Ez a nap
Huszonnégy év után újraindítják a tartalékos tisztképzést
A Nemzeti Közszolgálati Egyetem Hungária körúti campusán tartott állománygyűlésen csaknem négyszáz önkéntes tartalékos egyetemista, diplomás volt jelen, akik rövidesen megkezdik húsznapos gyakorlati képzésüket.
Megpróbáltatások sorozata
Benkő Tibor honvédelmi miniszter elismerését és köszönetét fejezte ki a tartalékos katonáknak, akik – mint mondta – önként vállalták a megmérettetést, azt, hogy tanulmányaik folytatása mellett „a hazát részesítik előnyben”. Benkő Tibor az önkéntesekhez szólva hangsúlyozta: amire vállalkoztak, az sok megpróbáltatással jár. Elsődleges feladatuk, hogy tanuljanak, készüljenek a jövőre, s mindezt a haza szolgálatában, a nemzetért tegyék.
Zrinyi 2026
A miniszter elmondta: különleges jogrend időszakában Magyarország biztonságát csak nagyobb katonai erővel lehet biztosítani, de ehhez békében nincs szükség nagy tisztikart rendszerben tartani.
Ezzel együtt emlékezetett: jó dolog, hogy napjainkban Magyarországon békében és biztonságban élhetünk, de ezért mindennap sokan tesznek.
Benkő Tibor beszédében szólt a „Zrínyi 2026″-ról is, amely honvédelmi- és haderőfejlesztést is tartalmaz. Ez érinti a légierőt, a szárazföldi haderőnemet is – sorolta a miniszter, hozzátéve: minden területen szeretnének megújulást. Ugyanakkor hozzátette: „mindez semmit sem ér, ha nincs megfelelően kiképzett személyi állomány”.
A jól kormányzott állam erős hadsereget igényel
Patyi András, a Nemzeti Közszolgálati Egyetem rektora emlékeztetett, egyetemük hadtudományi és honvédtisztképző kara eddig is a honvédtisztképzés otthona volt.
Hangsúlyozta, a hadsereg és az állam feltételei egymásnak: a jól kormányzott állam erős hadsereget igényel, erős hadsereghez pedig kellő létszám és jól kiképzett parancsnokok kellenek.
Önként vállalt szolgálat
A rektor a tartalékosokhoz szólva azt is elmondta: állampolgárként is hálás, hogy önként vállalták ezt a szolgálatot.
A sajtónak kiosztott háttéranyagban kiemelték: a Nemzeti Közszolgálati Egyetem nemcsak „a tisztképzés fellegvára”, hanem a tartalékos tisztképzés központja is lesz.
Az egyetemisták képzése nyaranta, összevont formában történik, míg az egyetemi képzési időben távoktatásban, e-learning módszerrel készítik fel a fiatalokat. A civil egyetemeken eltöltött öt év után tiszti képzésük a Ludovika Zászlóalj végzőseivel az augusztus 20-ai tisztavatáson fejeződik be.
Az önkéntes tartalékos egyetemistáknak ösztöndíjat ad a honvédség
A hétfői állománygyűlésen részt vevő, csaknem négyszáz önkéntes tartalékos egyetemista a tanfolyam végére rendelkezni fog a megfelelő alap katonai vezetői kompetenciákkal. „Megismerik a parancsnoki munka lépéseit, azok gyakorlati rendjét, a vezetővé válás folyamatát, feladatait, felelősségét.”
Akik tanulmányaik mellett a tartalékos rendszerben vállalnak szolgálatot, azoknak pályázat alapján ösztöndíjat biztosít a Magyar Honvédség – áll a háttéranyagban.
(MTI)
Szerző
Friss
- Emmanuel Macron kitüntette a Transparency International Magyarország ügyvezető igazgatóját
- …és tényleg elhiszik, hogy ez jó mondás volt? Orbán újrázik templom-ügyben
- Nekem például a bögyömben – felelte egy kommentelő a Telex Orbán fellelhetőségét firtató cikkére
- Oscar-jelölés: két magyar is várományos
- Dömötör Csaba fideszes EP-képviselő Magyar Péter letartóztatásával példálózott
- Európa felveszi a Trump által arcába vágott kesztyűt
- Itt van teljes terjedelmében az iskoláknak küldött terrorlevél + Tarjányi Péter elemzése
- Alkohol és muzsikusok egy munkahelyen? – Aki kérdez: Juszt László
- Na mi aztán jól nézünk ki!
- Kormányinfó – A színpadon a Gulyás-Vitályos páros