Kerítésen innen
Ez a Felcsút tud valamit….. Hír(hedt)es szülöttein kívül védett műemléke is lett

A cirka 1.800 fő lakta Fejér megyei település, Felcsút újra a hírek középpontjába került, amikor Lázár János ötlete alapján Nemzeti emléknek minősülő műemlékké avatta a Puskás Ferenc Labdarúgó Akadémia kollégiumépületét. Már csak az kell a dicsőséghez, hogy kihirdessék az építésügyi és közlekedési miniszter rendeletét. A kormány oldalára január 30-án feltöltött tervezetet február 6-ig lehet véleményezni a tarsadalmiegyeztetes@ekm.gov.hu email címen.
Indoklás…
„A tervezet huszonhat, a jogszabályi követelményeknek megfelelő, Makovecz Imre által tervezett épület, építmény, illetve épületegyüttes műemléki védettségének elrendelését tartalmazza.”
Nyomatékosan hozzátették: a magyar építészetről szóló törvény elfogadásával az Országgyűlés kinyilvánította, hogy az épített örökség megőrzése és gyarapítása során az egyik minta és zsinórmérték Makovecz Imre építészete. A 26 épület egyike pedig a felcsúti akadémia kollégiuma. Azt pedig talán mindenki tudja, hogy a Puskás Ferenc Labdarúgó Akadémia alapítója Orbán Viktor, Magyarország miniszterelnöke – írta az mfor.hu.

Képernyőkép
<<< Olvassa cikkeinket a Facebookon és a Google hírei között is! >>>
…mert „klasszikust” csak pontosan….
Lázár János tervezetének vonatkozó része pontosan ezt tartalmazza:
- Nemzeti emléknek minősülő műemlékké nyilvánítom a Felcsút (Fejér vármegye), Fő utca 176. szám alatti, belterület 195/2 helyrajzi számú ingatlanon álló Puskás Ferenc Labdarúgó Akadémia kollégiumépületét.
- Az örökségvédelmi bírság megállapításának alapjául szolgáló érték szempontjából a műemléket az I. kategóriába sorolom.
- A védetté nyilvánítás célja a Makovecz Imre tervei alapján 2014-ben létesített Puskás Ferenc Labdarugó Akadémia kollégiuma építészeti értékeinek, illetve Makovecz Imre szellemi örökségének védelme.
- Műemléki környezetet nem jelölök ki.

Egy kis töri: egykori Kozma-kúria…
A Puskás Akadémia oldalán található leírás szerint a 2006-ban alapított Puskás Akadémia első épülete meghatározó az intézmény történetében. Az egykori Kozma-kúria egy budapesti ügyvédcsaládról kapta nevét, aki az utolsó tulajdonosa volt az épületnek, azután államosították az ingatlant. Az épület a kezdetekkor egyszerre látta el a kollégiumi, étkezői, könyvelési, öltözői, egészségügyi és rehabilitációs funkciókat. Az Osztrák-Magyar monarchia első katonai térképén még nem, de a második felméréskor már egészen biztosan állt az alaprajza szerint omegát formáló épület a hozzá tartozó gazdasági épületekkel együtt. Az első generációk tehát még nem örvendezhettek annak az átalakításnak, amelyet Makovecz Imre, az organikus építészet atyjának tervei alapján végzett el 2008-ra az akadémiát fenntartó alapítvány. Kollégiumunk 26 szobáját, auláját, tanulószobáit, kápolnáját jelenleg 70 növendékünk használja az átalakítás óta
– áll a leírásban.
Csak úgy….
Felcsút -valamiért, ki érti mi az oka?- nem tipikus magyar falu.
Vagy, akinek ahhoz van kedve:
Erről el ne feldkezzünk:


Szerző
Friss
- Tusványos? Kösz, nem – Mi történt, már a Trump-adminisztráció emberére sem számíthatnak?
- Az abádszalóki köpködő a Tisza Párt legjobb reklámembere? – Most biztosan nagyon pipa….
- „Kérünk fotót a nyilvános WC-ről meg a konnektorról” – kommentelték a Magyar Péter „áramlopásáról” szóló hírt
- A bajusz nem uniós pénz, nem vész el!
- Vidéki prókátor: Orbán nemcsak aknákat, de bizonyos értelemben „ajándékokat” is hagy utódjára
- Laponyi Zsolt rendőr-őrmester hirtelen eltűnése a közösségi médiából nem a véletlen műve
- Friss, ropogós: hétfőn este közzétette a kormány az Otthon Start lakáshitel részleteit
- Tarjányi Péter: miért veszitek magatokra Majka nótáját, ha nem nektek és nem rólatok szól?
- Forr a levegő: kánikulai horoszkóp keddre, ami mindent felforrósít!
- Ha vonatozna, az elkövetkező hetekben nagyon figyeljen, mert hetekre bezárják a Keleti pályaudvart