Connect with us

Kerítésen innen

Ha ropi, akkor Nógrádi, ha Nógrád, akkor ropi – Ha hiszi, ha nem, ez Novák Katalin széljegyzete

Megosztás

Novák Katalin köztársasági elnök maga köré kanyarította az őrzővédőit, meg a fotóst és a rendelkezésére bocsátott autójába ülve Nógrád megyébe indult falvakat járni. Nagy dolog ez a helyieknek, ahogy az közösségi oldala posztjaiból és Juhász Péter helyszíni tudósításából kiderül, aki él és mozog „ünnepibe” vágta magát az esemény tiszteletére.

Megosztás

Novák Katalin köztársasági elnök maga köré kanyarította az őrzővédőit, meg a fotóst és a rendelkezésére bocsátott autójába ülve Nógrád megyébe indult falvakat járni. Nagy dolog ez a helyieknek, ahogy az közösségi oldala posztjaiból és Juhász Péter helyszíni tudósításából kiderül, aki él és mozog „ünnepibe” vágta magát az esemény tiszteletére.

Juhász Péter nem hivatalos a „zártkörű rendezvényre”

Juhász Péter Terényben, a cirka 320 fő lakta falu tájházánál szeretett volna pár szót váltani a közszolgák kiemelt nőtagjával, akinek mozgalmasan teltek a várakozás percei:

„…Amíg vártunk Novák Katalinra, addig odajött hozzám a polgármesteri hivatal egyik munkatársa (értsd: az adómból élő alkalmazott), hogy vegyem le a molinót, és megfenyegetett a következő szavakkal:

„Én is átmegyek majd és bezörgetek az ablakán, és majd ott fogok zörögni, jó az?”

Mondtam neki, hogy ebben az esetben természetesen rendőrt hívok, és próbáltam elmagyarázni neki a különbséget a magánember magánlakása és az államot képviselő köztársasági elnök és közterület között fennálló különbségekről, de félek nem értette meg.

Ezzel persze nincs egyedül, mert pár perc elteltével a polgármester férje jött dühösen a molinóhoz, letépte azt, és amikor kértem vissza elvitte a tulajdonomat.

Ezért feljelentettem a balassagyarmati rendőrkapitányságon, kíváncsian várom az eljárás végét. A kormányzati plakátok átrajzolóival szemben mindig eljárások indulnak, pedig ők nem lopnak, és nem lépnek fel agresszíven a tulajdonossal szemben. Persze nem is házastársuk a polgármester, akik egy ilyen helyen azt hiszik, hogy bármit megtehetnek. Novák Katalin is beszámolt a terényi látogatásáról:

Tovább is van….

„Nógrád valóságához a cigánysor is hozzátartozik. Itt is van tennivalónk! A vármegye-látogatásokkal az is célom, hogy azokat is középpontba helyezzem, akikre kevesebb figyelem irányul. Sóshartyánba látogattam, ahol a Baptista Szeretetszolgálat Jelenlét-pontjának munkatársai elhivatott munkával segítik a cigány családok felzárkózását. Köszönöm az őszinte beszélgetéseket, hogy megosztották velem gondjaikat!”

-írta az oldalkezelő a sorban következő poszthoz. Azt nem részletezte a köztársasági elnökasszony, hogy mihez tervez kezdeni az összegyűjtött tudással…..

A ropi-cucc….

„A legjobb ropi a Nógrádi! Csak legyen jó sós!” és „Ha ropi, akkor Nógrádi, ha Nógrád, akkor ropi.”

-ezek az elmés megállapítások jutottak eszébe az oldal-kezekőnek Karancsberény kapcsán:

Novák interpretáció…

Novák Katalin három napig vendégeskedett Nógrádban. Ez a látogatás -szerinte- azért különleges, mert most először a Sándor-palota működését is áthelyezték ide;

születtek alsópetényi keltezésű határozatok, és olyan találkozók is voltak, amelyekre minden résztvevő Budapestről érkezett.

A vármegyelátogatásokat azért kezdte el, hogy felhívja a figyelmet, Magyarország milyen gazdag: nemcsak természeti kincsekben bővelkedik ez az ország, hanem értékes emberekben is.

Célja ezeknek a látogatásoknak az is, hogy a perifériát, azokat a területeket, amelyekre a hétköznapokban kevesebb figyelem irányul, középpontba helyezzük

– fogalmazott. Elmondta még, hogy Somssich Gabriella rendőrfőkapitány az erős női vezető jó példája, erősek a balassagyarmati Reménysugár Gyermekotthonban dolgozók, akik fogyatékossággal élő gyerekek mellett állnak helyt nap mint nap, Sóshartyánban a Baptista Szeretetszolgálat programjában részt vevők, a salgótarjáni Wamsler gyár női dolgozói, vagy azok a nők, akik a karancsberényi ropigyárban gyártósor mellett végzik a monotóniatűrést igénylő munkájukat.

Szerző