Az FTC visszavágott a Metznek, a Győr győzött Dániában

A Ferencváros két góllal legyőzte a francia bajnok Metz HB együttesét a női kézilabda Bajnokok Ligája középdöntőjének ötödik fordulójában, szombaton Dabason.

Nagy volt az iram

Eleinte mindkét oldalon a védekezés és a kapusok remek teljesítménye dominált, ezért – rendhagyó módon – hét és fél perc után született a meccs első gólja. A folytatás az FTC-nek sikerült jobban, mivel Bíró Blanka védéseire alapozva, ellépett ellenfelétől (4-1).

Egy ideig a folytatásban is kamatozott a magyar együttes gyors, pontos játéka (8-4), de később egyre több hibát vétett. Ezt kihasználva, a Metz felzárkózott (9-8). Bíró Blanka továbbra is jól védett, és a hajrá támadásban is a Ferencvárosnak sikerült jobban (13-9).

A francia csapat holland jobbszélsője, Jurswailly Luciano ekkor már nem volt pályán, mert bokasérülés miatt le kellett cserélni, de a második félidőben visszatért.

A szünet után változatlanul nagy volt az iram és a küzdelem, az FTC a meccs háromnegyedénél elveszítette a holland Danick Sneldert, aki megkapta harmadik kiállítását. Csapata minden alkalommal gyorsan átlendült a kisebb hullámvölgyeken, és szűk tíz perccel a vége előtt először vezetett öt góllal.

A Metz a végjátékban sem adta fel

Ám a házigazdák Kovacsics Anikó vezérletével két találatot megőriztek az előnyükből. A végeredményt Hornyák Dóra állította be időntúli szabaddobásból.

A két csapat franciaországi meccsét 27-25-re a Metz nyerte, vagyis neki kedvez az egymás elleni összevetés, ezért az FTC játékosai nem igazán tudtak örülni a szombati találkozó után, mert így a franciák mögött, várhatóan a csoport harmadik helyén végeznek.

A Ferencváros jövő vasárnap a német Bietigheim otthonában zárja a BL középdöntőjét.

Női Bajnokok Ligája, 2. középdöntő csoport, 5. forduló:

FTC-Rail Cargo Hungaria – Metz HB (francia) 29-27 (13-9)
FTC: Bíró, Szikora (kapusok), Faluvégi 3, Háfra, Hornyák D. 1, Jovanovics, Kovacsics 6, Lukács 1, Márton, Mészáros, Pena 6, Schatzl 6, Snelder, Szekeres 1, Szucsánszki, van der Heijden 5 (5).
Metz: Rajcsics, Csapó (kapusok), Edwige, Flippes, Gros 5, Houette 5, O. Kanor 2, Landre 4, Luciano 4, Maubon 2, Nocandy, Sajka 2, Smits, Zaadi 3.

HC Vardar (macedón)-SG BBM Bietigheim (német) 30-22 (13-8)

Március 4., vasárnap:
14:00 Thüringer HC (német)-Buducnost (montenegrói)

A csoport állása: 1. Vardar 16 p, 2. FTC 12 p, 3. Metz 12 p, 4. Buducnost 6 p, 5. Thüringer HC 4 p, 6. Bietigheim 2 p

Fölényes győri siker a Nyköbing otthonában

A vendégek keretéből a norvég Nora Mörk és a brazil Eduarda Amorim hiányzott sérülés miatt.
A dán csapat kezdett jobban (3-1), aztán viszont több mint hét percig nem talált a hálóba, így a Győr átvette a vezetést (3-6). Stine Oftedal és Nycke Groot eredményesen támadott, a kapuban pedig Kari Aalvik Grimsbö nyújtott remek teljesítményt, így a Nyköbing nem tudta visszavenni az irányítást

A házigazdák a svéd Johanna Westberg átlövéseivel igyekeztek tartani magukat, edzőjük pedig húsz perc alatt kétszer is időt kért, de a Győr kontratámadásait és gyors góljait nem tudták megakadályozni, így a címvédő a szünetben már hét találattal vezetett (10-17)

A második félidőben sem változott a játék képe, a jelentős különbség miatt a csapatok nem fordítottak nagy figyelmet a védekezésre, így ez a periódus is gólokban gazdag volt. A hajrát erővel jobban bírták a vendégek, akik Kiss Éva védéseinek és Anne Mette Hansen sikeres lövéseinek köszönhetően, az 56. percben már tíz góllal vezettek (21-31), és végül nyolccal nyertek.

A dán csapat legjobbja Johanna Westberg volt, hét találattal.

Ambros Martín: „Tudtuk, nagyon fontos, hogy ma nyerjünk itt, hogy megőrizzük a csoport-elsőségünket. Az első félidőben remekül játszottunk, de később sem hagyhatott alább a figyelmünk. Elégedettek vagyunk, hogy sikerült begyűjtenünk a két pontot, hiszen az ellenfelünk egy pillanatra sem adta fel, végig küzdött.”

Anne Mette Hansen: „Nehéz mérkőzés volt, oda kellett tennünk magunkat, hiszen egy pillanatig sem adta fel ellenfelünk.”

Jacob Larsen: „Nem adtuk fel, annak ellenére sem, hogy tudtuk, nehéz lesz a csoportelső ellen pályára lépni. Olyan játékot játszanak, ami ellen nagyon nehéz védekezni, de úgy gondolom, sok esetben nagyon jól megoldottuk, jól felkészültünk.”

Sarah Iversen: „Egy nagyon jó csapat ellen léptünk ma pályára – persze, jó lett volna győzni, de ők voltak a jobbak.”

A győriek jövő szombaton a szlovén Krim Mercator Ljubljana együttesét fogadják a BL-középdöntő utolsó fordulójában.

Női Bajnokok Ligája, 1. középdöntő csoport, 5. forduló:

Nyköbing FH (dán)-Győri Audi ETO KC 24-32 (10-17)

Nyköbing: Greve, Sahlholdt, Sörensen (kapusok), Ikehara 1, Iversen 2, C. Kristiansen 1, K. Kristiansen 4, Lagerquist, Merg, Nielsen 1, Olsen 3, Pedersen 2, Wallén 2, E. Westberg 1, J. Westberg 7.
Győr: Grimsbö, Kiss É. (kapusok), Althaus, Bódi 2, Broch 4, Fodor, Görbicz 2, Groot, Hansen 4, Knedliková 1, Oftedal, Puhalák 2, Tomori 4.

19:30 Krim Mercator Ljubljana (szlovén)-Rosztov Don (orosz)

14:45 CSM Bucuresti-FC Midtjylland (dán)

A csoport állása: 1. Győr 14 p, 2. Bucuresti 11 p, 3. Rosztov-Don 11 p, 4. Nyköbing 5 p, 5. Ljubljana 5 p, 6. Midtyjalland 4 p