Google hírei között is! >>>
„Keresztbe feküdt”, vagy mégsem…?
A miniszter lényegében megerősítette az interjúban, hogy “volt olyan terv” a nyáron, hogy az iparűzési egy részét elvennék és az a központi költségvetésbe folyna be. A kérdésre, hogy ő feküdt-e keresztbe neki a járási visszaosztós rendszerrel, Navracsics azzal reagált:
“a megyei jogú városok régóta követelik, hogy a szolidaritási hozzájárulás egy része jusson vissza.
Most 65 milliárdról van szó összesen, a járások jelentős része 250 millió forintot fog kapni, tehát kis lépték ez, de ki fog derülni, hogy a polgármesterek képesek-e együttműködni. Ha igen, akár sokkal nagyobb tételben is gondolkodhatunk, a szolidaritási hozzájárulást is át lehet irányítani ilyen módon.
Távlatosan nem is járásokban, hanem városkörnyékekben gondolkodunk – a cél az lenne, hogy ezek a térségek együtt tudjanak fejlesztési stratégiákat alkotni.
Ha a választók 2026-ban úgy döntenek, hogy mi maradjunk kormányon, miniszterelnök úr pedig úgy, hogy én maradjak a miniszter, ebbe az irányba teszünk majd egyre nagyobb lépéseket”.
Navracsics szerint „példás”
Az interjúban Navracsics még arról is beszél, hogy szerinte
az uniós pénzeket példásan használta fel a kormány, az pedig Budapest fejlesztését jelenti, hogy a kormány megvette Tiborcz István irodaházait, mert ott jobbak lesznek a munkakörülmények
– mondta. A miniszter a Szuverenitásvédelmi Hivatalt is teljesen európai intézménynek tartja.
Friss
- 50 milliót ad a közösből a nevünkben az NFI, hogy dramatizált dokumentumfilm készüljön Zalatnay Saroltáról
- Önt is érdekli az Orbán família vagyonnyilatkozata, vagy csak Magyar Pétert?
- Horoszkóp azoknak, aki szeretnének túllátni a karácsony napjain
- David Pressman: ez egy rendkívüli ország, és egy olyan ország is, ahol a demokráciát a kleptokrácia teszi próbára
- Sehol a Fülöp-Csizi-Cséplőné-Menczer fidesz-kommandó? – érdeklődött egy hozzászóló Szentkirályi gyermekotthon-látogatása kapcsán
- Orbán a lovardában: Martonyi János munkája egylényegű Széchenyi István és Andrássy Gyula országépítésével
- Nettó 1.000.000.- forint a nyomravezetőnek! – Felismeri?
- Orbán „fekvőrendőr” minőségében Szijjártó-szájjal vétóztatott az uniós szavazáson
- Schmidt Mária: nem látom azt, hogy Orbán megszakítaná azt a 26-ban már 20 éves hagyományát, hogy nem vitázik miniszterelnök-jelöltekkel
- A karácsony 12 (kiber)fenyegetése