Connect with us

Kerítésen innen

Dúró képviselőből kibújt a „belső én”: L. Simon aberrációhoz vonzódik, Hannah Reyes Morales „nem magunkfajta” és még nem értünk a végére….

Megosztás

Dúró Dóra bírja az ellenvéleményt, csak nem szereti. Erre lehet következtetni abból a posztból, amiben felbőszülten bírál mindenkit, aki kritikával élt a Nemzeti Múzeum kiállításának bezáratására tett lépéseivel szemben.

Bevált a Dúró asszonyság - stop- nyomassuk tovább! - Ha egy szonda beindul....
Megosztás

Dúró Dóra bírja az ellenvéleményt, csak nem szereti. Erre lehet következtetni abból a posztból, amiben felbőszülten bírál mindenkit, aki kritikával élt a Nemzeti Múzeum kiállításának bezáratására tett lépéseivel szemben.

Nem tagadta meg önmagát…

Az elmúlt napokban nagy visszhangot keltett, hogy – a Mi Hazánk Mozgalom kezdeményezésére – kitiltották a 18 éven aluliakat a World Press Photo Nemzeti Múzeumban megrendezett, 2023. november 5-ig tartó kiállításáról, mert az sérti a gyermekvédelmi törvényt. Kiderült azonban, hogy a fiatalkorúak továbbra is látogathatják a kiállítást: a Magyar Nemzeti Múzeum nem tudja jogszerűen végrehajtani Csák János kulturális és innovációs miniszter felszólítását, mivel a belépőktől nem kérhetnek el személyi igazolványt.

L. Simon húzza be fülét-farkát

Dúró közösségi oldalán fakad ki:

„Nem lehet egyszerre két Istent szolgálni. Azok után, hogy Csák János megállapította: a Nemzeti Múzeum törvénysértést követett el, L. Simon László nemhogy behúzná fülét-farkát, hanem még neki áll feljebb, mert a saját minisztere megzavarta LMBTQ-népszerűsítés közben.

Persze tudtuk korábbi, obszcén „versei” alapján is, hogy az aberrációhoz vonzódik, de most már a saját kormányán is gúnyolódik, ami azért szokatlan, mert Orbán Viktor nem szokta az ilyesmit eltűrni.

De ássunk akkor kicsit a mélyére ennek a történetnek, mert nem minden tanulság nélküli.

L. Simon László a látogatók nagy számával dicsekszik, ahogy tette azt korábban Alföldi Róbert is a Nemzeti Színház élén, ám az államnak ezen intézmények esetében különös felelőssége van atekintetben, hogy milyen értékrendet közvetítenek.

(…) Egyébként

a magyar református közösség egyik legfontosabb temploma 200 méteren belül található, így emiatt sem lehetett volna megtartani az egész kiállítást, így még egy törvénysértéssel dicsekedhet L. Simon László.”

Abszurd, hogy az állam nem tudja betartatni a törvényeket

– így reagált Dúró Dóra a Szabad Európának a Nemzeti Múzeum érvelésére, hogy az intézmény nem kérheti el a látogatók személyi igazolványát. A Mi Hazánk elnökhelyettese jelentette fel a minisztériumnál a múzeum kiállítását egy manilai meleg idősek otthonában készült képsorozat miatt.

Ha törvényi akadálya van annak, hogy egy állami költségvetésből működő intézmény érvényt szerezzen a jogszabályoknak, akkor a Mi Hazánk törvénymódosítást kezdeményez a helyzet megváltoztatása érdekében

– mondta az ellenzéki politikus.

Stefano Bottoni olasz–magyar történész a tiltás ellenére bevitte két kiskorú gyermekét a Nemzeti Múzeumban lévő kiállításra

Azt mondta, hallott a botrányról, hogy nem engedik be a gyerekeket a World Press Photo kiállításra. Abban nem volt biztos, hogy csak önállóan nem mehetnek-e be a 18 év alattiak, vagy a szüleikkel sem, ezért szerdán odament két kiskorú gyerekével, és a pénztárnál kért három jegyet, egy felnőttet és két gyereket.

„A néni rám nézett, és kérdezte, tudom-e, hogy csak szülői felelősségre mehetnek be. Mondtam, hogy tudom, bízza csak rám, én vagyok az apjuk, el tudom dönteni, mit nézzenek meg, és mit ne. Ezt elég határozottan mondtam, és hosszasan vitatkoztunk, de végül beengedett”

Szerinte a kiállítás nagyon jó, nagyon fontos, arra tanít, hogy nem egyedül élünk a bolygón, valódi, nagyon komoly társadalmi problémákat mutat be a világ minden tájáról. A híradásokban rendkívül leegyszerűsítetten megjelenő témák, mint például a migránsok helyzete, a kiállításon az ő szemszögükből is megismerhetővé válik az emberközeli fotók segítségével – mondta Stefano Bottoni.

Volt néhány kép, amelyre azt mondta a gyerekeinek, hogy inkább ne nézzék meg. Ezek háborús képek voltak, például sebesült terhes nőről vagy sebesült gyerekekről Mariupolban. Ezeket nagyon megrázó fotóknak tartja. A Dúró Dóra által kifogásolt képsorozatról azt mondta, hogy sokkal durvábbra számított, mert nem olvasott utána, hogy pontosan milyen képek miatt tört ki a botrány. Azt hitte, hogy mondjuk egy Pride-felvonuláson meztelenkednek, hogy valami komoly vizuális sokkolás van a képeken.

„De nem. Ez egy nagyon rossz vicc, ha valaki azt gondolja, hogy bárkinek is árthat az öreg meleg emberek életének bemutatása a manilai idősek otthonában. Elmagyaráztam a gyerekeimnek, hogy vannak ilyen emberek, egyedül voltak, szegénységben, és kitalálták nekik, hogy kicsit boldogabbak legyenek és jól érezzék magukat. Csináltak nekik szépségversenyt is”

– fogalmazott.

Dúró Dóra: ez hitelvesztés a kormány számára

A Mi Hazánk Mozgalom elnökhelyettese abszurdnak tartja, hogy az állam nem tudja betartatni a törvényeket

– így reagált Dúró Dóra a Nemzeti Múzeum érvelésére, hogy az intézmény nem kérheti el a látogatók személyi igazolványát.

Ha a dohányboltban megtehetik, mi akadálya lehet egy ilyen kiemelt fontosságú, állami költségvetésből működő intézményben Ha viszont törvényi akadálya van, akkor  én és a Mi Hazánk törvénymódosítást kezdeményez a helyzet megváltoztatása érdekében.

Arra a felvetésre, hogy volt olyan felnőtt, aki a saját felelősségére bevitte a kiállításra kiskamasz gyermekeit, a politikus úgy reagált:

az, hogy egy szülő megmutatja-e ezeket a képeket a négy fal között, otthon a gyermekeinek, az ő felelőssége, ahogy véleménye szerint egy magánfenntartású kiállítóhelyen is lehet helye ilyen tartalmú képeknek. Egy állami költségvetésű intézménynek nem ilyen értékrendet kellene közvetítenie.

Dúró Dóra úgy látja, a kiállítás az LMBTQ dicsőítése, de túlmutat azon is, mert például a politikus értelmezésében lényegében az abortusz mellett foglal állást.

„…nem a mi fajtánk…”

Dúró szerint „hab a tortán, hogy az ominózus LMBTQ-fotósorozatot Hannah Reyes Morales készítette, akit – bár ezt a fősodratú magyar sajtó teljesen elhallgatja – 2020-ban a Klaus Schwab vezette Világgazdasági Fórum kulturális vezetőnek nevezett ki a Délkelet-ázsiai Nemzetek Szövetsége (ASEAN) fórumán.

Hogy finoman fejezzem ki magam, nem éppen magunkfajta, a Nemzeti Múzeum mégis az ő LMBTQ-sorozatát népszerűsíti

-kanyarodott rá a rasszizmusára a képviselő.

„Röviden tehát mi történt? A Nemzeti Múzeumban bemutatott kiállítás LMBTQ-propagandát folytat, az abortusz szabályozásában az USA-ban bekövetkezett életpárti elmozdulást pedig károsként mutatja be. Mindezt egy tizenhárom éve kétharmaddal kormányzó, magát nemzeti, keresztény, konzervatív erőként meghatározó kurzus idején. Az intézmény élén pedig egy olyan személy áll, aki szerint mindez rendben van, sőt fittyet hány az Országgyűlés által elfogadott törvényre és az elvileg felette álló miniszter utasítására is. A Magyar Országgyűlés esküt tett képviselőjeként csak gondoltam, szólok. Jó reggelt, Magyarország!”

-összegzett Dúró.

Kapcsolódó

Főkép: Cseri László

Szerző