Connect with us

Kerítésen innen

Jó úton halad az Andrássy út, hogy Fidesz-közeli kézbe kerüljön!

tolvaj kezek
Megosztás

A budapesti Andrássy út a Világörökség része, így eddig aránylag nyugodtak lehettek azok, akiket tényleg érdekel, hogy a fontos helyszínek ne kerüljenek magánkézbe és ne legyen belőlük Fidesz-közeli szálloda, vagy bevásárlóközpont, esetleg jól értékesíthető lakópark.

Schmidt Mária keresztülhúzta a számításokat

A sokatpróbált történész asszony most nem a múltban keresgéli a Magyarok csodás tetteit, hanem leszállt a földre és kiskaput talált – nyitottak neki – ahhoz, hogyan lehet kijátszani a Világörökség tiltását.

Schmidt-trükk

Schmidt Mária egy egyszerű trükkel cselezte ki a múlt év végén megjelent kormányrendeletet, amely az állam elővásárlási jogát rögzítette a világörökségi területen fekvő ingatlanokra – írja a G7.

A december végén rögtön életbe lépett rendelet értelmében ha valaki világörökségi területen álló, de nem lakóépületnek számító ingatlannal rendelkezik, és el akarja adni, akkor jeleznie kell az államnak az adás-vételi szándékát. Ha pedig az államnak kell, akkor kötelező neki eladni. 

A rendelet egyébként nyolc világörökségi helyszínt nevesít,*és ezeken a területeken az ingatlanok tulajdoni lapjára automatikusan fel is került az állam elővásárlási joggal kapcsolatos bejegyzése.

Schmidt Máriának, a Terror Háza igazgatójának cége, a Budapesti Ingatlan Hasznosítási és Fejlesztési (BIF) Nyrt. azonban április elején mégis megszerzett egy olyan ingatlant, amelyre az államnak elővásárlási joga volt, de eladását egy kiskapu miatt nem kellett jelezni az államnak hogy  nem az ingatlant vették meg, hanem az egész céget.

A BIF az ingatlanért 400 ezer névre szóló, 100 forint névértékű törzsrészvényt adott az épület tulajdonosának, a Waybridge Estates Kft.-nek, ezzel a BIF-ben a saját tulajdonban lévő részvények aránya 18,83 százalékról 17,28 százalékra csökkent. Az Andrássy út 80. alatti ház szomszédja már eddig is a BIF tulajdonában volt, a tranzakcióval az a cél, hogy a két ingatlanból egy nyolcezer négyzetéteres boutique hotelt hozzanak létre, és bérbe adják egy szállodaláncnak.

De mit szól ehhez Lázár János?

A Miniszterelnökség felel ugyanis a hazai örökségvédelemért, és a Lázár János vezette tárcának kell jelezni, ha valaki olyan ingatlant szeretne értékesíteni, amelyre a szóban forgó rendelet vonatkozik.
Mészáros Lőrinc februárban hasonló módon vette meg az Andrássy-palotát, illetve nem közvetlenül az ingatlant, hanem az azt tulajdonló Plaza House Kft-t.

Furcsa, hogy a rendelet azt mondja, az eladónak nem kell a kiszemelt vevővel kapcsolatos előszerződést átküldenie, elég, ha a szerződéstervezetet, vagy a vételi szándéknyilatkozatot eljuttatja a Miniszterelnökséghez. Az államnak ezt követően nincs is mérlegelési jogköre az árazást tekintve: vagy elfogadja a vevő és eladó által meghatározott vételárat, vagy nem.

Hát, így kerülhet bármelyik kiszemelt Andrássy úti palota Fidesz-közelbe.

(forrás: G7)

Tiborczné Orbán Ráhel a legbefolyásosabb nők között – és, ha apuka bukik?

Mit tett magáévá szerdán Mészáros Lőrinc?

Szerző

Click to comment

Leave a Reply

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük