Connect with us

Kerítésen túl

Hankó Balázs: indulok Amerikába! – Amerika: ki az a Hankó Balázs?

Hankó Balázs: indulok Amerikába! - Amerika: ki az a Hankó Balázs?
Megosztás

Hankó: „a kormány célja, hogy Magyarország 2030-ra Európa 10 leginnovatívabb országa közé kerüljön. „Legyen világ top 100-as egyetemünk, és európai top 100-as egyetemeink legyenek, és jól állunk, mert az elmúlt években már 12 egyetemünk van a világ legjobb 5 százalékában, van egy egyetemünk a világ legjobb egy százalékában, három a legjobb két százalékában” – emelte ki a miniszter. Hozzátette: „szembeszélben vagyunk időnként Brüsszelből, de megráztuk magunkat, és akkor is megmutatjuk nekik, hogy a magyar elme, a magyar kreativitás, a magyar fiatalok erősek, jók, és top 100-as egyetemeink lesznek, és az EU top 10-ben is benne leszünk”.

Hankó: „indulok Amerikába”

Hankó Balázs kultúráért és innovációért felelős miniszter itthon dolga végeztével -félreérthetetlenül a közvélemény tudomására hozta, hogy továbbra is a széles körben támadott Vészabó Noémi mellett áll, és nem tesz eleget a díj visszavonására való felszólításoknak. Annak ellenére sem, hogy a díjátadó óta beszámoltunk arról is, Vészabó pénzért megvehető díjakkalal igyekezett presztízst teremteni magának- úgy döntött, (?) hogy „beveszi Amerikát.

<<< Olvassa cikkeinket a Facebookon és a Google hírei között is! >>>

„Hétfőn Harvard, kedden Yale….”

Hankó Balázs közösségi oldalán tudatta, hogy Amerika felé veszi útját.

„Indulok Amerikába. Hétfőn Harvard, kedden Yale, szerdán pedig a Columbia Egyetemen tartok előadást oktatóknak és diákoknak. Milyen jó a magyar felsőoktatás, milyen jó a magyar családpolitika és az innováció, valamint a kultúra. Utána csütörtökön pedig kormányzati szereplőkkel való találkozás. Indulunk Amerikába! Hajrá”

Hétfőn pár diák társaságában…

A fenti itiner szerint Hankó  miniszter hétfőn a Harvard Egyetemen vigéckedik a Massachusetts állambeli Cambridge-ben, ennek ellenére Bostonból jelentkezett bejegyzésében:

„Pannóniások Bostonban! Egy egész napos utazás után pannóniás egyetemistákkal találkoztunk Bostonban! Tamara a Harvardon kormányzást tanul, Luca orvosként végzett, és a Harvard egyik oktató kórházában kutat és gyógyít, Kristóf pedig a Bentley Egyetemen gazdaságudományok keretein belül egyszerre tanul jogot, pénzügyeket és gazdasági tanulmányokat.

Ha megpróbálnak minket bezárni, mi a világra nyitunk! Hasít a Pannónia – a világ vezető egyetemeire is el lehet jutni! 

Az első félévben 3️⃣0️⃣4️⃣2️⃣Pannóniás, 2️⃣7️⃣1️⃣-szer kerülte meg a Földet🌎, és összesen 5️⃣6️⃣1️⃣ évet töltöttek külföldön! A második félév még sikeresebb lesz!”

 

Csak úgy…

A magyar felsőoktatás és tudományos élet két kiemelkedően fontos EU-s programot  az Erasmus+-t és a Horizontot, bukott el, 2022. decemberében, a magyar kormány demokrácia ellenes magatartása miatt. Engedély híján a magyar kutatók csak társult tagként, önköltségen vehetnek részt a különböző projektekben, akár a britek vagy a svájciak, de a szerződés újrakötése és a bizonytalanság miatt számos konzorcium eleve vonakodik a magyar tagok bevonásától.

A Horizont Európa kutatási és innovációs keretprogramban konzorciumok tagjaként pályázó magyar egyetemek és más intézmények ugyanakkor a saját bőrükön érzik a szankciókat- folytatódik a cikk. Kasza Gyula, a budapesti Állatorvostudományi Egyetem kutatója száz–kétszáz közé becsüli a felfüggesztő uniós szankció miatt be nem adott pályázatok számát, és 10-15-re az egyetemi körök által fél év alatt elbukott projektekét. Emlékeztetett rá, hogy az Európai Bizottság a tanács döntése miatt nem tudja aláírni a magyar pályázókkal a támogatási szerződéseket. Több, magyar pályázókat is a sorai között tudó konzorciumi vezető jelezte, hogy kockázatkerülés miatt nem számítanak a magyar résztvevőkre.

„Ez óriási erkölcsi és anyagi veszteség számunkra. Tíz év erőfeszítéseit nullázza le”

 

Szerző