Connect with us

Kerítésen innen

Hadházy Ákos: miféle háborúba vezető útra lépett az Orbán-kormány 2023-ban?

Van egyáltalán valami elképzelésük?
Megosztás

„Vajon miféle háborúba vezető útra lépett az Orbán-kormány 2023-ban? Nekem sajnos van egy tippem: egy új délszláv háború készül, a magyar diplomácia és a fegyveres erők aktív közreműködésével. Ijesztő, de minden jel arra utal, hogy Orbán Viktor elszánta magát arra, hogy a nagyszerb törekvések mellé áll és megszünteti Bosznia-Hercegovinát” – kezdte csütörtöki bejegyzését Hadházy Ákos képviselő.


„Magyar Levente külügyi államtitkár Boszniában arról beszélt:

Magyarország beavatkozik a Boszmia-Hercegovinai eseményekbe, ha bármilyen konfliktusra kerülne ott sor. Márpedig erre minden esély megvan, hiszen a szerbek nagyon közel vannak ahhoz, hogy felrúgják a békemegállapodást és kilépjenek a föderációból.

A boszniai lapok egyöntetűen idézték Magyar Leventét, aki szerint

„Magyarország nem marad kívülálló. Önökkel és a Szerb Köztársaság népével vagyunk.”

Ha ehhez hozzátesszük, hogy Orbán Banja Lukába küldte a TEK-et, hogy Dodik személyes testőrségeként szolgáljanak, illetve szorosabb katonai együttműködésről állapodott meg Szerbiával is, akkor

tényleg kezdhetünk aggódni amiatt, hogy a nagy békeharcos háborúba viszi Magyarországot a Balkánon.

Különös, hogy mennyire visszhangtalan maradt ez az egészen botrányos kijelentés itthon, de ha most ezt odatesszük Szalay-Bobrovniczky kaszinóminiszter 2023-as szavai mellé, talán összerakja mindenki a képet és megérti, milyen nagy veszélyben vagyunk!”

<< Olvassa cikkeinket a Facebookon, az Instagramon, a Linkedinen, és a Google hírei között is! >>>

Vidéki prókátor véleménye…

„Egyetértek Hadházy Ákossal, a ma nyilvánosságra hozott hangfelvételen elhangzottakat szerintem is a magyar kormány Bosznia-Hercegovinával kapcsolatos, azóta ismertté vált „kavarási manővereivel” és a külügyi államtitkár nyilvánosságra került nyilatkozatával összefüggésben érdemes értelmezni.

Azt ugyanakkor nem tartom reális forgatókönyvnek, hogy Magyarország katonai erővel, magát a NATO-tól függetlenítve, sőt: a NATO és az EU ellenében nyíltan beavatkozzon bármilyen balkáni harci cselekménybe. Viszont azt nem tartom kizárhatónak, hogy támogatnák – akár fegyverrel is – a szerbeket egy esetleges fegyveres konfliktus esetén.

Ráadásul, bár ennek az ellenkezőjét hirdetik, valójában Trump hatalomba kerülésével Orbán külpolitikai mozgástere nem bővült, hanem csak tovább szűkült, mivel nincs abban a politikai helyzetben, hogy az Egyesült Államok rosszallását kiváltó lépésekkel kockára tegye a Trump-pal és a trumpistákkal fennálló kapcsolatait.

Azzal, hogy egy kiszámítható ellenség helyére egy kiszámíthatatlan és fölényben lévő „barát” került, akivel muszáj jóban lenni, Orbán valójában rosszul járt, mert csak egy újabb pórázt kapott a nyakába, és ezt szerintem már ő is pontosan tudja.

Ami azonban az egészben a legsúlyosabb, legmesszebb mutató kérdés, az az, hogy

milyen magyar nemzeti érdekeket és milyen módon szolgálná Bosznia-Hercegovina és úgy általában, a Balkán destabilizálódása és Nagy-Szerbia létrejötte?

Mert hogy a ruszkiknak miért lenne ez jó, azt pontosan tudom…”

Szerző