Budapesti hétköznapok
Hatvannégy Vármegye állítja, hogy megszerezte és le is foglalta a Pride titkos útvonalát
„Bátor HVIM-esek kinyomozták a KariGergi féle Pride útvonalát, amely a következő lenne: Városháza park és Deák tér a gyülekező, onnan a Kiskörút (Astoria, Kálvin tér, Fővám tér), majd Szabadság-hídon át a Műegyetem rakpart. Természetesen ezt egyelőre titokban akarták tartani, még nem szerették volna nyilvánosságra hozni…” – írta a Hatvannégy Vármegye Ifjúsági Mozgalom (HVIM) weboldalán.
Vármegyés „mélytorok”
A Hatvannégy Vármegye Ifjúsági Mozgalom (HVIM) azt állítja, hogy megszerezte és lefoglalta a Pride felvonulás tervezett útvonalát. A szélsőjobboldali szervezet közleményében azt is állítja, hogy tagjaik
„bizonyos csatornákon hozzáférnek” az LMBT-szervezetek belső kommunikációjához.
Szerintük a június 28-án megrendezett idei felvonulás útvonala a következő lenne:
Városháza park és Deák tér a gyülekező, onnan a Kiskörút (Astoria, Kálvin tér, Fővám tér), majd Szabadság-hídon át a Műegyetem rakpart.
A HVIM szerint a szervezők egyelőre nem akarták nyilvánosságra hozni az útvonalat, ők azonban nemcsak kiderítették, de saját gyűlésük számára le is foglalták azt.
„A Fővárosi Önkormányzat elképesztő módon tudatosan asszisztál a jog kijátszásához, mi viszont ezt nem tűrjük! Elegünk van a kormányzat bénázásából, és abból, hogy amíg mi a lobbiszervezetek társadalomformáló, antitradicionális tevékenysége ellen harcolunk, és emiatt rendre bíróságra járunk, addig a narancsos rendszer csak (kontraproduktív) kormányzati propagandát folytat, közpénzek milliárdjaiból. Közben jachtozik, magánrepülőzik, a valódi nemzeti ellenállást pedig legfeljebb csupán eltűri”
-írták.
<< Olvassa cikkeinket a Facebookon, az Instagramon, a Linkedinen, a Truth-on és a Google hírei között is! >>
Karácsony Gergely főpolgármester hétfőn jelentette be,
hogy az idei Pride a Fővárosi Önkormányzat társszervezésében valósul meg. Budapest ezzel azt a korábbi hagyományt éleszti fel, amely szerint minden év júniusában – a szovjet csapatok kivonulására is emlékezve – szabadságünnepséget rendez az önkormányzat. Mivel a Pride így önkormányzati rendezvénynek minősül, nem vonatkozik rá a gyülekezési törvény, beleértve a kifejezetten a felvonulás ellehetetlenítését célzó módosítást.
Ez a szabadságünnep a Budapesti Büszkeség címet kapta, amin számos külföldi vendég jelezte részvételét. Ezért kell, hogy angolul is nevet kapjon a rendezvény, ami Budapest Pride lett.
Karácsony elmondta, hogy
a Budapesti Büszkeség a hatályos jogszabályoknak megfelelő önkormányzati rendezvény, nem kell hozzá hatósági engedély. A rendezvény a szabadságért és a jogegyenlőségért áll ki.
A Főpolgármesteri Hivatal megerősítette, hogy
„a Budapest Büszkeség önkormányzati rendezvény részleteivel kapcsolatban, az elhangzottaknak megfelelően, a következő napokban adunk tájékoztatást”.
Kormányreakció
A kormány megdöbbentőnek tartja, hogy a Fővárosnak van pénze a Pride-ra, bezzeg nincs pénze a BKV-ra!
Jobb lenne, ha a főpolgármester a Pride helyett a BKV-val foglalkozna
– reagált közleményében a Pride megrendezésére a magyar kormány.
Szentkirályi Aleaxandra hőbörgése
Fideszes dulfulás 1.
Fideszes dulfulás 2.
Friss
- Hatvannégy Vármegye állítja, hogy megszerezte és le is foglalta a Pride titkos útvonalát
- Undorító plakátok és “közmédiából” ömlő uszítás világában
- Döntött a törvényszék: Budapest Főváros Önkormányzata jogosult az azonnali jogvédelemre
- Nem akarom! Nem akarom! Nem akarom!
- Szathmáry Eörs: „Ludas Matyi már nincs, de van helyette Magyar Nemzet”
- Nem vicc: a magyar költségvetés idei legnagyobb vasúti beruházása a MÁV-Volán-csoport új székháza
- Magyar drogbárók lefoglalt fegyvereit bocsátja licitre a NAV
- A magyar kormány ebben az esetben végre a jó oldalon áll – Orbánék befogadnak
- Pályaválasztási horoszkóp – Mi illene hozzád, ha most kezdenéd?
- Nocsak, mi történt? Robert Fico támogatja Ukrajna EU-tagságát – Euro beszél…?