Az optimista verzió zsákutca – ígéretek, amiket soha nem tartanak be
Megosztás
Komolynak egyáltalán nem nevezhető szakmai vita folyik arról, hogy mi vár a világ egyik leginkább megnyomorított nemzetére, ahol történjen bármi is, a nép, képtelen összeszedni magát, és rendet vágni a hatalomban, inkább megy a soha be nem tartott ígéretek, mint a saját útján.
Álságos szakmai vita folyik arról, hogy mi vár a világ egyik leginkább megnyomorított nemzetére, ahol történjen bármi is, a nép, képtelen összeszedni magát, és rendet vágni a hatalomban, inkább megy a soha be nem tartott ígéretek, mint a saját útján.
Széchenyi: „Minden nemzetnek olyan kormánya van, aminőt érdemel.”
Nézve a messzi távoli Afganisztánból érkező híradásokat, hallgatva a felelőtlen ígéreteket, Széchenyi mondata visszahangzik a fejembe napok óta, igen, ez az igazság ugyan olyan érvényes ott is mint itt. A már említett szakmaiatlan szakmai vita arról folyik, hogy a „nyugati világ”, miként úszhatná meg az újabb menekült- és ne migráns áradatot. Nekem úgy tűnik szinte egyetlen politikus sem tanult a 2015-ös „népvándorlás” leckéjéből, pedig akkor az élet már bebizonyította, hogy az ilyesmit megúszni nem lett, csak felkészülten várni, és a lehető legkisebb kárra törekedni. Meg kell ígérni, önmagunknak és a világnak, hogy végre nem elsunnyogni akarunk egy drámai gondot, hanem megoldani..
„Hegedűs Arnonemzetközi jogász szerint főként Pakisztán és Irán esetében jelenthet valós gondot az afgán politikai válság nyomán kialakulófélben lévő menekülthullám. A szakember a Spirit FM Aktuál című műsorában elmondta, a tálibok számára döntő fontosságú lehet, hogy nemzetközileg – különösen a szövetségeseik és a térség meghatározó államai – elismerik-e a kormányukat.(…) Azzal kapcsolatban, hogy a magyar kormány már az afgán krízis kezdetekor kijelentette, hogy nem Magyarország nem fogad majd be menekülteket, a szakértő arra hívta fel a figyelmet, hogy a nemzetközi jog nem engedi, hogy életveszélyes országokba menekülteket küldjenek vissza befogadó államok. Hegedűs szerint a magyar külügy a menekülthullámtól tart, de úgy véli, Magyarországot ez nem fenyegeti.”
A legújabb hírek szerint a tálibok ahogy azt szokták is az amnesztiáról szóló ígéreteiket megszegve máris házról házra járva szedik össze az amerikaiakkal és segítőikkel együttműködő afgánokat. Ezt a szörnyű lehetőséget látszik alátámasztani Csordás Illésőrnagy -szintén a Spirit-en- aki maga is szolgált Afganisztánban :
„Ott a gyilkosság nem erkölcsi kérdés, hanem inkább hősiességet jelent” – magyarázta. Az afgánok emiatt nem is nagyon tudtak semmi pozitívat mondani róluk, „nem beszélve arról, ahogy a nőket kezelték, vagy a gyerekek oktatását. Ugyan a tálib vezetés azt ígéri, hogy ez most meg fog változni, kérdés, hogy ez valóban így lesz-e. „Én örülnék, ha betartanák, de nem sok jót ígérnek a hozzáértők sem” – mondta Csordás.