Connect with us

Kerítésen innen

Ha nincs a médiafelhajtás, nem mentettek volna fel – véli az ex Madách-igazgató

Agysebész mikor lehet valaki kőműves végzettséggel? - tette fel a kérdést egy hozzászóló mentős-felvétel témában
Megosztás

Facebook-posztban búcsúzott a Madách Imre Gimnázium igazgatói posztjától Mészáros Csaba, akit 2024. augusztus 28-án azonnali hatállyal mentett fel a Belügyminisztérium azért, mert bejelentette: az új tanévben a tanárok nem veszik el a diákok mobiltelefonjait és más digitális eszközeit a tanítás előtt, hiába kötelezi őket erre rendelet.

„…ha nincs médiafelhajtás….”

„Két fontos megjegyzésem azért van a megjelent írásokhoz, cikkekhez. Az egyik, hogy nem rúgtak ki. Felmentettek az igazgatói pozíció alól. Jövőre a Madách tanára leszek, és kedvemre úgy zárom a pályámat, ahogy elkezdtem: tanítok”

– írta Mészáros, tisztázva, hogy a gimnáziumot nem fogja elhagyni. A felmentéséért elsősorban a médiát okolja, azt írja, hogy ő már korábban jelezte Maruzsa Zoltán államtitkárnak, hogy nem fogják elvenni a gyerekek mobiljait, és akkor semmi problémája nem volt ezzel.

„Azok a médiumok, akik az augusztus 19-i közleményünket 26-án szemlézték, robbantották ki azt a helyzetet, hogy felmentettek. Mert Maruzsa államtitkárnak augusztus 22-én már elmondtam, hogy ezt a közleményt már kitettük. Akkor (és később sem) neki nem volt ellenvetése, mert „milyen mesteri a rendelet, hogy ezt is engedi”.

Ha nincs a médiafelhajtás nem mentettek volna fel. Mert nem a tények számítanak, hanem a botrány és a precedens. Azóta többen megírtátok, hogy fideszes vezetésű iskolában nem vezetik be, de ők nem a trambulinról vizelnek a medencébe. ”

– írja.

 

Arra is utalt, hogy van, ahol úgy játsszák ki a rendeletet, hogy a diákok két mobilt hoznak be az iskolába: ha az egyiket elveszik, a másikat használhatják.

„Mi a diákjainkat eddig nem a hazugságra neveltük (legyen két mobiljuk, hisz ez fog történni), csak éppen az órán spontán nem mondhatom azt, hogy ezt a szöveget keressétek meg vagy a feladatot oldjátok meg, mert előzetes Kréta-adminisztráció nélkül a másikat nem vehetik elő”

-írja Mészáros. Kitért arra is, hogy Maruzsa lányai is az iskolába járnak.

„Az igazgatóságom alatt eljutott az iskola egy olyan színvonalra, hogy a lányai minket választottak és ide jártak. Majd felmenti az igazgatót. Nem a Madách változott…”

– jegyezte meg. Azt is leírta, hogy

„ha a tantestület ugyanilyen erős és egységes marad, akkor egymás után lőhetik ki a saját igazgatóinkat, vagy hozhatnak ide bárkit, a Madách megmarad”.

Az iskolából kitiltott tárgyakról és az okostelefonok leadásáról szóló rendelet augusztus 8-án jelent meg. A rendelet az új tanév kezdetétől korlátozná a mobiltelefonok használatát az iskolákban. A jogszabály érinti az általános iskolákat 1–8. évfolyamig, a gimnáziumokat 5–12. évfolyamig, valamint a szakgimnáziumokat 9–13. évfolyamig.

A kommentekből…

„Nem a médiumok a felelősek, hanem a kormány, a parlament, ami ezt csinálja a közoktatással!”

„Volt madáchosként minden tiszteletem Igazgató úré. Egy dologban viszont téved: a felmentése NEM a média felhajtásának a következménye. Az is totálisan szakmaiatlan és elfogadhatatlan volna, ha a munkáltató egyeztetés nélkül, csupán cikkekre alapozva tenne ilyet. Viszont ennél sajnos sokkal rosszabb a helyzet. A Madách híres arról, hogy kiáll a véleménye, a diákjai jogai mellett. Ez az utóbbi években egyre jobban szúrta a hatalom szemét. Ezért kezdte el a „renitens” iskolák igazgatóit lecserélni hűséges párt káderekre. Ez történik most a Madáchban is. A mobil használatról szóló média cikkek csak egy remek ürügyet adtak a döntéshozók kezébe, amivel eltakaríthatták az egyik – még – a diákjaiért, tanáraiért kiálló iskola éléről a vezetőt.”

„Miért nem harcolsz, miért nem küzdesz, miért nem teszel a jó győzelméért?!”

„Ecce homo. Igazgató úr felül emelkedett minden aljas támadáson. Ez volt, ez marad a Madách. Nincs egyetlen mai politikus sem, aki egy napon említhető ezzel a szellemiséggel.”

„Őszintén érdekel, hogy a többi iskola igazgatójának van -e vér a pucájában. Én másokról nem hallottam, hogy megőrizték volna a gerincüket.”

„Tisztelt Igazgató Úr! Köszönöm a szókratészi, lutheri mintát alázatról, hitelességről, önazonosságról, kiállásról. Erőt ad. Minden jót kívánok Önnek a továbbiakban!”

Kapcsolódó

Szerző