Baji Balázsnak nem okozott gondot az előfutam

Baji Balázs a papírformának megfelelően simán továbbjutott az előfutamból a férfi 60 méter gát vasárnapi elődöntőjébe a birminghami fedettpályás atlétikai világbajnokság szombati versenynapján. Női 60 gáton Kerekes Gréta elődöntőjében a hatodik, míg Kozák Luca saját futamában a nyolcadik lett.

A kiírás alapján az öt futamból egyaránt az első négy, illetve a további négy legjobb időt elérő futó lépett az elődöntőbe. A 110 gát világbajnoki bronzérmese számára kötelező feladat volt a továbbjutás, ami nem is okozott számára gondot.

A rajtnál ugyan egy kicsit beragadt, a folytatásban azonban szépen vette a gátakat, jó tempóban futott, s végül az amerikai Jarret Eaton és a kubai Roger Iribarne mögött a harmadik helyen ért célba 7.66 másodperces idővel.

Az elődöntőt vasárnap közép-európai idő szerint 16.05-től rendezik.

Coleman beváltotta a papírformát férfi 60-on

A két hete világcsúcsot futó amerikai Christian Coleman kiváló futással megnyerte a férfi 60 métert.

A 21 éves sprinter az országos bajnokságon futott 6.34 másodperces új rekordot, s azt már az elődöntőben is látni lehetett, hogy formája nem romlott azóta. A döntőbe könnyed, 6.45-ös futással jutott be, ott pedig a rajt után tíz méterrel már egyértelműen az élen volt, s végül biztosan, 6.37-es bajnoki csúccsal diadalmaskodott. Mögötte a kínai Szu Ping-tien és honfitársa, Ronnie Baker is kiválóan futott, előbbi 6.42-es egyéni csúccsal, utóbbi pedig 6.44-gyel ért célba a második és a harmadik helyen.

Embed from Getty Images

A férfi 400 méter fináléja és végeredménye sokáig emlékezetes marad, de nem azért, pontosabban nem csak azért mert az elsőként célba érő spanyol Óscar Husillos Európa-csúcsot és új világbajnoki csúcsot jelentő 44.92 másodperces fantasztikus eredményt produkált. A 24 éves futó ugyanis büszkén megünnepeltette magát, tiszteletkört futott, ahogy a második dominikai Luguelín Santos is boldogan fotózkodott ezüstérme tudatában, majd percekkel később kiderült, hogy mindkettejüket kizárták. Előbbit vélhetően pályaelhagyás, utóbbi pedig a bevágásnál történt kissé erőszakos fellépése miatt.

Mindez pedig azt jelentette, hogy a kétkörös távon címvédés történt, mivel a harmadikként beérkező cseh Pavel Maslaké lett az aranyérem.

A női rúdugrás és a férfi hármasugrás is élvezetes csatát hozott

Előbbiben 4,70 méteren még hatan átjutottak, sőt, a 4,90 métert is ketten vitték. Végül az amerikaiak olimpiai és vb-ezüstérmese, Sandi Morris győzött 4,95 méterrel az orosz Anna Szidorova előtt. Az elmúlt években verhetetlen, Rióban és tavaly a londoni vb-n is győztes görög Ekaterini Sztefanidi ezúttal a harmadik helyet szerezte meg.

Férfi hármasban a szintén amerikai Will Claye 18,43 méterrel győzött, két centivel legyőzve a második brazil Almir Dos Santos és hárommal a portugál Nelson Evorát.

Női 60 gáton kettős amerikai siker született: a 100 gáton világcsúcstartó Kendra Harrison 7.70 másodperces bajnoki csúccsal lett első, mögötte pedig Christina Manning (7.79 mp) ért célba.

Női hármasugrásban a venezuelai Yulimar Rojas annak ellenére is az első számú esélyese volt a versenynek, hogy nem volt még eredménye a fedettpályás szezonban. Leginkább azért, mert első számú riválisával, az olimpiai bajnok Caterine Ibargüennel az utóbbi években uralták a számot, és most a kolumbiai nem indult. Ráadásul a mögöttük a riói játékokon és a tavalyi londoni vb-n is harmadik kazah Olga Ripakova sem vállalta a szereplést.

A verseny ennek ellenére nem volt sétagalopp a venezuelai ugró számára, ugyanis egészen az ötödik sorozatig csak üldözte a többieket, a harmadik kör után még az első háromban sem volt. Aztán a negyedikben felugrott a harmadik helyre, az ötödikben pedig egy imponáló, 14,63 méteres kísérlettel átvette a vezetést, és megnyerte a versenyt. Az ezüstérmet a jamaicai Kimberly Williams 14,48 méterrel szerezte meg, a harmadik spanyol Ana Peleteiro pedig 14,40-es egyéni csúcsot ugrott.

Férfi súlylökésben a címvédő új-zélandi Tomas Walsh egy pillanatig sem hagyta nyitva a győztes kilétének kérdését, miután már elsőre 22,13 méterig jutott, amit megközelíteni sem tudtak riválisai. Az aranyat azonban a hatodikra lökött 22,31 méteres bajnoki csúccsal nyerte meg.

Kerekes és Kozák sem jutott döntőbe

Kerekes Gréta elődöntőjében a hatodik, míg Kozák Luca saját futamában a nyolcadik lett, így egyikük sem jutott fináléba női 60 m gáton a birminghami fedettpályás atlétikai világbajnokságon.

A pénteki előfutamokból 16 közé került két debreceni gátas közül Kozák rögtön az első elődöntős futamban kapott helyet, mely nem sikerült jól a számára. Végül előző napi idejétől is jócskán elmaradva, 8.24 másodperces idővel utolsóként ért célba.

A magyar bajnok Kerekes a második futamban kiválóan rajtolt, a táv második felében azonban kissé visszaesett, s végül 8.17 másodperccel a hatodik lett.

Kerekes Gréta ezzel a 17., míg Kozák Luca a 23. helyen zárta a vb-t.

Márton Anita a magyar atlétika első világbajnoka!