Görbicz Anita tíz gólt szerzett a románok ellen

A címvédő Győri Audi ETO KC négy góllal legyőzte a vendég román CSM Bucuresti csapatát a női kézilabda Bajnokok Ligája középdöntőjének negyedik fordulójában.

A magyar bajnokságban is címvédő házigazdák keretéből Nora Mörk és Eduarda Amorim hiányzott, de Anja Althaus – akinek november közepén súlyosan megsérült a térde – visszatérhetett a csapatba.

Mindkét együttes remek védekezéssel kezdte a rangadót,

ezért minden találat rendkívül értékes volt. Görbicz Anita gól nélkül zárta januárban a bukaresti meccset – amelyet a románok 28-22-re megnyertek -, és első megmozdulásaként ezúttal is büntetőt hibázott.

Paula Ungureanu nem sokkal később Nycke Groot hétméteresét is kivédte, ennek ellenére – Stine Oftedal vezérletével – továbbra is a házigazdák voltak előnyben (6-4). A folytatásban egyre több szabálytalanság tördelte a játékot, de ez sem törte meg a címvédő lendületét, és a 23. percben – a meccs során először – három találattal vezetett (9-6).

A kapuban Kari Aalvik Grimsbö nyújtott kiváló teljesítményt

A kapus még akkor sem kért cserét, amikor Isabelle Gulldén közelről telibe találta az arcát, és ápolni kellett. A CSM Bucuresti a hajrában levitte a kapusát, hogy emberelőnyben támadhasson, és bár háromszor is gólt szerzett létszámfölényben, Groot mindhárom középkezdés után az üresen maradt román hálóba talált (13-10).

A második felvonás elején Görbicz révén kétszer is emberhátrányból voltak eredményesek a hazaiak (16-11), akik a korábban látott nagy iramban kézilabdáztak, és eredményességük miatt a vendégek a 42. percben az utolsó időkérési lehetőségüket is kihasználták.

Gulldén góljaival igyekezett tartani magát a román csapat, a győriek ráadásul támadásban némileg megtorpantak, ezért 15 percig nem találtak be akcióból. A hajrában felzárkózott a CSM Bucuresti, ám Görbicz a szünet után minden büntetőjét értékesítette, és ez elégnek bizonyult a magabiztos sikerhez.

A vendégcsapat egyszer sem vezetett a találkozón.

Ambros Martín: „Hihetetlen hangulatban játszhattunk ma a csarnokban. A Bukarest a győzelemért utazott hozzánk, de nem sikerült elvinniük a pontokat. Fantasztikus CSAPAT győzelmet arattunk ma, minden játékosunk beletette a maga részét. A védekezésünk igazán kiemelkedő volt, támadásban pedig sikerült jól teljesítenünk. Örülünk és elégedettek vagyunk.”

Görbicz Anita: „Fantasztikus mérkőzés volt, úgy gondolom, mindkét csapat kimagasló teljesítményt nyújtott védekezésben és támadásban is, és természetesen Kari hatalmas segítség volt a kapuban. Igazi csapatmunka eredménye ez a mai győzelem, keményen és alaposan felkészültünk. Köszönjük a szurkolóknak, hihetetlen hangulatot teremtettek ma számunkra – velük többen voltunk ma a pályán.”

A győriek szombaton a dán Nyköbing FH otthonában folytatják szereplésüket a BL középdöntőjében.

Női kézilabda Bajnokok Ligája, 1. középdöntő csoport, 4. forduló:

Győri Audi ETO-CSM Bucuresti 28-24 (13-11)

Győr: Grimsbö, Kiss É. (kapusok), Althaus, Bódi 3, Broch 2, Fodor, Görbicz 10 (4), Groot 3, Hansen 1, Knedliková 1, Oftedal 4, Puhalák 2, Tomori 2.
CSM: Grubisic, Ungureanu (kapusok), Ayglon, Bazaliu, Curea, Frafjord 3, Gulldén 5 (1), Hagman 1, Jacobsen 1, L. Jörgensen, Kurtovic 2, Manea, Mehmedovics 3, Neagu 6 (1), Niombla 2, Udristoiu 1.

Rosztov Don (orosz)-NFH Nyköbing Falster (dán) 32-22 (14-13)
FC Midtjylland (dán)-Krim Mercator Ljubljana (szlovén) 24-24 (12-13)

A csoport állása: 1. Győri Audi ETO KC 12, 2. CSM Bucuresti 11 (229-197), 3. Rosztov-Don (orosz) 11 (206-182), 4. Nyköbing FH (dán) 5 (196-228), 5. Krim Mercator Ljubljana (szlovén) 5 (192-225), 6. Midtjylland (dán) 4

Podgoricában győzött az FTC

Az első félidőben fej fej mellett haladt a két csapat, s egyik sem tudott két gólnál jobban ellépni. A folytatásban sem változott a játék képe, mígnem szűk negyedórával a vége előtt sorozatban háromszor volt eredményes az FTC.

Időt kértek a hazaiak, de így is jobban összpontosított a magyar csapat. Az utolsó percekben Bíró Blanka védett többször is, ami sorsdöntőnek bizonyult.

Női Bajnokok Ligája, középdöntő, 2. csoport, 4. forduló:

Buducnost Podgorica – FTC-Rail Cargo Hungaria 23-24 (12-12)

Buducnost: Batinovic, Zoqbi De Paula (kapusok), Brnovics 3, N. Bulatovics, Grbics 2, Jaukovics 5, Konatar, Laslo 1, Malovics, Marinovics, Pavicsevics, Pletikosic, Premovics 2, Raicsevics 8, Ujkics 2, Vukcsevics.
FTC: Bíró, Szikora (kapusok), Faluvégi, Háfra 4, Hornyák D., Jovanovics 1, Kovacsics 3, Lukács 4, Márton 2, Mészáros, Pena 4, Schatzl 2, Snelder, Szekeres, Szucsánszki 2, van der Heijden 2.

Metz Handball (francia)-HC Vardar (macedón) 24-22 (10-10)
BBM Bietigheim (német)-Thüringer HC (német) 21-34 (13-17)

A csoport állása: 1. Vardar Szkopje (macedón) 14 pont, 2. Metz HB (francia) 12, 3. FTC-Rail Cargo Hungaria 10, 4. Buducnost Podgorica 6, 5. Thüringer HC (német) 4, 6. SG BBM Bietigheim (német) 2

Forrás: gyorietokc.hu/MKSZ/MTI