Bulvár
Felejtsük el a bulvárt és a riogatást! – Tárgyilagosan az időjárásról,

A valóban rendkívüli időjárás, kedvez a a bulvár-címadásnak, riogatásnak. lássunk végre egy tárgyilagos és szakmai véleményt az ország egykor kedvenc meteorológusától, Pártai Luciától!

Tovább erősödik a hőség
Szerdán felélénkülő DNY-i széllel tovább fokozódik a kánikula. Marad a sok napsütés, száraz idő. Többségében 30 fok feletti, a déli országrészben 35-37 fok körüli hőmérsékleti értékek várhatóak. A hajnali frissülés mérséklődésével együtt a déli országrészben már a 27 fokot is meghaladhatja a napi középhőmérséklet! Délután várhatóan országszerte legyengül – az időközben az északnyugati országrészben É-iasra forduló, másutt még DNY-i – légmozgás. Elsősorban az északi, északnyugati országrészben lehet határozottabb gomolyképződés, de marad a napsütéses időjárás. Késő este, illetve az éjszaka első felében, az északnyugati országrészben képződő gomolyfelhőzetből kis eséllyel kialakulhat futó, helyi záporeső, zivatargóc, míg az ország zömén marad a csillagfényes vagy gyengén felhős égbolt, nem hullik csapadék. Az eleinte gyenge légmozgás nyugaton, majd a keleti térségben is É-ira fordul és élénkülni kezd. A hajnali időszakban, a Dunántúl térségében és az északkeleti határvidéken már élénk, olykor erős É-i széllökések valószínűek.
Csütörtökön délelőtt szikrázóan napos idő következhet. Délelőtt, a Dunántúlon és az északkeleti országrészben még élénk lökésekkel kísért É-i szél fúj, ami árnyalatnyi frissülést hozhat az adott országrészekbe, de összességében marad a hőség. Nyugaton már a déli órákra, keleten pedig délután gyengül le a légmozgás. Ekkor is marad a napsütéses időjárás, de gyenge vagy mérsékelt fátyolfelhőzet adhat némi árnyékot. Csapadék nem érkezik.
Este, éjjel marad a fátyolfelhős, napsütéses, nyugodt időjárás gyenge légmozgással, csapadék nélkül.
Vízre magyar?
Pénteken ismét D-ire forduló légmozgás valószínű, újból erősödik a hőség. Napsütéses, gyengén fátyolfelhős égkép lesz jellemző a nap túlnyomó részében. Késő este, éjjel fordulhat a felélénkülő szél É-ira a Dunántúl térségében, mellyel egyidőben északon és nyugaton kedvezővé válik a légkör helyi, kis körzeteket érintő zápor, zivatargóc kialakulásához.
Szombatra – már jelentős előrejelzési bizonytalansággal, de – az látszik most valószínűbbnek, hogy gyenge hidegfront okoz időben és térben eltérően átmenetileg megélénkülő É-i szelet. A napsütést gomolyfelhőzet zavarhatja meg helyi záporokkal, zivatargócokkal ugyancsak eltérő időben és szórványosan, összességében kevés helyet érintően.
Vasárnap, hétfőn – továbbra is meglehetősen nagy bizonytalansággal, de – a hidegfront újabb hulláma okozhat meg-megélénkülő É-ias szelet, illetve térben és időben eltérően a napsütést megzavaró erőteljesebb gomolyfelhősödéseket, szórványosan, kis körzeteket érintően helyi záporok, zivatarok kialakulásának esélyét. A fronttal érkező frissülés mértéke a legkérdésesebb. A korábban várt jelentősebb frissülés már mérsékeltebbnek látható
–írja a meteorológus oldala.
Szerző
Friss
- Pankotai Lili: „megtiszteltetés, hogy én lehetek az első, akit feljelentettek, amiért részt vettem a Pride-on”
- Az ország kifosztása a kánikula alatt is zavatalanul folytatódik
- Dömötör Csaba fideszes EP-képviselő belépett Bakondi György mellé riogatási 2.0 szakembernek
- „Ismerjük a fajtáját. Tele a Tisza ilyenekkel…” – bukott ki a Fidesz-frakció szóvivőjéből
- Csillagok alatt, szerelem előtt – Július első hétvégéjének randihoroszkópja
- Az önkényuralom “ellenállási mozgalma”
- Új ATM-ek, új funkciók, minden kicsit egyszerűbb lesz
- Mi van a fekete szivárvány mögött – Milyen álságos indokokkal tiltják be a Pride-ot egyes országokban?
- Tudta, hogy Vitézy Dávid miatt szakadt be a Gubacsi híd járdája? – Szentkirályi Alexandráék tudják és az „okosságot nem félnek használni”
- Magyar György: a Budapesti Büszkeség menete fényesen bizonyította, van élet a Tiszán túl is