Kerítésen innen
Megcsíptük, Oszi! – avagy a Telex elkapta Orbánt ebéd előtt
Ahogyan ez manapság szokás, meg nem hirdetett programként Orbán Viktor felesége, Lévai Anikó, valamint Hszi Csin-ping házastársa, Peng Li-jüan és a két családfő együtt reggebédelt a Virtu étteremben, amely honlapja szerint „Budapest legmagasabb épületének” a tetején, „120 méterrel a Duna fölött” található, és ahonnan „páratlan panoráma” nyílik a városra.
A hangulat a tetőfokára hágott…
Az MTI fotósa lekapta a négyest:
Fotó: MTI/Miniszterelnöki Sajtóiroda/Benko Vivien Cher
50-es évek….
A Telex írta meg, hogy a budapesti Mol-toronynál találkozott Hszi Csin-ping kínai elnökkel Orbán Viktor magyar miniszterelnök pénteken délelőtt, egy nyilvánosan meg nem hirdetett programon.
A kínai elnök érkezése előtt Orbán Viktor és felesége, Lévai Anikó interjút adott a kínai köztévének. Hszi Csin-pinget kínai zászlós kínaiak várták, és hangosan éljeneztek, amikor megérkezett, a Mol Campus környékét a látogatás idejére lezárták.
A kínai elnök érkezése előtt fel tudtak tenni néhány kérdést Orbán Viktornak, íme:
Orbán Viktor azzal kezdte, hogy hazánknak van egy országvédelmi rendszere, ami magába foglal minden eszközt, amit a nemzetbiztonsági világban ismernek.
Mi mindig mindenkivel szemben meg tudjuk védeni a magyar nemzetbiztonsági érdekeket
– mondta a miniszterelnök hozzátéve, hogy
a kínai rendőrök megjelenésének semmi köze a nemzetbiztonsághoz. A cél, hogy a kínai turisták elárasszák a népszerű magyar turisztikai célpontokat. (…) zért van szükség a rendőrökre, akik beszélnek kínaiul. Kiemelte, hogy ez a gyakorlat más országokban is ismert.Majd, ha nem válik be, mi is beszüntetjük
A miniszterelnöknek a Telex újságírója felvetette, hogy Budapestet elárasztották a kínai önkéntesek, és Tompos Mártont nemrég piros sapkás kínai aktivisták kerítették be egy EU-zászló miatt.
Magyarországon véleménynyilvánítási és gyülekezési szabadság van. Az ide érkező vendégeket pedig megilleti a vendégjog. Ezt a két jogot kell összehangolni, ezért mi nem engedünk olyan típusú megmozdulásokat, amelyek a Magyarországra érkező, és tisztelettel fogadott vendégeink látogatásának az értékét lerombolná, és tiszteletlenséget hozna létre, így ártana Magyarország nemzeti érdekeinek
– fogalmazott a kormányfő.
Friss
- Erre gondolt miniszterelnök úr? -‘Áttelt poloska’ támadta meg Balatonalmádi jegyzőjét
- Lázár-tesztember szájával arról ‘érdeklődik’ a regnáló, hogy mit szólna a nép a halálbüntetés bevezetéséhez
- Orbán szerint van, amiben még Gáspár Győző is okosabb nála – Csak nem érik egy újabb miniszterelnök-tanácsadói fizetni valónk?
- Havas Henrik leleplezte a Nemzeti Sport hazugságát
- Ne feledje, vasárnap óraátállítás – Jön a nyári időszámítás
- A hűség 3 csillagjegye
- Vám – háború – Van rendszer a trump-i őrületben?
- ‘Vegyétek már végre észre, hogy ez nem arról szól, ki tud messzebb pisilni!’ – Hozzászólói vélemények Nagy Ervin Karácsonynak szánt beszólásáról
- Miniszterelnök úr! Ezúton is emlékeztetjük, hogy önök tettek lakatot több száz vidéki postára
- Szijjártó közszolga elmondta, hogy mit kell tennie a magyar nagykövetnek, hogy kirúgja