Foci nagycsütörtök – Fradi, Puskás Akadémia, Paks, hogyan tovább?

foci,

A Fradi a Puskás Akadémia és a Paks is érdekelt volt a focinagycsütörtök programjába, ami egy győzelemmel éskét vereséggel végződött.

Főtáblás a Ferencváros

A hazai döntetlent követően csütörtökön hosszabbítás után 1-1-et játszott a Ferencváros a bosnyák Borac Banja Luka vendégeként, amelyet aztán tizenegyesekkel múlt felül a labdarúgó Európa-liga selejtezőjének utolsó, negyedik fordulójában.

Az eseménytelen, helyzetek nélküli mérkőzés hosszabbításában a hazai csapat szerzett vezetést szögletből, majd Varga Barnabás büntetőből egyenlített. Az idegek csatájában végül a zöld-fehérek bizonyultak jobbnak, így a második számú európai kupasorozat főtábláján szerepelhetnek. Az FTC sorozatban hatodszor főtáblás, ebből negyedszer az Európa-ligában.
Az El sorsolását pénteken 13 órától tartják Monacóban.

Búcsú Felcsúton

Labdarúgó Konferencia-liga selejtező – Puskás Akadémia FC – Fiorentina  A Fiorentina játékosai a szurkolóikkal ünnepelhettek a továbbjutást érő büntetőrúgás után a labdarúgó Konferencia-liga selejtezőjének 4., utolsó fordulójában játszott Puskás Akadémia – Fiorentina mérkőzésen a felcsúti Pancho Arénában 2024. augusztus 29-én. A Puskás Akadémia az idegenbeli 3-3 után otthonában 1-1-re végzett, majd tizenegyespárbajban 5-4-re kikapott, így kiesett.

Na meg a Paks

Az idegenbeli döntetlent követően a Paks 3–0-s vereséget szenvedett a cseh Mlada Boleslavtól a csütörtöki visszavágón, így 5–2-es összesítéssel búcsúzott a labdarúgó Konferencia-liga selejtezőjének utolsó, negyedik fordulójában.
A vendégek a második félidő elején két gólt szerezve döntötték el a párharcot, majd a hajrában állították be a végeredményt, így ők jutottak a harmadik számú európai kupasorozat 36 csapatos főtáblájára. A magyar kupagyőztes Paks focicsapata története során először juthatott volna főtáblára nemzetközi porondon.