Kerítésen innen
CSOK csók, de nem a rászorulóknak – 2018 a kijózanodás éve lesz
A Fidesz kormány óriási sikernek állítja be a Családi Otthonteremtési Kedvezményt, (CSOK). szerintük a programnak köszönhető, nemcsak a lakáspiac fellendülése de az is, hogy ezrei vágtak bele a bébi programba, jelentsen is ez utóbbi bármit.
A CSOK csak a lakáspiac egy szeletére van hatással
Mester Nándor, az Otthontérkép vezető elemzője az InfoRádiónak elmondta, hogy elsősorban az újépítésű és a nagyon jó állapotú, újszerű lakások piacát érintette a CSOK, a használt lakás-piacot jóval kisebb mértékben érinti a vevők aránya. Az elemző szerint, aki megteheti (rendelkezik önerővel, állandó jövedelemmel, 2-3 gyereket vállal) az főleg új építésű lakások vásárlásában gondolkodik, körülbelül 35 milliós értékig. Nagyjából ennyit képesek ugyanis fizetni a CSOK- os fiatalok, ez a küszöb.
„arányaiban kevesebben fognak így lakáshoz jutni, mivel sem a jövedelmek nem nőnek olyan ütemben, sem a fiatalok a hitelképessége nem javul. Egy most összekerült pár, ha bevállal 2-3 gyereket, akkor is maximum 5-8 évre tudnak tervezni, talán még ez is sok”.
A vezető hangsúlyozta:
” Én úgy gondolom, hogy a 2018-as év feltétlenül a kijózanodás éve lehet.”
A szakértő szerint a hitelfelvétel jelentős tényező lesz idén, de ennek csak kisebb része fog a CSOK- hoz kapcsolódni, mivel véleménye szerint a koncepciót a kormány amúgy is a tehetősebb fiatal középréteg megsegítésre és nem a teljes korosztálynak találta ki.
Szegény szegények, akik a fideszesek szerint megérdemlik, hogy csak ennyijük van
Szerző
Friss
- Lesz-e élő boksz meccs Musk, a kihívó és Putyin között? – Kinek szurkol Orbán?
- Magyarország kormánya Facebook oldala: ‘az Európai Unió életben akarja tartani Ukrajnát. (…) Ennek nem szabad megtörténnie’
- Ujhelyi: ‘Ukrajna EU-tagságát támogatnotok nem kell félnetek jó lesz…’
- Troll-áldozattá nemesült a Novák-féle szépségverseny
- Lázár János nagy vécéfelújítása: a Kelenföldi pályaudvar 3 mobilslozival repülőrajtol Európa felé
- Chuck Norris ’85 – Isten éltesse Walkert, a texasi kopót
- Bruck András: egy országot elveszejteni
- ‘Azt láttuk hogy az angol nem megy, de hogy a magyar se..’ – mutattak fityiszt Deutsch képviselő ‘mélységes felháborodására’
- Magyar György: Orbán újabb ostoba kérdéssel bolondítja a magyarokat
- Azt kérdezd meg, Orbán…. – A lengyel külügyérnek van egy remek ötlete….