Connect with us

Budapesti hétköznapok

Már a Marriott Hotel kasszagépe is Tiborcz Istvánnál csörög

Tiborcz István: „mint üzletember, nem érdekel a politika” - És mint Orbán-vő?
Megosztás

Tiborcz Istvánt -tudják, az Orbán-vőt”- feltehetőelg nem kérdezi meg az üzleti élettel egyáltalán nem foglalkozó apósa arról „hogy ityeg a fityeg”, van-e mit a tejbe aprítanotok, de nem azért, mert szívtelen ember, hanem, mert biztosan olvasta az újságban, hogy a család híresen „saját lábon álló” ága újabb szállodával gyarapodott, ami az Álmoskönyv szerint nem jelent nincstelenséget.


Tulajdonost váltott a Budapest Marriott Hotel, a szálloda új gazdája a Tiborcz István-féle céges konzorcium

Tiborczék rögtön a meghirdetés után már érdeklődni is kezdtek a Marriott után, az üzletet végül közel egy évvel később sikerült nyélbe ütni. A CPI Europe egy nyílt, nemzetközi tender keretében értékesítette a szállodát tulajdonló céget, végül a BDPST Group és a Gránit Alapkezelő által kezelt Diorit Magántőkealap konzorciuma lett a befutó – számolt be a Portfolio a BDPST és a Gránit Alapkezelő közleménye alapján.

A tranzakció keretében a Budapest Marriott Hotelt tulajdonló Duna Szálloda Zrt.-t a BDPST Group által alapított BDPST Corso Béta Kft. és a Gránit Alapkezelő által kezelt Diorit magántőkealap projektcége, a Liberty Beta Corso Kft. veszi meg közösen.

Ki ott belépsz….

A szállodát a szlovákiai születésű Radovan Vitek, az európai ingatlanpiac egyik csúcsjátékosa adta el. Ő még a szlovák kuponos privatizáció során indult, majd 1997-ben átköltözött Csehországba. Fő cége, a CPI Property Group ma már 1 millió négyzetméternyi ingatlant birtokol, a teljes portfólió értéke meghaladta a 20,3 milliárd eurót, és irodákat, szállodákat, idegenforgalmi érdekeltségeket és bevásárlóközpontokat foglal magába. A tranzakció teljesülése a szokásos zárási feltételekhez, többek között a hatósági jóváhagyásokhoz kötött. A szálloda a tulajdonosváltást követően is a Marriott International üzemeltetésében működik tovább. A miniszterelnök vejének érdekeltségébe tartozó cégek azt is közölték, céljuk

„a szálloda további sikeres működtetése és a szolgáltatási színvonalának emelése, valamint a cégcsoport további egységeivel való szinergiák kihasználása”.

Tiborcz István néhány év leforgása alatt az ország egyik legnagyobb szállodaipari és ingatlanos szereplőjévé vált, vagyonosodásának történetét A dinasztia című filmben dolgozta fel a Direkt36.

<< Olvassa cikkeinket a Facebookon, az Instagramon, a Linkedinen, a Truth-on és a Google hírei között is! >>

Csak úgy 1.

A politika és az üzlet összefonódása természetes és nem magyar sajátosság, jó példa erre Elon Musk beavatkozása Donald Trump kampányába – mondta a Forbesnak adott interjújában Tiborcz István, aki másodszorra szerepel a lap milliárdoslistáján. Orbán Viktor veje 151,5 milliárd forintos becsült vagyonával a 15. lett, egy év alatt megduplázta vagyonát. Az összefonódásokat nemcsak a nyilvánosságban szeretné kerülni, hanem a családi találkozókon is. Állítása szerint az üzleti döntésekben nem kéri ki apósa véleményét, hiszen

amikor Orbán szerdán Hszi Csin-pinggel, pénteken Donald Trumppal tárgyal, és a kettő között még Erdogannal, „akkor a vasárnapi ebédnél nem jut eszembe az üzleti dolgaimmal terhelni”. 

Csak úgy 2…

Amivel feltehetően szintén nem foglalkozik az országvezetőnk:

 

Szerző