Blogbazár
Bősz Anett: Képzelt beszélgetés egy vatikáni telefonhívás okán
Bősz Anett, a Magyar Liberális Párt ügyvivője fantáziáját rendesen beindította Semjén Zsolt a KDNP szombaton újraválasztott elnökének pénteki bejelentése, miszerint a Vatikáni és „magas” néppárti körök arra kérték, hogy maradjon a Néppártban.
– Halló, tessék, Semjén lakás!
- – Üdvözlöm, Miniszterelnök-helyettes úr! Elnézését kérem, hogy otthon zavarom, de a Vatikánból telefonálok, egy rendkívül fontos ügyben.
- – Hallgatom.
- – Ferenc pápa személyes üzenetét tolmácsolom most önnek, aki sajnálatát fejezte ki, hogy személyesen nem lehet jelen a beszélgetésben, de kéri, hogy vegye úgy, mintha ő telefonált volna.
– Ne csigázzon, mondja, mi volna az a fontos ügy?
- – Azért keresem, mert szeretném önt arra kérni, maradjanak a Néppártban…
- – Nézze, nekünk ez egy rendkívül kínos és nehezen meghozható döntés. Számunkra vállalhatatlan értékvilága lett mára az európai konzervatívoknak. Olyan dolgokat tartanak jónak, mint demokrácia, jogállami normák, egyenlő méltóság és egyenlő bánásmód elve, kisebbségek jogainak tisztelete, stabil intézményrendszer az esélyegyenlőség biztosítására, és ami a legrosszabb – most figyeljen jól –, ebben a nők és férfiak egyenlősége is benne van!!! Egy liberális fertő az egész. Komolyan, hová lesz a világ, ha mindenki számára azonos jogokat hirdetünk?! Nagyon nehéz nekünk közösséget vállalni velük…
- – Tudja, megdöbbenéssel olvastuk, hogy Bayer Zsolt, az önök elvbarátja demens vénembernek és/vagy gazembernek titulálta Ferenc pápát, és arra gondoltunk, hogy – természetesen a keresztényi szeretet jegyében, Szentatya már megbocsátott – politikai értelemben is elrendezettnek tartanánk ezt a kérdést, ha most mégiscsak maradnának a Néppártban.
– Hát, nem is tudom… ott vannak ezek a nyugati értékek, meg még ez a Brüsszel is.
- Tudta? Brüsszel középen nyomja a fogkrémet, minden vasárnap reggel 7:30-kor kezdi nyírni a füvet, hangosan flexel hétvégente, és a WC-ülőkét sem hajtja le maga után.
- – És mit szólna, ha rendeznénk önöknek egy jótékonysági vadászatot az osztrák kancellár társaságában?
- – Hm…
- – Helikopter is lesz! És az állatokra ne legyen gondja, szelídítettek.
- – Na jó, maradunk.
Ha „helytelen lesz az irány", Semjén pártja kilép a Néppártból – prüsszentette el magát a mesebeli kisegér
Szerző
Click to comment
Friss
- Rácz András: tegyék meg tétjeiket, hogy a Nézőpont és a Századvég beperli-e Orbánt hitelrontásért!
- Magyarország Tiszteletbeli Konzulja lemondott, mert nem tud tovább képviselni olyan magyar kormányt, amely aláássa az Európai Unió egységét
- Kéri László: azt hiszik, ha ‘kinyírják’ Magyar Pétert, megoldódik a probléma
- ‘Az a gyerek, aki akkor született, amikor Orbán legutóbb mert Magyarországon valódi kérdésekre válaszolni, már középiskolás’
- Akárki akármit mond, gyönyörű tavaszi időjárással telik a húsvét!
- Péterfy-Novák Éva: évekig magam hibáztattam, amiért nem ütöttem, haraptam azonnal
- Ha Szijjártó ‘önként és dalolva’ bevállalta az aksigyárakba feccölt forintjaink nagyságát, akkor mennyi lehet igaziból?
- Orbán Viktor: ‘elcsendesedünk…’
- A peresztegi dögtemetőbe kerülnek a kényszervágott állatok – A polgármestert senki nem értesítette
- Orbán Viktor: támadhatatlan vagyok. Nem foglalkozom üzleti ügyekkel, annyi pénzem van, amennyi, úgy élek, ahogy…