Connect with us

Kerítésen innen

„Hozzáértés túlértékelt” jeligére a legfrissebb baj a Tiszásokkal, hogy az unióban tapasztalt asszisztenseket is alkalmaztak

"Hozzáértés túlértékelt" jeligére a legfrissebb baj a Tiszásokkal, hogy az unióban tapasztalt asszisztenseket alkalmaztak
Megosztás

Érdekes elgondolás, hogy ha valaki magyar születésű, az ebből következőleg lényegesen alkalmasabb egy feladat ellátására, mint aki ezzel a kiváltsággal ugyan nem büszkélkedhet, viszont végzettsége és több éves tapasztalat, kapcsolatrendszere predesztinálja az állás elnyerésére. Ön például kivel szereltetné meg a hibás cuccát: egy értő szakemberrel, vagy egy magyar laikussal? Tiszások „rémtettei az unióban…”

Nem árt tudni, hol a wc, meg a büfé….

Az Európai Unióban nem ritka eset, hogy az újonnan bekerülő képviselők egymástól veszik át az asszisztenseket, akik csukott szemmel elnavigálják őket a hatalmas épületben, tudják, hogy mi, hol található, ismerik a többi képviselő segítőit, vagyis stabil, kiépített kapcsolatrendszerük van. Az, hogy a feladatokat nem magyarul beszélik meg, kevéssé érinti a képviselői munkát, ha mindketten bírják az unió egyes nyelveit. Ja, és az sem mellékes körülmény, hogy kicsi a valószínűsége, hogy bármelyik párt „mélytorka” legyen belőlük. Ezek ismeretében jöjjön a hír:

a Tisza párt uniós képviselői közül páran nem magyar asszisztenst foglalkoztatnak.

Bezzeg „nemzetiék”

A Demokrata felháborodott cikkben számolt be a Mandiner hírét átvéve, hogy

„…miközben a Fidesz–KDNP, a DK és a Mi Hazánk politikusai magyar asszisztensekkel dolgoznak az EP-ben, a jelek szerint Magyar Péterék képtelenek voltak alkalmas hazai jelentkezőt találni….”

Ezután elkezdték sorolni, hogy melyik Tisza-képviselő nem honpolgárt választott maga mellé, hanem feltehetően értő „öreg rókákat”:

  • Dávid Dóra asszisztense bizonyos Björn Alexander Warren lett, aki 2010 óta az Európai Unió alkalmazásában álló, feltehetően német/német–brit állampolgár, derül ki a Mandiner cikkéből. Magyarországhoz semmi köze, ellenben volt már egy német liberális képviselő asszisztense, volt a Donald Tusk pártjában politizáló lengyel Danuta Hübner szakpolitikai tanácsadója, majd tavaly év végéig Radosław Sikorski munkáját segítette Brüsszelben, különös tekintettel a kül- és biztonságpolitikára és kifejezetten az Egyesült Államokkal fenntartott kapcsolatokra. Sikorski aztán lengyel külügyminiszter lett, az igen tapasztalt Björn Warren pedig önéletrajza szerint onnantól kezdve kilenc hónapig egyáltalán nem dolgozott.
  • Gerzsenyi Gabriellának az olasz Antonio Carnieletto dolgozik, aki szintén nem most költözött Brüsszelbe: 2019 óta van az Európai Parlamentnél, eddig a liberális Renew Europe egyik olasz képviselőjének volt az asszisztense.
  • Lakos Esztert Francesco Pettinari segíti, aki szintén nem beszél magyarul, és szintén a Renew Europe egyik olasz képviselőjétől igazolt át;
  • Kulja András egyik asszisztense a fiatal Danai Spentzou, aki 2022 óta dolgozott egy görög néppárti EP-képviselő mellett – ő korábban Brüsszelen kívül Londonban, többek között a Menekültek és Száműzöttek Európai Tanácsánál gyakornokoskodott.

A fentiekhez annyit fontos újra leírni, ami a fenti cikkekből hiányzik, hogy a Tisza-képviselők minden hónapban átutalják fizetésük bizonyos százalékát jótékonysági célra, melynek kedvezményezettjéről szavazás alapján döntenek, akik belefolynak az ügybe.

Bencsik-matek

Bencsik András, a Demokrata főszerkesztője közösségi oldalán matekozásba kezdett bizonyítandó, hogy mennyivel rövidített meg az a képviselő egy esetleges magyar állampolgárságú jelentkezőt:

„Most lettünk csak igazán kíváncsiak, mert abból eddig semmi jó nem sült ki, ha a magyart külföldiek képviselték idegenben. Péter nyilván megmagyarázza, a szekta pedig ezt is lenyeli. És, hogy mitől is esik el a tehetséges Tisza-rajongó magyar fiatal?

Az akkreditált parlamenti asszisztensek a nemzetközi környezetben szerzett tapasztalatok mellett az Európai Parlamentben jellemzően havi 1.200.000 – 2.400.000 forint közötti alapfizetést kapnak a szolgálati időtől és a tapasztalattól függően rendkívül alacsony, jelentéktelen uniós adózás mellett. További juttatások, például bónuszok, tovább növelhetik fizetésüket, ami így akár 3.500.000 forintig is emelkedhet havonta. Ezeket az asszisztenseket közvetlenül az Európai Parlament képviselői alkalmazzák és Brüsszelben, Strasbourgban vagy Luxemburgban dolgoznak….”

 

Kapcsolódó

Szerző