Babosék magabiztos játékkal jutottak be a Roland Garros fináléjába

Babos Tímea és Kristina Mladenovics döntőbe jutott a női párosok versenyében a francia nyílt teniszbajnokságon.

A második helyen kiemelt magyar, francia duó magabiztosan kezdett Elise Mertens és Arina Szabalenka ellen. Rögtön elvette ellenfele adogatását, a sajátjait pedig folyamatosan hozta. Majd 4:2-nél újra brékelt, és 35 perc alatt megnyerte a szettet.

A hatodikként rangsorolt belga, fehérorosz párosnak a második szakasz sem indult jól, megint elvesztette adogatását, és a folytatásban sem történt lényegi változás. Ebben a játszmában háromszor brékelt a magyar, francia duó, amely 1 óra 14 perc alatt söpörte be a győzelmet.

Babosék ellenfele a vasárnapi döntőben a Tuan Jing-jing, Cseng Szaj-szaj kínai kettős lesz

Babos Tímea honlapján elárulta: “elképesztően nehéz” körülmények között kellett játszaniuk, mert nagyon erősen fújt a szél. Hozzátette: nagyon örül, hogy ehhez “nagyszerűen” tudtak alkalmazkodni.

“Okosan álltunk hozzá a pontokhoz, nem akartuk túljátszani a labdameneteket. Úgy teniszeztünk, ahogyan ilyen körülmények között kell. Boldog vagyok, a hozzáállásunk végig nagyon pozitív volt” – nyilatkozta.

Kiemelte: “hihetetlen” számára, hogy sorozatban harmadszor jutottak Grand Slam-verseny döntőjébe, majd gratulált párostársának, aki a párosok következő világranglistáján már első lesz, megelőzve őt néhány ponttal.

A honlap tájékoztatása szerint Babos Tímea az első magyar teniszező, aki juniorként és a felnőttek között is legalább egyszer bejutott már valamennyi Grand Slam-torna fináléjába.

A magyar szövetség oldala emlékeztetett: a Roland Garroson ezt megelőzően csak egyszer, 1986-ban volt magyar döntős női párosban. Akkor Temesvári Andrea és Martina Navratilova a Steffi Graf, Gabriela Sabatini kettőst verte 6:1, 6:2-re.

Roland Garros

Női páros, elődöntő:

Babos Tímea, Kristina Mladenovic (magyar, francia, 2.)-Elise Mertens, Arina Szabalenka (belga, fehérorosz, 6.) 6:2, 6:1

Női egyesben az ausztrál Ashleigh Barty szetthátrányból fordítva győzött az amerikai Amanda Anisimova ellen, míg a 19 éves Marketa Vondrousova Konta Johannát győzte le két játszmában.

Barty 2017-ben Birminghamben füvön, míg tavaly Cincinnatiben kemény pályán is legyőzte Vondrousovát.

Női egyes, elődöntő:

Ashleigh Barty (ausztrál, 8.)-Amanda Anisimova (amerikai) 6:7(4), 6:3, 6:3
Marketa Vondrousova (cseh)-Johanna Konta (brit, 26.) 7:5, 7:6(2)

Nadal könnyedén győzte le Federert

Rafael Nadal könnyedén, három játszmában győzte le pénteken Roger Federert a francia nyílt teniszbajnokság férfi egyesének első elődöntőjében. A Novak Djokovics-Dominic Thiem elődöntőt a harmadik játszma derekán az eső szakította félbe.

A kavargó szélben rendezett mérkőzés első játszmájában a spanyol játékos azonnal elvette svájci ellenfele adogató játékát (2:0). Később ugyan Federer is végrehajtotta ezt a bravúrt, csakhogy egyenlíteni már nem tudott, mert Nadal azonnal válaszolni tudott (4:2), így végül 6:3-ra megnyerte az első szettet.

A második felvonásban Federer kezdett brékkel (0:2), de rögtön a következő szervajátékát elvesztette, így a játszma hajrájáig fej fej mellett haladtak, majd a végén ismét Nadal összpontosított jobban (6:4).

A harmadik szett már korántsem alakult olyan szorosan, mint az előző, ugyanis Nadal kétszer is fogadóként nyert gémet (5:1), majd adogatóként második meccslabdáját értékesítve 2 óra 25 perc után megnyerte kettejük 39. rangadóját.

A Roland Garroson 11-szer győztes spanyol sikerével lezárta rossz sorozatát Federer ellen, akit legutóbb 2014-ben tudott felülmúlni, azóta sorozatban ötször kikapott tőle. Kettejük örökmérlegében viszont Nadal vezet 24-15-re, kedvenc borításán pedig immár 14-2 a győzelmi mutatója Federer ellen.

Férfiak, elődöntő:

Rafael Nadal (spanyol, 2.)-Roger Federer (svájci, 3.) 6:3, 6:4, 6:2
Novak Djokovics (szerb, 1.)-Dominic Thiem (osztrák, 4.) 2:6, 6:3, 1:3-ról folytatják szombaton.