Connect with us

Kerítésen innen

Mészáros Lőrinc, a felcsúti 1241 milliárdos (1.241.000.000.000.-) lett a leg….magyar!

Mészáros Lőrinc, a felcsúti 1241 milliárdos (1.241.000.000.000.-) lett a leg....magyar!
Megosztás

A Forbes magazin idén is elkészítette az 50 leggazdagabb magyar listáját. Idén négy dollármilliárdost adott Magyarország a világ gazdaglistájának, és még sosem végeztek ilyen sokan százmilliárd forint feletti becsült vagyonnal: a lista több mint fele, huszonnyolc milliárdos lépte át ezt a határt.

A sor elején Mészáros (jelentsen ez bárkit-mit is) nyomul

A lista első helyén idén is Mészáros Lőrinc áll: a felcsúti milliárdos 1241 milliárd forintos becsült vagyonnal rendelkezik, ami a tavalyi magyar GDP 1,65 százalékának felel meg. Mészáros egy év alatt megduplázta a vagyonát, ami így nagyobb mint a második és a harmadik helyezetté összesen.

A második a legnagyobb vesztes? Nem mindig….

A lista második helyén Csányi Sándor végzett 684 milliárd forintos becsült vagyonnal. Az OTP a példátlan kormányzati beavatkozások ellenére is negyedévről negyedévre növekedésről számol be. A Csányi-birodalom koronaékszere ugyan mindenképp az OTP, vagyonának már csak kis részét teszik ki a részvényei: Legidősebb fia, Attila vezeti a Bonafarm csoportot, ami a család becsült vagyonának több mint felét adja. Csányi érdekeltsége a Budai Egészségközpont is, ami új, 2200 négyzetméteres rendelőkomplexumot nyitott 48 szakterülettel a budai Csalogány utcában.

…és a harmadik….

Felcsuti Zsolt, az MPF Holding tulajdonosa áll a dobogó harmadik fokán 487 milliárdos vagyonával. Felcsuti a lista legvagyonosabb, száz százalékban self made szereplője, ideje nagy részét Svájcban tölti, ide köti családi vállalkozása legtöbb tevékenysége is. Húszas évei elején is már ott dolgozott, Magyarországra hazatérve szállt be édesapja fém-és műanyagipari vállalkozásába. A Forbes megjegyzi: a Felcsuti család sehol nem vett részt a privatizációban és sosem üzletelt az állammal.

<<< Olvassa cikkeinket a Facebookon és a Google hírei között is! >>>

Futottak még….(nekünk legyen mondva)

Gattyán György a webkamerás pornóoldalai révén gazdagodott meg. 364 milliárd forintos becsült vagyonával a Forbes listájának ötödik helyén áll. 2024 végén bevásárolta magát a Playboyba. Portfóliójában a legfőbb pénztermelő Jasmin.comon kívül számos luxusingatlan is van, Európában és Amerikában egyaránt.

Tiborcz István, a miniszterelnök veje 151 milliárd forintos becsült vagyonával a 15. helyen végzett. Tiborcz tavaly szerepelt először a listán, 75,3 milliárd forinttal, tehát egyetlen év alatt megduplázta a vagyonát. A Forbes emlékeztet: a listán szereplők közül kevesen tudnak arányaiban akkora növekedést maguk mögött tudni éves alapon, mint ő.

„Aki szeret, az anélkül szeret, hogy életében egy mondatot beszélt volna velem. Aki meg nem szeret, az meg anélkül, hogy egy mondatot beszélt volna velem, nagyon nem szeret. Ezeket a szélsőségeket el kell fogadni, mert nem neked szól személyesen, hanem annak a pozíciónak szól, amiben te vagy. És te úgy kerültél ebbe a pozícióba, hogy apósod a miniszterelnök”

– mondta a Forbesnak adott interjújában Tiborcz István. Azt is elmondta, hogy az összefonódásokat nemcsak a nyilvánosságban igyekszik kerülni, hanem a családi találkozókon is, üzleti döntésekben nem kéri ki apósa véleményét.

„Az én spektrumom nem összehasonlítható az ő spektrumával. Amikor szerdán Hszi Csin-pinggel, pénteken Donald Trumppal tárgyal, és a kettő között még Erdoğannal, akkor a vasárnapi ebédnél nem jut eszembe az üzleti dolgaimmal terhelni.”

Az interjúban többször is hangsúlyozta, hogy

a maga lábán áll, és nem a család vagyonából akarja elindítani a vállalkozásait.

Tiborcz Istvánnak egyik ágról orvos, másik ágról ügyvéd és bíró felmenői vannak.

„A jobboldaliság nekünk az anyatejjel jött”

– mondta az interjúban. Mindenki vállalkozott körülötte, és nem volt kérdés, hogy egyszer ő is vállalkozó lesz. 1997-ben megvettek egy tízhektáros birtokot a Fejér megyei Csabdinál, és a család elkezdte kiépíteni mezőgazdasági érdekeltségeit. Testvére, Tiborcz Eszter 2012-ben 157 hektár bicskei föld bérleti jogát szerezte meg állami földbérleti pályázatokon, a pályázat indoklása szerint „az üzleti tervre kapható szubjektív pontoknak köszönhetően”. Tiborcz István 2020-ban 215 millió forint uniós támogatást kapott, apja 2021-ben 687 millió forintot. A miniszterelnök vejéről szóló portré a Forbes januári számában jelenik meg.

Schmidt Mária, Orbán Viktor jó barátnője a lista 32. helyén zárja az évet. Hozzá és gyermekeihez köthető Budapesti Ingatlanhasznosítási és Fejlesztési Nyrt. (BIF) több mint 31 milliárd forint osztalékot fizetett részvényeseinek, majd megkezdte a Városmajor utcai Budai Központi Kézbesítő Posta épületének fejlesztését. A Terror Háza Múzeum főigazgatója egy év alatt közel másfélszeresére növelte vagyonát.

teljes lista itt olvasható.

Csak úgy….

Augusztus végén írtunk arról, hogy „a Mészáros Lőrinc nevén futó közel 1.000 milliárdos vagyon a kanyarban -ahol ugye mi előzni szoktunk- sincs egy eddig kicsit sem ismert személyre kiszignált spórolás eredményétől, ami 13,5 ezer milliárd magyar fizetőeszköz. Érdekességként még egy szám: „A 100 leggazdagabb magyar” rangsorában szereplő összes magyar milliárdos együttes vagyona is „csak” 9064 milliárd forint.

Minden jel arra utal, hogy van egy cég, amelyikbe a tulajdonosa tavaly év végén különböző formában több mint 6500 milliárd forintot pakolt bele.

Mindezt úgy, hogy a céget tavaly november végén alapították, és egy zuglói ikerház egyik felébe van bejegyezve az M3-as bevezetője mellett. Ráadásul – ahogy a bevezetőben idézett mondatból is kiderül – bevételei, kiadásai, sőt a jelek szerint alkalmazottai sincsenek

-írta a g7.hu. A cégek egyetlen részvényese egy korábban ismeretlen, Máltán élő magyar üzletember, T. János György. Az üzletember neve szerepelt a 13,4 millió dokumentumot tartalmazó offshore-befektetésekről szóló adatbázisban, az úgynevezett Paradise-iratokban. A portál megkereste az urat, hogy feltegyen neki pár kérdést, mindhiába, majd a céges iratokat ellenjegyző ügyvédnél próbálkozott, aki mindössze annyit írt, hogy az ügyvédi titoktartás miatt nem válaszolhat….”

Szerző