Ilic Zoran: mi akartuk jobban a bajnoki címet!

A Veszprém négy év után ismét bajnok lett a férfi kézilabda NB I-ben, mivel péntek este 31-27-re győzött a Szeged otthonában a döntő harmadik mérkőzésén.

Négy év után újra bajnok a Telekom Veszprém

A bakonyiak az előző meccsen bevált felállásban kezdtek, és ezúttal is gyorsan elléptek ellenfelüktől. A csongrádiak távozó vezetőedzője, Juan Carlos Pastor a tizedik percben időt kért (2-6), csapata pedig a folytatásban meg tudta törni a vendégek lendületét, de ehhez három veszprémi kiállítás is hozzájárult (8-9). A 22. percben először vezettek a szegediek (11-10), ez a döntő második mérkőzésén egyszer sem sikerült nekik.

A házigazdák után a vendégek is kapust cseréltek, de előbbieknek jött be inkább a váltás, mivel a klubtól távozó Mirko Alilovic bravúros védéseket mutatott be. Előbb az eredményjelző hibája, majd egy videobírós ellenőrzés miatt állt a játék a hajrában, így az első félidő szokatlanul hosszú ideig, 47 percig tartott, és a szünetben két találattal jobban állt a Szeged.

A második felvonás elején már négy gól is volt a különbség, ám nyolc percen belül egyenlített a Magyar Kupa-győztes Veszprém, sőt, csakhamar ismét vezetett (18-19). A sok szabálytalanság és reklamálás miatt rendkívül töredezett volt a játék, ehhez a bakonyiak alkalmazkodtak jobban, és egy 4-0-s sorozat végén már 21-18-as előnyben voltak.

Mikita Vajlupov bravúros megoldásával, látványos góljával eldőlt a finálé, mert bár a Szeged megpróbálkozott a létszámfölényes támadójátékkal, Vladimir Cupara a veszprémi kapuból az üresen hagyott hazai hálóba lőtt. Ekkor még 12 perc volt hátra, ám a csongrádiakon a zavaró védekezés alkalmazása és a kapusvisszacsere sem segített.

Mikita Vajlupov kilenc, a távozó csapatkapitány Rasmus Lauge Schmidt és Bjarki Már Elísson hat-hat góllal, Vladimir Cupara öt, Rodrigo Corrales két védéssel járult hozzá a sikerhez. A túloldalon Alexander Blonz hat, Mario Sostaric öt, Imanol Garciandía négy gólt lőtt, Mirko Alilovic hat, Mikler Roland egy lövést védett.

A két csapat 191. egymás elleni mérkőzésén 54 szegedi siker és 7 döntetlen mellett ez volt a 130. veszprémi győzelem.

A hazai élvonalban a 2016/17-es szezon óta mindig az a csapat nyeri a döntőt, amelyik pályahátrányban van, és ez a sorozat most sem szakadt meg. A bakonyiak 27. alkalommal lettek aranyérmesek, és 2019 után bizonyultak ismét a szezon legjobbjának.

Telekom Veszprém
Fotó: MKSZ / Kovács Anikó

Ilic Zoran: a pénteki vesztes meccsből nagyon sokat tanultunk

„Hétfőn megmutattuk, hogy jobban akarunk, és ma is megmutattuk, hogy mi akarjuk jobban a bajnoki címet” –

nyilatkozta az MTI-nek a lefújás és az ünneplés után, pénteken késő este Ilic Zoran.

Ilicnek a döntő első meccsén kapura lövése sem volt, a második találkozón viszont abszolút nyerőembernek bizonyult, hiszen mind a hét kísérlete eredményes volt, a harmadik mérkőzésen pedig egyszer talált be. Mint elmondta, nagyon sokat dolgozott azon, hogy ilyen szintre felépítse magát. Plusz erőt és önbizalmat adott neki, hogy José María Rodríguez Vaquero szövetségi kapitány megbízott benne, kivitte a januári világbajnokságra, és a fontos összecsapásokon is játékperceket kapott.

A klubcsapatában az egyiptomi Omar Jahja súlyos térdsérülése miatt hónapokig nem volt rajta kívül másik jobbátlövő, hiszen a francia Nedim Remili későn érkezett, és a Bajnokok Ligája-csoportmeccseken nem játszhatott.

„Ezt próbáltam kihasználni és felépíteni magamat, ennek köszönhetően a vezetőedzőnk megbízott bennem, ezért kaptam ennyi játéklehetőséget a döntőben”

magyarázta a 21 éves, 13-szoros válogatott Ilic.

Februárban derült ki, hogy a jobbátlövő távozik Veszprémből és a német élvonalbeli HSV Hamburg csapatához igazol. A bajnoki cím megnyerése után elmondta, egy picit sajnálja, de érzése szerint jó úton halad, és még többet kell fejlődnie.

„Jövőre nem kapnék ennyi játékpercet, ezért a karrierem szempontjából muszáj volt úgy döntenem, hogy elmegyek egy jó csapatba, ahol biztos játékperceket kapok. Hamburg ilyen szempontból megfelelő lesz. Nagyon várom, szerintem ott minden meccs ilyen lesz, és biztosan sokat fogok fejlődni”

– nyilatkozta.

Férfi kézilabda NB I

Döntő, 3. mérkőzés:

OTP Bank-Pick Szeged – Telekom Veszprém 27-31 (14-12)
Szeged:
 Mikler – Sostaric 6, Gaber, Mackovsek 1, Rosta 2, Szita, Bombac 3. Csere: Alilovic (kapus), Tönnesen, Blonz 5/4, Bánhidi 3, Bodó 3, Garciandía 4, Martins.
Veszprém: Cupara – Vajlupov 9/1, Ilics Z. 1, Remili 2, Pesmalbek 2, Lauge 6, Elísson 7/2. Csere: Corrales (kapus), Ligetvári, Elderaa 3, Nilsson 1, Sipos, Mahé.

Forrás: MTI / Vehir.hu