Európa Liga, Lucas Ocampos továbbfejelte a Sevillát

liga

Egy angol, egy olasz és egy spanyol csapat mellett az ukrán Sahtar Donyeck jutott be az Európa Liga legjobb négy csapata közé.

A 2009-ben UEFA Kupa-győztes ukrán együttes már az első játékrész derekáig kétgólos előnyre tett szert a gelsenkircheni, zárt kapus mérkőzésen, majd a másodikban büntetőből tövább növelte a különbséget, a végeredményt pedig egy gyors gólváltás állította be a hajrában.

A Sahtarnak a fináléba jutásért hétfőn az olasz Internazionale lesz az ellenfele

Az Európa Ligában, a második számú európai kupasorozatban ötször győztes Sevilla nagyon megszenvedett angol riválisával Duisburgban. Hiába játszott nagy fölényben, sokáig a Farkasok álltak a legközelebb a gólszerzéshez, csakhogy Raul Jimenez 11-esből sem tudott betalálni. A mexikói játékos gyengén, középre lőtt labdáját könnyedén kaparintotta meg a marokkói Yassine Bounou.

Az andalúziaiak fölénye végül a 88. percben érett góllá: az argentin Ever Banega remekül beadott szabadrúgása után a szintén argentin Lucas Ocampos csúsztatott a jobb sarokba. A labda a gólvonal előtt pattant le és a tehetetlenül elvetődő Rui Patricio mögött jutott a hálóba.

Hírfolyam>>>>>>>>>>>>>>>>>

A Sevilla vasárnap egy másik angol gárdával, a Manchester Uniteddel csap össze az Európa Liga elődöntőjében

Európa Liga, negyeddöntő:

Sahtar Donyeck (ukrán) – FC Basel (svájci) 4-1 (2-0)
Gól: Moraes (2.), Taison (22.), Alan Patrick (75., 11-esből), Dodo (88.), illetve Van Wolfswinkel (92.)

Sevilla (spanyol) – Wolverhampton Wanderers (angol) 1-0 (0-0)
Gól: Ocampos (88.)

Manchester United (angol) – FC Köbenhavn (dán) 1-0 (0-0, 0-0, 1-0) – hosszabbítás után
Gól: Bruno Fernandes (95., 11-esből)

Internazionale (olasz) – Bayer Leverkusen (német) 2-1 (2-1)
Gól: Barella (15.), R. Lukaku (21.), illetve Havertz (25.)