Kerítésen innen
Dúró meg-és legyőzte a Fideszt – L. Simon írhatja az önéletrajzát, ha új állást akar…? – Befutott L. Simon reakciója…
Röviden: Csák János, a Kulturális és Innovációs Minisztérium vezetője hétfőn kirúgta L. Simon Lászlót, a Magyar Nemzeti Múzeum igazgatóját. A Mi Hazánk Dúrója 1:0-át játszott a normalitás és -ez esetben egy mondatba kerülnek!?- a Fidesz ellen, ahol belátták, kell még pár „x” a szavazólaprjukra.
Röviden: Csák János, a Kulturális és Innovációs Minisztérium vezetője hétfőn kirúgta L. Simon Lászlót, a Magyar Nemzeti Múzeum igazgatóját. A Mi Hazánk Dúrója 1:0-át játszott a normalitás és -ez esetben egy mondatba kerülnek!?- a Fidesz ellen, ahol belátták, kell még pár „x” a szavazólapjukra.
Elöljáróban Gábor György filozófus posztja:
„Én természetesen nem kívánok hozzászólni ahhoz a hamisítatlan és könnyes nosztalgiát keltő jellegzetes kádárista fordulathoz, miszerint „a Kulturális és Innovációs Minisztérium elismeri L. Simon László korábbi érdemeit a kulturális területen végzett tevékenysége során”, pusztán arra kívánok utalni, hogy L. Simon László menesztését Csák János miniszteriális keze írta alá.
De nem árt tudni, legalább miheztartás végett, hogy az igazi elbocsátó Dúró Dóra volt, a Mi Hazánk elnökhelyettese, akinek az intenciói szerint járt el a miniszter. Alakul.”
Egyébként…
Emlékeznek az alábbi hírre, ami nem Észak-Koreából jött, hanem 2023 Magyarországáról érkezett: 18 év alattiak nem látogathatják tovább a Nemzeti Múzeum a World Press Photo kiállítását, mert az sérti a gyermekvédelmi törvényt. A szélsőjobboldali politikus egy sorozata miatt kezdett akcióba, ami egy melegeknek otthont adó idősotthont mutatott be. A sorozatot Hannah Reyes Morales készítette. Dúró „feljelentése” nyitott fülekre talált Csák Jánosnál, aki tovább adta a lasztit L. Simon László múzeumigazgatónak, aki zokszó nélkül teljesítette azt, -a 18+-os karikát kirakta- majd kis idő teltével Facebook-posztban közölte a maga módján, hogy coki, hiszen a múzeum nem hatóság, nem kérheti el a látogató személyijét.
A hivatalos közlemény szerint Csák azzal indokolta L. Simon kirúgását, hogy
a főigazgató az intézménytől elvárható jogkövetést mulasztotta el, azt érdemi felhívásra sem teljesítette, mitöbb, olyan magatartást tanúsított, amely a munkaviszonya fenntartását lehetetlenítette el.
L. Simon László sajtónyilatkozata
„Csák János miniszter ma reggel közölte velem, hogy felment a Magyar Nemzeti Múzeum főigazgatói pozíciójából, mert álláspontja szerint szabotáltam a gyermekvédelmi törvényt.
A döntést tudomásul veszem, azonban elfogadni nem tudom azt.
A World Press Photo kiállítás képeinek bemutatásával a múzeum szándékosan semmilyen jogszabályt nem sértett meg. Ezt maga minisztérium is elismerte korábbi levelében:
„Álláspontom szerint szándékos jogsértésre utaló körülmény a Magyar Nemzeti Múzeum részéről nem merül fel (…)”
A minisztériumi közleményben foglaltakkal ellentétben a fenntartó utasítását késlekedés nélkül és maradéktalanul betartottuk, a 18 év alatti korlátozást bevezettük és erről a fenntartót azonnal értesítettük.
Négy gyermekes apaként, nagyszülőként határozottan visszautasítom, hogy gyermekeinket tőlem vagy az általam vezetett intézménytől kellene megvédeni.”
Ragadós lett volna a példa?
Nyáry Krisztián író, a Líra kreatív vezetője olvasata:
„….Egy ilyen kurucos kiállást csak ő engedhet meg magának kockázat nélkül.
Ha ugyanis bármilyen könyvesbolt hasonlóan érvelne, és közölné, hogy nem kérhet személyi igazolványt a vevőitől, a vegzálásukkal megbízott vármegyei főispánok ellenőrei a szemükbe nevetve büntetnék meg őket súlyos összegekre. Ha ők hivatkoznak rá, hogy a törvény érthetetlen és hemzseg az önellentmondásoktól, nem kapnak választ, csak annyit, hogy a jogszabályokat be kell tartani.
A törvény értelmében egyébként – mivel a Nemzeti Múzeum 200 méteres körzetében templom található – a kiállítást egyáltalán nem szabadna megtartani felnőtteknek sem. Az állam azonban kezdettől szelektíven tartja be saját jogszabályát.
A könyvesboltok esetében nemrégiben elkezdődött a 200 méter méregetése
Az eljárások még nem zárultak le, senki sem tudja, miért jár büntetés, és miért nem.
A helyzet egyetlen dologban nagyon hasonló: a tiltás hatalmas reklámot csinál könyveknek és kiállításoknak egyaránt.
És ez jó is lenne így, hiszen gyermekeket amúgy sem kell megvédeni a művészettől. A könyvesboltokon azonban többszörösen leveri az állam az általa gerjesztett népszerűséget. A Lírát 12 millióra büntették, mert túl sok kiskorú találkozhatott a boltokban egy képregénnyel, amelyben két fiú megfogja egymás kezét. A kiállításon még többen vettek részt. Az állami múzeumnak nem kell büntetéstől tartania, szabadon fittyet hányhat a kártékony jogszabályra.”
Elkötelezettségről hadováltak, pedig….
A Kulturális és Innovációs Minisztérium a kirúgás hírére azt írta:
a magyar kormány elkötelezett a gyermekvédelem mellett. A gyermekvédelemmel kapcsolatos szabályozásra tekintettel a fenntartó Kulturális és Innovációs Minisztérium egyeztetést kezdeményezett a Magyar Nemzeti Múzeum vezetésével, és felhívta az intézmény figyelmét, hogy biztosítsa a gyermekvédelem és a családok védelméről szóló törvények rendelkezéseinek betartását.
Dúró akciója után L. Simon László gúnyos posztban szólt be a szélsőjobboldali politikusnak:
„Él és virul a nemzet múzeuma. Köszönjük, kedves Dúró képviselő asszony… Különösen köszönjük a közönségünk figyelmét, szeretetét és megértését”
– írta. A kiállítás látogatói Dúró felhorgadása után megsokszorozódtak, komoly sorok kígyóztak az évről évre amúgyis nagy népszerűségnek örvendő tárlat előtt.
Dúró reakciója sem maradt el:
„Azok után, hogy Csák János megállapította: a Nemzeti Múzeum törvénysértést követett el, L. Simon László nemhogy behúzná fülét-farkát, hanem még neki áll feljebb, mert a saját minisztere megzavarta LMBTQ-népszerűsítés közben. Persze tudtuk korábbi, obszcén »versei« alapján is, hogy az aberrációhoz vonzódik, de most már a saját kormányán is gúnyolódik, ami azért szokatlan, mert Orbán Viktor nem szokta az ilyesmit eltűrni”
-írta. A képviselő szerint a kiállítás
„LMBTQ-propagandát folytat, az abortusz szabályozásában az USA-ban bekövetkezett életpárti elmozdulást pedig károsként mutatja be.
Mindezt egy tizenhárom éve kétharmaddal kormányzó, magát nemzeti, keresztény, konzervatív erőként meghatározó kurzus idején. Az intézmény élén pedig egy olyan személy áll, aki szerint mindez rendben van, sőt fittyet hány az Országgyűlés által elfogadott törvényre, és az elvileg felette álló miniszter utasítására is. A Magyar Országgyűlés esküt tett képviselőjeként csak gondoltam, szólok. Jó reggelt, Magyarország!” – tette hozzá.
A 70 éve működő fotós szervezet is reagált
A csaknem 70 éve létező független fotográfiai szervezet, a World Press Photo vezetője a HVG kérdésére azt mondta, meglepte az intézkedés, ami miatt 18 évnél fiatalabbak már nem látogathatják a budapesti kiállítást. A képek fotósa, Hannah Reyes Morales pedig azt mondta a HVG-nek: a képeken szereplő Golden Gays közösség tagjai ikonok és példaképek az LMBTQ-közösség fiatal tagjai számára a Fülöp-szigeteken:
„Ők a remény jelképei, hogy a nehézségek közepette is van család, közösség és otthon. Több mint szomorú vagyok, hogy a történetük talán nem jut el azokhoz, akiknek a legnagyobb szükségük lenne rá. Szomorú vagyok, hogy a történetük rejtve marad, visszaidézve azt az elnyomást, amelyben nekik maguknak is élniük kellett.”
Szerző
Friss
- Vidéki prókátor: Lázár, a Fidesz Gyurcsánya?
- Szanyi Tibor: kracsun = karácsony? – Úgy látszik, a jó hírek csak nem akarnak Orbánhoz kötődni
- Készülj a karácsonyra – 5 jótanács: így díszítsd az otthonod
- Orbán Viktor szerint “Brüsszel” Magdeburgot akar csinálni Magyarországból
- Időjárás, ma havazik, de mi lesz karácsonykor?
- Vasárnapi horoszkóp két nappal karácsony előtt
- Jobb félni? – Nemcsak rendőrök, de civilruhások is figyelnek
- Szoboszlai megy a Real Madridba?
- 10 000 ember az ünnepi asztalnál – idén is lesz krisnás Karácsonyi Szeretetlakoma a Népligetben
- Mit keresett Magyar Péter Lévai Anikó ölében? – Megoszlanak a vélemények az Orbán családban…