Budapesti hétköznapok
Emléktáblát avattak Monspart Sarolta tájfutó világbajnok tiszteletére
Emléktábla avatással, faültetéssel, futással és gyaloglással emlékeztek meg Monspart Sarolta tájfutó világbajnokról, a nemzet sportolójáról, a XII. kerület díszpolgáráról hétfőn.
Emléktábla avatással, faültetéssel, futással és gyaloglással emlékezett meg Monspart Sarolta tájfutó világbajnokról, a nemzet sportolójáról, a XII. kerület díszpolgáráról hétfőn Novák Katalin köztársasági elnök, Pokorni Zoltán, Budapest XII. kerületének polgármestere és Feledy Botond, a Monspart Sarolta Egészséges Életmódért Alapítvány kuratóriumi elnöke a Normafán.
Monspart Sarolta már életében legendává vált, több generáción hagyott nyomot, amely közelebb visz minket az egészséges élethez, a sport szeretetéhez
Novák Katalin köztársasági elnök emlékeztetett: Monspart Sarolta volt az első nő, aki lefutotta a maratoni távot a magyar nők közül, a ezzel bebizonyította, hogy a nők emberfeletti teljesítményre is képesek, olyan dolgokra is, amelyeket nem gondolnának rólunk. Ezzel is példát mutatott – hangsúlyozta.
Novák Kataln hozzátette: Monspart Sarolta úgy támogatta a nőket, hogy ezzel inspirálta a férfiakat is. Úgy biztatta a nőket, hogy közben elmondta, hogyan kellene a férfiakra, férjekre vigyázni.
Ugyanez történt az idősek és fiatalok, a sportolók és nem sportolók esetében is. Úgy figyelt oda az idősekre, hogy sosem állította szembe őket a fiatalokkal, úgy támogatta az idősebb korosztályt, hogy ezzel inspirálta a fiatalokat, a fiatalok figyelmét pedig az idősek felé is fordította. Vonzóvá tette a sportot a nem sportolók számára, el tudta hitetni, hogy elég az első lépést megtenni. Úgy tudott támogatást nyújtani, inspirálni, hogy nem fordította szembe egymással a különböző csoportokat – hangsúlyozta.
Novák Katalin elmondta, hogy sokat tanulhatott tőle mindenki, az egyik az, hogy célt kell kitűzni magunk elé, s ezt nem szabad szem elől téveszteni, akkor be fogunk érni.
Emlékeztetett, hogy a margitszigeti futókör is Monspart nevét viseli, s most a Normafán állítanak emléktáblát tiszteletére.

Pokorni Zoltán, Budapest XII. kerületének polgármestere elmondta, hogy a Monspart Sarolta által szervezett kerületi futóklubot igyekeznek fenntartani, működtetni. Kiemelte: a hétfői eseménnyel Monspart Sarolta életét szeretnék megünnepelni.
Feledy Botond arról szólt, hogy céljuk az országos hálózatban résztvevő 100 futó- és gyaloglóklub számát 500-ra növelni. A kuratóriumi elnök, a legendás tájfutó fia elmondta, Monspart Sarolta álma az volt, hogy országszerte többszáz ilyen klub működjön.
Kiemelte: munkájukban a kitartás, az akaraterő és állóképesség vezérli őket, az a három dolog, amelyekre Monspart Sarolta is mindig vezérfonalként tekintett.
Monspart Sarolta a Nemzet Sportolója címmel kitüntetett tájfutó világbajnok, 34-szeres magyar bajnok és Európa leggyorsabb női maratonfutója volt.
(MTI)
Elhunyt Monspart Sarolta, a Nemzet Sportolója
Szerző
Friss
- Újabb százmilliárdok ígérvénye Orbán Viktortól: ezúttal a közszféra dolgozóinak – Ugye tudja mindenki, hogy ez is a közös kontóra megy?
- Nem mind fénylik, ami arany
- Nem rötyög! Nagy Márton szerint a béke, az adókedvezmény és a nyugdíjasok élelmiszer-utalványa pörgeti fel a gazdaságot
- 2025 őszi karrierhoroszkóp – Mit tartogat a következő évszak a munkában és céljaidban?
- Meg vagyok nyugodva. Orbán azt mondta, ő megment a világháborútól – Napi Lendvaiság…
- Lázár „óriási bejelentése’: azt tervezik…., nem belekezdtek, csinálják, csak dumcsiznak róla
- „A miniszterelnök úrnak üzenem: kiszúrathatja a kerekeimet (…) úgysem fogok félni tőle, ő meg úgyis meg fog bukni…”
- Nyerges Csenge Megafon-lány Tisza-ügynök lenne? Zalaszentgróti szereplése párszáz szavazatot biztosan hozott Magyar Péternek
- Az államadóság-halmozás a rendszer lényege – egy srófra: a hitelére jár az agya Kádárnak és Orbánnak is
- Siófok elesett!!! Bezárunk – A balatoni fagyiárust kiütéssel lenyomták a szúnyogok…