Banánköztársaság
Hungarikum: titkos palackvisszaváltó Lipóciában unortodox feltételekkel

Napi rendes mérgelődni-valómat vasárnap reggel sikerült „beszereznem” a sarki CBA, vagy Príma lerakatban, vagyis a közértben. Miután fél éve törvényi kötelezettsége lett volna az üzemeltetőnek a palackvisszaváltás biztosítása, szinte felüdülés volt a hír: megnyílt a lehetőség, nem kell kilométereket caplatni megpakolt zsákokkal.

Nyugodj meg és akkor megnyugszol….
Élve a gyanúperrel, amikor vasárnap arra jártam, szerettem volna megtudakolni az üzlet oldalában elhelyezett műintézmény nyitvatartási rendjét, mert az is van neki.
Ekkor ért az első meglepetés: sehol nem jelezte sem tacepao, sem piktogram, hogy hol a keresett helység.
Az üzletbe betérve, ahová egyéként nap, mint nap járunk a férjemmel az apró-cseprő cuccokért, az ismerős eladótól igyekeztem megtudni a részleteket. A mindig kedves és mosolygós hölgy arcára méreg és idegesség ült ki és azt mondta:
Az ajtó azért „jelöletlen” és van becsukva, mert a MOHU-tól kapott automata kicsi, Ő különben sem tudja, hogy mit kell csinálnia, ha megtelik.
Látva kínlódását, kezdtem magam hülyén érezni, hogy miattam került „idegállapotba” szegényke, de aztán rájöttem, hogy ezen a helyen én vagyok a „kedves vevő” és Ő van bérlistán, tehát, ha a főnöke ilyen őrült helyzetbe hozza és Ő tűri, az nem az én hibám.
Éreztem, hogy ez még nem a történet vége….
Mielőtt szabadkozhattam volna, hogy akkor majd kocsiba ülök és elviszem az ezerszer kiátkozott külföldi multihoz, ami betartja a magyar törvények rá vonatkozó részét, -a hazai kismultival szemben!- amikor miheztartás okán elmondta a további instrukciókat is.
A visszaváltott palackok árát csak és kizárólag levásárolni lehet.
Méreggel vegyített csodálkozásom minden bizonnyal kiülhetett az arcomra, mert kérdés nélkül folytatta:
az üzletvezető -tulajdonos?- ukáza, hogy ezt kell tenniük, mert ” a boltnak nincs akkora bevétele, hogy kifizethesse a „visszárut” és nem képzelem, hogy Ő -mármint a főnök-tulaj- a saját pénzéből fedezi majd az én „külön-akciómat”.
Az eladó elhomályosult tekintetéből láttam, hogy kár minden szóért, érvelésért, hogy ez törvénytelen, meg ilyen blődség, így elpakolva az „árut” kijöttem a boltból. A hazaúton azon gondolkodtam, hogy
persze, nem Ő tehet róla,
de aztán rájöttem, hogy 14 éve szívunk azért, mert tekintettel vagyunk mindenre és mindenkire, aki az „élet parancsára” hivatkozva némán kiszolgálja a regnáló és képviselőik minden kitolását.
Csak úgy….
Megjelent a rendelet a kötelező visszaváltás 2023 január elsején induló rendszeréről. A Magyar Közlönyben kiadott jogszabály szerint a kötelezően visszaváltási díjas termékek körébe a tej- és tejalapú italtermékek kivételével minden üveg-, fém- és műanyag palackos és dobozos, 1 deciliter és 3 liter közötti űrtartalmú italtermék csomagolása tartozik. (…) A visszaváltási díj összege a kötelezően visszaváltási díjas nem újrahasználható italcsomagolás esetén darabonként 50 forint, az önkéntesen visszaváltási díjas termékek és az újratölthető palackok esetén a gyártók által meghatározott összeg, amit a vásárló a visszaváltást követően visszakap. (…) A visszaváltást a 400 négyzetméteresnél nagyobb élelmiszerüzletekben visszaváltó automatákkal kell biztosítani, ha ez meghibásodik, kézzel kell biztosítani a visszaváltást. Átmeneti időszak: 2024. június 30.
<<< Olvassa cikkeinket a Facebookon és a Google hírei között is! >>>
Szerző
Friss
- ‘308 nap’ -kommentelték Orbán Viktor Montargis-i helyzetjelentését
- Szabadon felhasználható ‘autóbusz-tartozék’ a buszvezető!? – reagálta egy kommentelő Lázárék busz-fiaskójára
- Út a hatalomba – Az összes Putyin-hívő figyelmébe
- Ujhelyi István: Viktorék ego-harca és sodródása sokezer milliárdunkba kerül!
- Ágoston László: várom Lévai Anikó videóját, amelyben elmondja, hogy egy ötgyermekes családapát nem kritizálhatok…
- Még egy magyar a Liverpoolban, Szoboszlai Dominik társat kapott
- Segítünk kitölteni a jövő heti 5-ös lottószelvényt
- Ezzel a ‘nyavajával’ pár hónapig együtt kell élnünk, készüljünk fel rá – A kánikulai betegségek és az Ő elviselésük…
- Lázár ‘nem tud hibázni’! Jóvoltából a lombkoronasétányról elhíresült Tasót miniszteri biztosként tartjuk el a továbbiakban
- Ezt kapd ki: itt a csillagjegyek szerinti flört-varázsige és flört-mágia – Ártani nem árthat….