Connect with us

Kerítésen innen

Hány ujja lehet Rábel tankerületvezetőnek? – vetődik fel a kérdés kijelentése kapcsán: „egy kezemen meg tudom számolni, hány szabad tanár-státusz van”

Megosztás

Gratulálunk Rábel Krisztina tankerületvezetőnek, hogy a hét eleji attrakciójából okulva pénteken sikerült megjelennie a bíróság előtt, ahol a Karinthy Frigyes Gimnáziumból kirúgott tanárok pere zajlik.

Hány ujja lehet Rábel tankerületvezetőnek? - vetődik fel a kérdés kijelentése kapcsán: "egy kezemen meg tudom számolni, hány szabad tanár-státusz van”
Megosztás

Gratulálunk Rábel Krisztina tankerületvezetőnek, hogy a hét eleji attrakciójából okulva pénteken sikerült megjelennie a bíróság előtt, ahol a Karinthy Frigyes Gimnáziumból kirúgott tanárok pere zajlik.

Előzmény

múlt év szeptemberében a budapesti Kölcsey Ferenc Gimnázium tanárai közül többet is kirúgtak polgári engedetlenség miatt. A rendkívüli felmentést a tanárok nem hagyták annyiban, bírósághoz fordultak, hiszen álláspontjuk szerint jogellenes, diszkriminatív, aránytalan és szabálytalan volt az elbocsátásuk.

Bocsika….

Rábel Krisztina nem sokkal pénteken 10 óra előtt megjelent a bíróságon, ahol elmondta, hogy

kiderült, mégis kapott idézést, és valóban meg kellett volna jelennie a szerdai tárgyaláson,

ám megindokolta, hogy miért nem tudott erről.

Elnézést kérek, ma reggel értesültem arról, hogy valóban kaptam idézést az előző tárgyalásra. Szabadságon voltam, amikor az értesítés megérkezett, nem jutott el hozzám

– mondta a bíróságon Rábel Krisztina.

Érdekesség, vagy nem is annyira….

Fenti cikkünk megjelenésének napján az alábbi emailt kaptuk Rábel Krisztina tankerületi igazgató aláírással a Külső-Pesti Tankerületi Központtól:

„A Fővárosi Törvényszéken a Külső-Pesti Tankerületi Központ és egyes pedagógusok között folyó munkaügyi per kapcsán a bíróságon elhangzottak alapján azt közölték, hogy a tankerületi igazgató nem jelent meg a mai ülésen. A tájékoztatásukban megjelentekkel kapcsolatosan kérem cikkük kiegészítését azzal, hogy a tankerületi igazgató megjelenésére azért nem került sor, mert személyes idézést nem kapott. A Fővárosi Törvényszék Munkaügyi Kollégiuma 13.M.70849/2022/22. ügyszámú tárgyalási időpont kitűzés és idézés tárgyában készült iratban szó szerint ez áll:

„Tájékoztatja a bíróság a feleket, hogy a kitűzött perfelvételi tárgyalásokra a bíróság személyes megjelenési kötelezettséggel idézi a felpereseket és az alperes szervezeti képviselőjét.”

Vissza a pénteki tárgyaláshoz…..

A bírónő, Halmos Krisztina reagált a tankerületi vezető szavaira:

„Nagyra értékelem, hogy eljött, ez nyilván nem volt könnyű, de megértette, hogy én nem tréfálok, és nem véletlenül intéztem kérést a felekhez. Ezzel együtt arra kérem, hogy mielőtt olyan nyilatkozatot tesz, ami arra utal, hogy a bíróság valótlant állított, kérem, ellenőrizzék, hogy mi a tényhelyzet.”

Halmos Krisztina ezután megkérdezte Rábel Krisztinát, hogy ki döntött a tanárok elbocsátása mellett, kapott-e utasítást felettestől vagy saját döntés volt, és miért a legsúlyosabb szankciót alkalmazta.

„Amikor elindult a tanév, monitoroztuk, hogy hol tartanak polgári engedetlenséget, sztrájkot. Rengeteg táblázatunk, adatunk van arra, hogy hol, mikor, hogyan tiltakoztak a tanárok. Októberben jutottunk el oda, hogy polgári engedetlenség miatt figyelmeztetést küldjünk a pedagógusoknak. 43 iskolám volt összesen, ebből 13 intézmény volt érintett, mindenki kapott ilyen tájékoztató levelet. Tankerületi szinten összesen több mint 800 óra maradt el, ezek 54 százalékát a Karinthy Frigyes Gimnázium pedagógusai mulasztották el, ott körülbelül 440 órát nem tartottak meg. Őket követte a sorban egy másik tankerülethez tartozó iskola, ott 160 óra maradt el. Ezt látva vonalat kellett húzni, azt láttuk, hogy másként nem tudjuk a félévet, tanévet lezárni”

– idézte Rábel Krisztina szavait az Blikk. A tankerületi vezető elmondta, hogy azért pont a felpereseket mentette fel, mert ők mulasztottak a legtöbbet, húsznál is több órájuk maradt el, ami már megfelel egy iskolai hétnek. Hozzátette, hogy azt gondolja, ha valaki egy hétnél tovább nem dolgozik, akkor már lépni kell. A bírónő kérdéseire Rábel Krisztina elmondta, hogy a másik tankerület vezetőjével, Marosi Beatrixszel nem egyeztetett az elbocsátások kapcsán, hogy egyszerre lépjenek, ő csak a feletteseivel tartja a kapcsolatot.

Mindent megtett, de hát…..

Az intézményvezetővel, Hutai Lászlóval állításai szerint egyeztetett, és a férfi többször jelezte felé, hogy megpróbálja a tanárokat abba az irányba terelni: inkább a sztrájk eszközével tiltakozzanak.

A pedagógusok ugyanakkor ragaszkodtak a polgári engedetlenséghez, az intézményvezetőnek ilyen körülmények között ugyanúgy nehézség volt megtartani az iskolai légkört

– tette hozzá a tankerületi vezető. Sziklai Tamás, a tanárok ügyvédje a felszólalásában arra világított rá, hogy

a pedagógusok több ízben is megpróbáltak kapcsolatba lépni a tankerületi vezetővel. Egy tanár egy alkalommal azt is kijelentette, hogy nem bírja tovább az éhezést. Ön ezt aláírta, tehát tudnia kellett, hogy mekkora a gond

– mondta a tanárok védője, ám Rábel Krisztina szó szerint azt mondta, hogy

nincs emléke ilyen esetről.

A tankerületi vezető azt is elárulta, hogyan működött tovább az intézmény a pedagógusok elbocsátása után. Elmondása szerint a felmentéseket megelőzően számos óra elmaradt a Karinthy Frigyes Gimnáziumban, de november 30-a után egy sem. A tankerületi vezető azt mondta, hogy minden órán volt helyettesítés, vagy összevonás történt, vagy egy másik kollégának lett kiadva az óra. Rábel Krisztina szerint a tankerület egyensúlyt tart:

„Vannak elmenők, de az érkezők is ugyanennyien vannak. Jelenleg egy kezemen meg tudom számolni, hogy hány szabad státusz van.”

Hány ujja lehet ennek az asszonynak?

Szerző