Kerítésen innen
Megérkezett a magyar igényre szabott (mi lehet az?) „harcmezők királya”
Segítséget kérek: mi lehet egy harci jármű tekintetében a különleges „magyar igény”, amely szerint átalakították azt a természetesen a „világ legjobb” harckocsiját, lánykori nevén: Leopard 2A7HU, amiből -most kapaszkodjon minden honpolgár!- 5, azaz öt darab érkezett.
„Új időszámítás a magyar haderőfejlesztés történetében”
Horváth Sándor alezredes, a MH Klapka György 1. Páncélosdandár törzsfőnök-helyettese jelentette az M1 közszolgálatin az örömhírt, amiről főnöke, Szalay-Bobrovniczky már napokkal ezelőtt beszámolt.
„Megérkeztek a várva várt Leopardok, a magyar haderőfejlesztés koronaékszerei..”
Amit még tudni érdemes(?) a beszerzésről
Horváth Sándor alezredestől megtudhattuk, hogy
a harckocsit az elektrooptikai rendszer, a motor, az erőátvitel, a fegyverzet olyan képességekkel ruházza fel, hogy gyakorlatilag „a harcmezők királyának” lehet nevezni. A harckocsi belső kialakítása és fegyverzete a magyar megrendelő igényei szerint lett kialakítva, a benne ülőket pedig rétegzett, kazamatás jellegű páncélzat védi, amely beépített területeken, például városban nagyobb védelmet jelent a kezelőszemélyzetnek.
Úgy tűnik, az ára nem volt lényeges…..
Jön még, nyugi….
Szólt arról is, hogy a honvédség 44 Leopard 2A7HU harckocsit vásárolt, ezek közül 5 már megjött, a jövő évtől az ütemtervnek megfelelően havonta kettő fog érkezni. A harckocsikkal egy időben érkeznek a támogató, kiszolgáló járművek, és építik a szimulációs központot is. Hangsúlyozta: az ilyen modern, összetett harcjárműveknél fontos, hogy a kezelőszemélyzet a harceljárásokat be tudja gyakorolni, ennek pedig költséghatékony módja a szimulációs központban végzett gyakorlás, ahol a katonák a valós harckocsihoz hasonló szerkezetben, de a virtuális valóságban gyakorolnak. Vannak katonáink, akiket Németországban egy hasonló típusra már felkészítettek.
A „harcmezők királya” segítségre szorul, de azt is vettünk
Horváth Sándor tájékoztatása szerint a harckocsit a hídvető segíti a kisebb folyókon, árkokon átkelni. A műszaki vontató pedig nemcsak a harcban megsérült tankot tudja vontatni, de adott esetben árokásásra, aknák kifordítására alkalmas eszközökkel is fel lehet szerelni. Szóba került az is, hogy
„a nagy vasnak nagy a vonzereje”, így várhatóan a Leopard 2A7HU esetében is sokan fognak jelentkezni kezelőszemélyzetnek.
A magyar páncélos fegyvernem megújítására 2028-ig 44 Leopard A7-es érkezik Magyarországra, valamint öt Wisent műszaki mentőjármű és három Leguan hídvető, valamint az ezekhez kapcsolódó kiegészítő tartalékalkatrészek, speciális eszközök és szimulátorok. A Leopard több mint húsz ország haderejének gerincét jelenti, a Magyarországon rendszeresített verzió képezi az alapját a típus további fejlesztésének.
„A 70 tonnás jármű óránkénti 70 kilométeres sebességgel képes haladni terepen. Rétegzett páncélzata van, a küzdőtértől elkülönülő lőszertároló biztosítja a kezelő személyzet biztonságát és túlélését.”
Szerző
További cikkek olvasása a szerzőtől, a nevére kattintva.
Friss
- „Ezek mennek mostanában”
- Szívzűr – Így élesztheted újra önmagad
- Hatalmas gazdasági-diplomáciai siker: magyarok gépestették Csádban a tevetej-fejést – A produktumot a miniszteri biztosunk azonnal beszlopálta
- Szanyi Tibor: Mindenhalottak
- Jogi problémája van? Félórás ingyenes konzultáció egy értő ügyvéddel – Pro Bono Nap Budapesten
- Brutál-igaz szívhoroszkóp! A Bikán és a Koson ledöbbensz!
- Müller Péter a halálról-, a gyászról-gondolkodás mestere
- Leállt az ügyeletek által használt egészségügyi szoftver
- Ha a megfigyelőség ára 100 millió dollár, mennyit taksál, ha beveszik Magyarországot -rendes- Türk-tagnak?
- A novemberi időjárásról