Magyar Kupa-győztes a MOL-Pick Szeged!

A MOL-Pick Szeged 28-27-re legyőzte a Telekom Veszprémet a férfi kézilabda Magyar Kupa fináléjában, a debreceni Főnix Csarnokban rendezett négyes döntőben.

A címvédő veszprémiek közül Jamali Iman és a dán René Toft Hansen hiányzott sérülés miatt, a szegedieknél pedig a spanyol Pedro Rodríguez maradt ki taktikai okok miatt.

Mirko Alilovic, a Veszprém korábbi, a Szeged jelenlegi kapusa bravúros védésekkel kezdte a meccset, erre alapozva csapata két góllal ellépett, de Nagy László gyorsan egyenlített. David Davis, a dunántúliak vezetőedzője a 15. percben időt kért, mert az ellenfél spanyol átlövője, Jorge Maqueda már a negyedik gólját dobta (9-7).

A 23. percben Alen Blazevic könyökkel eltalálta Dejan Manaszkov fejét,

ezért a Veszprém macedón balszélsőjét le kellett cserélni, mivel erősen vérzett a homloka. A játékvezetők nem látták az esetet, ezért nem büntették a csongrádiak horvát védőjátékosát. Ellenfele kiváló védekezése miatt a címvédő 11 perc alatt csupán kétszer volt eredményes, így ötgólos hátrányba került (8-13), közben pedig kapust cserélt, és a nyáron éppen Szegedre igazoló Mikler Roland lépett pályára Sterbik Árpád helyett.

David Davis a szünet előtt ismét időt kért, mert csapata hibáit, labdaeladásait remekül használta ki a bajnoki címvédő, amely 16-9-re vezetett, és a szlovén Dean Bombac irányításával megőrizte a hétgólos különbséget az első félidő végéig.

Mirsad Terzic és Bánhidi Bence. Fotó: MTI/Czeglédi Zsolt

Eleinte a második felvonásban sem változott a játék képe és az eredmény alakulása, de amikor néhány szegedi pontatlanságot kihasznált a Veszprém, és egy 3-0-s sorozattal felzárkózott, Juan Carlos Pastor időt kért. Csapatának korábbi lendülete megtört, játékosai némileg elbizonytalanodtak, ráadásul Bánhidi Bence egy durva szabálytalanság miatt piros lapot kapott.

Mindezek ellenére Bodó Richárd góljaival elmozdult a holtpontról a Szeged, ismét hat találattal vezetett, és bár ellenfele a folytatásban egy 6-1-es sorozattal egy gólra felzárkózott, az utolsó hetven másodpercben nem tudott egyenlíteni, így a bajnoki cím után a Magyar Kupát is elveszítette.

A meccs legjobbjának Dean Bombacot választották

„Fantasztikus első félidőt játszottunk, a másodikban viszont elfáradtunk. Ehhez azonban hozzátartozik, hogy több játékosunk is sérülése ellenére játszott ezen a hétvégén, valamint Bánhidi Bence elvesztése sem jött jól nekünk” – nyilatkozta Juan Carlos Pastor.

Szeged edzője hozzátette, hatalmas siker, hogy egy szezonon belül harmadszor is legyőzték legnagyobb hazai riválisukat, de a kupadöntő fontosabb, mint az előző két nyertes meccs volt, hiszen ezért trófeát is kaptak.

Vasárnap éjjel már Szegeden folytatódott az ünneplés. Fotó: Délmagyar

Veszprémi kollégája, az ugyancsak spanyol David Davis úgy fogalmazott, nem is számít igazán, hogy remek második félidőt produkáltak, és sikerült felzárkózniuk, mert egy döntőben a győzelem a legfontosabb, erre pedig a rossz kezdés, az elrontott első félidő miatt nem volt esélyük.

„Nekik jó napjuk volt, mi viszont szinte egyáltalán nem védekeztünk, semmi nem csináltunk meg abból, amit kellett volna” – nyilatkozta.

A Szeged 22. alkalommal játszott döntőt a Magyar Kupában, és hetedszer nyert, 2008 óta először. A 27-szeres aranyérmes Veszprémnek ez volt a 37. kupafináléja. A két csapat huszadik alkalommal találkozott a hazai kupadöntőben, a csongrádiak ötödször győztek.

Férfi kézilabda Magyar Kupa, döntő:

MOL-Pick Szeged – Telekom Veszprém 28-27 (17-10)
Gól: Maqueda 7, Bombac 6, Sigurmannsson 4, Sostaric 3, Bodó, Canellas, Balogh Zs. 2-2, Gaber, Bánhidi 1-1, illetve Nagy L. 7, Gajic 5, Lékai 4, Strlek 3, Ilic, Nilsson 2-2, Blagotinsek, Nenadic, Mahé, Mackovsek 1-1.