Három magyar aranyérem a maratoni kajak-kenu vb nyitónapján

A magyarok három arany-, két ezüst- és egy bronzérmet nyertek a Prado Vila Verdében zajló maratoni kajak-kenu vb első versenynapján.

A magyarok három arany-, két ezüst- és egy bronzérmet nyertek a portugáliai Prado Vila Verdében zajló maratoni kajak-kenu világbajnokság első, csütörtöki versenynapján, amikor az ifjúsági és az U23-as korosztály képviselői szálltak vízre.

A verseny honlapja szerint az U23-asok között Czéllai-Vörös Zsófia nyert kajak egyesben (22,6 km), a második helyet pedig Katona Lili szerezte meg.

„Nagyon kemény verseny volt, de győzni jöttem. Lili alaposan megszorongatott, nagyon boldog vagyok az aranyéremmel. Várom már a vasárnapot, amikor Csay Renátával párost megyek a felnőttek között”

– mondta Czéllai-Vörös Zsófi.

„Erősen kezdtem, de mindig így szoktam. Zsófi segített ebben, hogy megszerezzem az ezüstérmet”

– nyilatkozta Katona Lili.

Ebben a korosztályban tavaly is egy magyar, Mihalik Sára nyerte a szám világbajnoki címét. Czéllai-Vörös vasárnap – Csay Renátával párosban – a felnőttek között is rajthoz áll.

Az ifjúságiaknál kajak egyesben (22,6 km) a férfiaknál Petró Vince harmadik, a nőknél Csikós Zsóka – címét megvédve – első, Fekete Dorina pedig második lett (19 km).

Férfi kenuban (19 km) Hodován Dávid aranyérmet nyert.

„Nagyon boldog vagyok, el sem hiszem, ugyanis ez az első aranyérmem egy külföldi nemzetközi versenyen. Egyszerű volt a taktikám, keményen kezdeni, és menni, ameddig csak bírom erővel”

– mondta Hodován.

Pénteken ugyancsak az ifjúsági és az U23-as korosztály futamait rendezik a portugáliai világbajnokságon.

A maratoni versenyek 1956-ban kerültek le az olimpia műsoráról, a szakág önálló világbajnokságát 1988 óta rendezik meg. A hosszú távú pályákat nem előre rögzített szabványok szerint készítik elő. Az evezést futó szakaszok váltják, mert a versenyzőknek készen kell állniuk, hogy különböző akadályok esetén hajójukat és lapátjukat átvigyék két vízi út között.

Forrás: MKKSZ/MTI