Connect with us

Kerítésen innen

Bakot lőtt Sulyok sajtósa – Így már mindenki láthatja, mit érez cikinek a köztársasági elnök a múltjából

Bakot lőtt Sulyok sajtósa - Így már mindenki láthatja, mit érez cikinek a köztársasági elnök a múltjából
Megosztás

Sulyok Tamás, a megválasztott köztársasági elnök kinevezésekor komoly, a funkciója betöltését megkérdőjelező tények derültek ki, ám ezek nem szerepeltek a Wikipedia róla szóló fejezetében, meg megnyilatkozásai alapján ezeket nem is érezte eltagadni valónak, hiszen mi van abban, hogy linkelt felmenői igencsak zaftos múltjáról.

Az internet nem felejt

A Wikipedia naplózza az egyes oldalakon történt változtatásokat, illetve a változtatásokhoz fűzött kommenteket is. Így olyan részletek olvashatóak az oldalon, mint például ez: Az érintett bekezdéseket egy bejegyzés alapján a „Sándor Palota kommunikációs igazgatójának kérésére” törölték volna

– írta a Népszava. Ideiglenesen sikerült is töröltetni pár részt az oldalról, ám azok a fenti megjegyzéssel visszakerültek.

Így most bárki láthatja, melyek azok az életrajzi pontok, amiket a Sándor-palota nem szeretne, ha mindenki tudna Sulyok Tamás köztársasági elnökről.

Amiről nem tudunk, az nincs is?

Az életrajzból kiszedték volna azt a részt, amelyből kiderül, hogy

Sulyok Tamás a rendszerváltás idején alapította a Selco nevű vállalkozást, amely a direkt marketinget alkalmazta.

A Wikipéda-oldal ominózus részében az áll: a Selcót – amely kezdetben edénykészletekkel házalt –

„1992-ben záratták be, miután kiderült, hogy az ügynökeik számos esetben engedély nélkül árusítottak”.

De törölték volna azt a részt is, amelyben – a DK bejelentése alapján, de a pártot forrásként meg nem jelölve – az áll:

Sulyok „a 2000-es évek elején közhiteles dokumentumok szerint közreműködött magyar termőföldek osztrák kézre adásában, jogi kiskapuk révén kijátszva az erre vonatkozó törvényi tilalmat”.

Továbbá azt is szerették volna eltüntetni, hogy

Sulyok Tamást „kritizálták amiatt, hogy alkotmánybírói tevékenysége alatt ő és az AB alapvetően a kormány érdekeit szem előtt tartva működött, mintegy kiszolgálva azt”.

Ami teljesen rendben van a Sulyok-értékrend szerint….

1.) „Hócipő: Sulyok Tamás apja zsidóktól elvett lakást és „zsidóbútorokat” kérvényezett a Nemzeti Szocialista pártnak 1944-ben. A kérvény nem sokkal azelőtt született, hogy a helyi újságban Sulyok aláírásával megjelent a Zászlóbontás című cikk. Ez az a cikk, amelyről aztán már a kommunizmusban azt vallották tanúk, hogy nem is Sulyok írta, csak ezzel akarták rávenni, hogy lépjen be a pártba.”

2.) Elöljáróban szögezzük le, hogy ideológiai megkülönböztetés nélkül érvényes a tétel: a „fiúk nem felelősek az apák bűneiért”, -lányok az anyáikért és a többi felállás- mely alapvetés egészen addig áll, amig a leszármazott nem lódít -hazudik- az előbbi viselt dolgairól.

„…Székesfehérváron dr. Sulyok László néven egy ügyvéd volt 1945 előtt, s egy ilyen nevű ügyvéd ellen indult nyomozás a német megszállást dicsőítő, a magyar nemzetiszocialista mozgalom mellett mozgósító cikkéért a háború után. Magyarország új államfőjének, Sulyok Tamásnak apját dr. Sulyok Lászlónak hívták, aki fehérvári ügyvéd volt és bujkált 1945 után….”

3.) A gyógyíthatatlan ALS-betegségben szenvedő Karsai Dániel azt kérte az államfőtől, amikor az május közepén meglátogatta, hogy nyilvánosan nyilatkozzon arról: elnöki kegyelemben részesíti az embertelen szenvedésnek kitett halálos betegek életvégi döntéseinek végrehajtásában segédkezőket. Az államfő levélben válaszolt erre, és elzárkózott attól, hogy ilyen nyilatkozatot tegyen – olvasható Karsai Facebook-oldalán.

Bakot lőni párjával?

Nagyot ment ma a Sándorpalota, hiszen a Wikipédia baklövés után, jött az újabb amellyel szűkebb szakmája szaktársainak tett leresztbe a magyar köztársaságielnök. Az Országos Bírói Tanács szóvívője szerint nemleges válaszával csalódást okozott:

„Nem tudja támogatni Sulyok Tamás köztársasági elnök a bírói illetmény emelését. Az Országos Bírói Tanács pár hete fordult Sulyok Tamáshoz, hogy karolja fel a bírói fizetések rendezésének ügyét, és kezdeményezzen törvénymódosítást, miután a rekordinfláció ellenére már harmadik éve, hogy nem emelkednek a fizetések.”

Az elnök azzal indokolt, hogy nem teheti, hiszen azzal komoly lyukat ütne a költségvetésen.

sulyok

Szerző