Connect with us

Kerítésen innen

Legalább hallgatna, mint sz@r a fűben, e tekintetben ugyanis minden követelménynek megfelel – kommentelték Sulyok holokauszt emléknapi megszólalásának ötletét

Sulyok Tamás megemlékezett a parlamentben a holokauszt áldozatairól
Megosztás

„Hiába derült ki már megválasztása után Sulyok Tamásról, hogy hazudott édesapjáról, aki valójában a Magyar Nemzetiszocialista Párt székesfehérvári szervezetének vezetője volt, a köztársasági elnök most mégis arra készül, hogy április 16-án beszédet mondjon a holokauszt emléknapon” – írja a Demokratikus Koalíció a közleményében.

Sulyok a mocsárban….

A párt azt követeli, hogy

„Sulyok Tamás köztársasági elnök ne mondjon beszédet a holokauszt emléknapon!”

A DK azt írja, senki sem felelős a felmenői bűneiért, de azért igen, hogy szembenéz-e a családja múltjával vagy inkább hazudik róla.

„Ha Sulyok Tamásnak semmi mondanivalója nincs az országnak arról, hogy édesapja a magyar zsidók deportálását ”megtisztulásnak„ nevezte, hogy édesapja a német megszállást ünnepelve ”zsidó vértől mentes„ polgárok csatlakozását várta, valamint, hogy édesapja elhurcolt zsidók lakását kérte pártirodának, amelybe ”zsidóbútorokat„ is igényelt, akkor ne akarjon beszédet mondani a holokauszt emléknapon sem, hanem hallgasson, ahogy eddig tette!”

– írják.

Emlékeztetőül…

Sulyok Tamás köztársasági elnök tavaly nyáron egy interjújában azt mondta édesapjáról, hogy 1945 után egy kommunista párttitkár személyes bosszúja miatt ítélték halálra, és évekig bujkálnia kellett. Karsai László történész a Hvg.hu-n megjelent írásában ezzel szemben nemrég kiderítette, hogy Sulyok Lászlóra az említett Zászlóbontás című cikk miatt figyeltek fel a hatóságok, és valójában azért körözték, mert tisztázni akarták, milyen szerepet játszott a nyilas mozgalomban. A cikkben Sulyok azt is írta:

„Jöhet hozzánk mindenki, akit zsidó vértől való mentessége, erkölcsi feddhetetlensége és magyar nemzetiszocialista meggyőződése erre feljogosít.”

Sulyok Tamás nemtelen támadásnak nevezte Karsai írását, apját pedig „egy szociálisan érzékeny, hazafias, filoszemita embernek” nevezte.

„Méltatlan helyzet, ami – lévén a családomról van szó – komoly fájdalmat okoz. Azt tudom elmondani, hogy a rendszerváltást megelőzően mint a legtöbb magyar számára, úgy a mi családunkban is tabu volt a múlt”

– fogalmazott, és hozzátette:

„létezett és a mai napig létezik egy családi legendárium, amely úgy őrizte meg az édesapámmal kapcsolatos történeteket, ahogyan ezt korábban nyilatkoztam.”

Majd kiderült….

Hócipő: Sulyok Tamás apja zsidóktól elvett lakást és „zsidóbútorokat” kérvényezett a Nemzeti Szocialista pártnak 1944-ben. A kérvény nem sokkal azelőtt született, hogy a helyi újságban Sulyok aláírásával megjelent a Zászlóbontás című cikk. Ez az a cikk, amelyről aztán már a kommunizmusban azt vallották tanúk, hogy nem is Sulyok írta, csak ezzel akarták rávenni, hogy lépjen be a pártba.

„Polgármester Ur! Alulírottak, a Magyar Nemzeti Szocialista Párt Székesfehérvári Szervezete nevében kérjük, méltóztassák párthelység céljára megfelelő lakást kiutalni. Kérjük a Váradi Imre és Bloch Sándor zsidók tulajdonában lévő Nádor utca 16. számú házban a Hungária Kávéház fölötti I. emeleti helyiségeket (volt Váradi lakás) pártunk részére átengedni. Székesfehérvár, 1944. évi junius hó 9-n”

– ezt a levelet küldte Sulyok Tamás köztársasági elnök édesapja, Sulyok László a Hócipő cikke szerint 1944. június kilencedikén a székesfehérvári polgármesternek. A polgármesternek szóló levelet Sulyok László első helyen írta alá, ügyvédként és szervezetvezetőként. Aláíróként szerepel a levélben Márkus József, a Trieszti Általános Biztosító helyi fiókvezetője, Juhász Gyula városi számvizsgáló, valamint Marschall József ciszter gimnáziumi tanár is. Utóbbi az, akiről 1950-ben több tanú azt vallotta, hogy ő írta azt az 1944-es cikket, amely 1944. június 17-én jelent meg a Fejérmegyei Napló címlapján Sulyok aláírásával. A cikk címe Zászlóbontás volt, Sulyok ezt a Magyar Nemzeti Szocialista Párt (MNSZP) Fejér megyei vezetőjeként jegyezte, és nyílt náci propagandát tartalmazott.

Szűcs R. Gábor főiskolai docens, volt diplomata véleménye

„Ha Sulyok Tamás (ha már nem mondott le), önmagát tisztázandó valóban beszédet tart a Holocaust Emléknapon, akkor ezzel bemocskolja az áldozatok emlékét. Ha már egyszer „államelnök, amit nem kéne, hiszen éppen hogy NEM testesíti meg a nemzet egységét, legalább legyen benne annyi emberi érzés, hogy kussoljon.

Nem akarom, bár őszintén szólva, nem is bánnám, ha flagellánsok módjára megkorbácsolna magát épp azon a napon, de fölmentésére ez se volna alkalmas. Nem csupán azért, mert nyilvánvalóan abban a légkörben nőtt föl, amelyben a magyar náci párt alapítóinak egyike (a másik kettőt, a Népbíróság ítélete szerint felakasztották), majd a ÁVO/AVH ügynöke teremtett, mint „családi legenda”, hanem azért, mert első lépéseként hazudott. Ha édesapa „bujkált” volna, arról az ártatlan gyermeknek nem lett volna tudomása? Nem bujkált. Persze, hogy nem. Köztudott, hogy a nyilasok egy része ávós lett, hát még az, aki a nyilasoktól is jobbra álldogált!

Volt már olyan köztársasági elnöke a Pártnak (hiszen csak bábokról van szó), aki doktori dolgozatot hamisított, ami egyébként bűncselekmény. Olyan is, aki jogerősen elítélt, azaz nyilvánvalóan bűnös pedofilpártolónak adott kegyelmet, miközben ő maga a család és a gyermek szeretetéről szónokolt, és nem átallott a családügyi miniszter székébe huppanni.

Most meg egy Szálasitól is jobbra álló tömeggyilkos szervezet magyarországi lerakatának mocska tapad az elnökre. Ezt a mocskot nem lehet lemosni. Soha, semmivel, semmiképp. De legalább hallgatna, mint sz@r a fűben, az Isten szerelmére! E tekintetben ugyanis minden követelménynek megfelel.”

Vásárhelyi Mária szociológus véleménye

„Nemcsak azért tiltakozom az ellen, hogy a Magyar Köztársaság jelenlegi – amúgy a nyilvánosság elől szabályosan bujkáló – elnöke beszédet mondjon a Parlamentben a Holokauszt áldozatainak emléknapján, mert nem mondott igazat apja náci múltjáról és erre mind a mai napig sem magyarázatot nem adott és elnézést sem kért, hanem azért is, mert miután kiderült, hogy apja nem egyszerűen fajgyűlölő volt, hanem aktív szervezője és helyi vezetője a Szálasiénál is szélsőségesebb pártnak, amely soraiba várt mindenkit „akit zsidó vértől való mentessége, erkölcsi feddhetetlensége és magyar nemzetiszocialista meggyőződése erre feljogosít”, képes volt most azt állítani, hogy apja FILOSZEMITA volt.

Ez erkölcsileg semmiben nem különbözik a holokauszt tagadástól, a náci bűnök relativizálásától, ami büntetőjogi kategória. Sulyok Tamás végtelen cinizmusát, erkölcsi romlottságát jelzi ez a kijelentés, a hozzá hasonlóan romlott és cinikus hatalomét pedig az, hogy éppen őt találták alkalmasnak a megemlékezésre. Még szerencse, hogy Szálasi leszármazottjai nem törnek politikai babérokra, mert akkor lehet, hogy ők emlékeznének a 600 ezer meggyilkolt zsidóra.”

Petíció

Aki egyetért azzal, hogy Sulyok Tamás köztársasági elnök április 16-án, a holokauszt magyarországi áldozatainak emléknapján ne tartson beszédet, az itt írhatja alá a petíciót.

magyar

Szerző