Előnyben az Internazionale és a Manchester City

A heves esőzésben kezdődő mérkőzésen az első félidőben még nem, de a második játékrészben már záporoztak a helyzetek, azonban a befejezésekben Pep Guardiola csapata volt a jobb

A milánói gárda két góllal nyert Lisszabonban, míg a Manchester City hazai pályán nyert 3-0-ra a Bayern München ellen a labdarúgó Bajnokok Ligája negyeddöntéjének első felvonásán.

Pep Guardiola menedzseri pályafutásának egyik legfájdalmasabb pillanata a 2021-ben elveszített BL-döntő, ugyanis az akkor Thomas Tuchel irányította Chelsea jóval kevesebb helyzettel 1-0-ra legyőzte a Manchester Cityt a fináléban.

A 14. percben csak a centiken múlott, hogy Sommer ne el, hanem Haaland lábára rúgjon egy labdát, de akkor még megúszta a hátrányba kerülést a Bayern. A 27. percben viszont már nem, az első BL-gólját jegyző Rodri tökéletes tekerésére már a bajorok kapusa sem tudott odaérni, így az első félórában megszerezte a vezetést a Manchester City.

A 34. percben könnyűszerrel lehetett volna 2-0 a szünetben, Sommer rossz kijövetelét majdnem megbosszulta Guardiola csapata, de a svájci hálóőr nagy bravúrral, lábbal hárítani tudott. A második játékrészt remekül kezdte a bajor gárda, sorra jöttek a Sané-helyzetek, de Ederson állta a sarat.

A 70. percben esett második City-gól is egy védelmi megingásból jött. Upamecano veszített labdát, Erling Haaland pedig nagyon önzetlenül tette át a túloldalon érkező Bernardo Silvának, aki védhetetlenül bólintott a kapuba.

Hat perccel később pedig a norvég csatár is betalált, így megszerezve 45. gólját a szezon során, amivel egy idényen belül a valaha volt legeredményesebb Premier League-játékos lett és még bőven van hátra a szezonból. Haaland 26 BL-meccsén 34 gólt szerzett már karrierje során.

„Egyáltalán nem volt kényelmes ez a győzelem. Érzelmileg megsemmisültem közben. Tíz évet öregedtem ma, annyira igénybe vett ez a meccs” – fogalmazott Pep Guardiola csapata 3-0-s sikerét követően.

„55-60 percig ez egy szoros mérkőzés volt, bizonyos területeken jobbak voltak nálunk, de például a második félidő elején is jobban játszottak. Nem tudtuk irányítani őket, aztán viszont korrigáltuk a játékunkat, és jobbak lettünk” – vont mérleget a manchesteri első felvonásból, majd áttért a jövő heti, müncheni visszavágóra.

„Ez egy hihetetlen eredmény, de Münchenben valamit kicsit jobban kell csinálnunk, hogy ne szenvedjünk annyit. Tudom, hogy a Bayern egy különleges csapat, és ahhoz, hogy kiejts egy ilyet, két kiváló meccs kell, nemcsak egy – jelentette ki.

„Mi itt, hazai pályán megragadtuk a lehetőségünket, hogy valami különlegeset tegyünk idén. Megvan a lendületünk, fegyelmezettek vagyunk, és megvannak a fegyvereink, de a Bayernnel is ugyanez a helyzet. Három évet töltöttem Münchenben. Tudom, mit jelent ott a foci az embereknek, de oda is gólokat rúgni megyünk. Ha nem jön össze, akkor borzasztóan nehéz dolgunk lesz.”

„Nem érzem ezt a meccset 3-0-nak, de mégis annyi lett, és őrületesen nagy feladat lesz ezt megfordítani. Próbálunk a földön maradni, de nem adjuk fel. Addig nincs vége, amíg nincs vége” – így Thomas Tuchel, aki negyedik meccsén második vereségét szenvedte el a Bayern kispadján (a Freiburg elleni fiaskó kupabúcsút jelentett).

A német szakember szerint már a meccs elején nagyon nehéz helyzetbe kerültek Rodri góljával, csapata azonban nem zuhant össze.

„Nagyszerűen reagáltunk a gólra az első félidőben, a másodikban pedig még jobbak voltunk. Pont abban az időszakban kaptuk a gólt, amikor ha mi lőjük, óriási önbizalmat adott volna – mondta, kiemelve Upamecano hibáját, ami ugyancsak a legrosszabbkor jött. – A második góllal megint csak hozzájuk került át a „momentum”. Egy egyéni hiba volt, egy döntésbeli hiba, a labdarúgás legmagasabb szintjén egy brutális hiba. Egy olyan baklövés, aminek ilyen szinten sosem szabadna megtörténnie a pálya azon részén. Egyértelmű, hogy ennél többet érdemeltünk volna.”

Az Internazionale 2–0-ra győzött a Benfica vendégeként. A gólokat Nicolò Barella és Romelu Lukaku szerezte a második félidőben.

Barella első fejesgólját szerezte klubmezben, a büntetőből eredményes Lukaku pedig harmadszor volt eredményes ebben a BL-szezonban, az olasz bajnokságban is pont ennyi gólja van.