Gulácsi Péter fejsérülést szenvedett

Fejsérülés miatt kellett lecserélni Gulácsi Pétert, az RB Leipzig kapusát a Benfica elleni Bajnokok Ligája-csoportmérkőzésen.

Térddel rúgták fejbe

A 60. percben, egygólos hazai hátrányban Carlos Vinicius ugrott ki ziccerben, elpasszolta Gulácsi mellett a labdát, megszerezve ezzel a portugál csapat második gólját, de közben térddel fejbe találta a magyar válogatott kapusát. Gulácsit ápolás után le kellett cserélni, de a saját lábán tudta elhagyni a pályát.

Julian Nagelsmann, a lipcseiek vezetőedzője a mérkőzés után elmondta, a magyar kapus mindenre emlékszik, beszélgetni is lehet vele, de elővigyázatosságból további vizsgálatokat fognak elvégezni, nem szeretnének kockáztatni.

A Leipzig egyébként a mérkőzés hajrájában feltámadt, a 90. percben Emil Forsberg büntetőből szépített, majd a ráadás hatodik percében ki is egyenlített, így a lipcsei csapat története során először jutott be a Bajnokok Ligája egyenes kieséses szakaszába.

Messi, a hétszázát!

Lionel Messi a Barcelona színeiben játszott 700. tétmeccsén góljával és két gólpasszával 3-1-es győzelemre vezette csapatát a Borussia Dortmund ellen a Bajnokok Ligája csoportkörének ötödik fordulójában, amely egyúttal biztossá tette a katalán együttes 16 közé jutását is.

Az argentin zseni sérülés miatt a szezon első négy bajnokiját kihagyta és visszatérése után nehezen lendült játékba, az elmúlt időben viszont magára talált, a legutóbbi három meccsén például hét találatból vette ki a részét, négyszer befejezőként, háromszor előkészítőként jeleskedett – és szezonbeli mutatója sem éppen rossz, 13 tétmeccsen összesen 10 gólnál és 8 gólpassznál tart.

A három gólszerző: Lionel Messi, Antoine Griezmann és Luis Suarez. Fotó: FC Barcelona

Messi Dortmund elleni találata egyébként BL-rekord, a Barcelona csapatkapitánya immáron 34 különböző csapat ellen volt eredményes az elitligában, amivel megelőzte a Real Madrid két ikonját, Cristiano Ronaldót (33) és Raúlt (33).

Ami viszont szokatlan, hogy a 2019/20-as kiírásban nem a Bolha a legeredményesebb argentin a BL-ben – az elmúlt 11 BL-idényben Messi volt a legeredményesebb argentin az elitligában -, az Inter támadója, Lautaro Martínez öt gólnál jár, míg Messi egyelőre csak kettőt jegyez.

Bajnokok Ligája, 5. forduló:

E csoport:

FC Liverpool – SSC Napoli 1-1 (0-1)
Gól: Lovren (65.), illetve Mertens (21.)

Genk – RB Salzburg 1-4 (0-2)
Gól:
Samatta (85.), illetve Daka (43.), Minamino (45.), Hvang (69.), Haaland (87.)

A csoport állása: 1. FC Liverpool 10 pont, 2. Napoli 9, 3. Salzburg 7, 4. Genk 1

F csoport:

FC Barcelona – Borussia Dortmund 3-1 (2-0)
Gól:
Suárez (29.), Messi (33.), Griezmann (67), illetve Sancho  (77.)

Slavia Praha – Internazionale 1-3 (1-1)
Gól: Soucek (37., 11-esből), illetve Martínez (19., 88.), Lukaku (81.)

A csoport állása: 1. (már továbbjutott) FC Barcelona 11 pont, 2. Internazionale 7 (9-7), 3. Borussia Dortmund 7 (6-7), 4. Slavia Praha 2

G csoport:

Zenit Szentpétervár – Olympique Lyon 2-0 (1-0)
Gól: Dzjuba (42.), Ozdojev (84.)

RB Leipzig – Benfica 2-2 (0-1)
Gól: Forsberg (90., 96., az elsőt 11-esből), illetve Pizzi (20.), Carlos Vinícius (59.)

A csoport állása: 1. (már továbbjutott) RB Leipzig 10 pont, 2. Zenit 7, 3. Olympique Lyon 7, 4. Benfica 4