Connect with us

Kerítésen innen

Micsoda csámcsogni való lett volna a Megafon-celebeknek, ha Biden botlik meg, de a Demográfiai csúcson Orbán Viktor tette….

Megosztás

Emlékeznek a temérdek rosszízű megjegyzésre, gúnyos összekacsintásra, néha egyenesen gusztustalanul bántó bejegyzésre, amiket arról írtak a Megafon eszmeiségén nevelkedett „tartalomgyártók”, amikor Joe Biden amerikai elnök utazásai során előfordult, hogy megbotlott, esetleg rossz irányban akarta elhagyni az emelvényt?

Micsoda csámcsogni való lett volna a Megafon-celebeknek, ha Biden botlik meg, de a Demográfiai csúcson Orbán Viktor tette....
Megosztás

Emlékeznek a temérdek rosszízű megjegyzésre, gúnyos összekacsintásra, néha egyenesen gusztustalanul bántó bejegyzésre, amiket arról írtak a Megafon eszmeiségén nevelkedett „tartalomgyártók”, amikor Joe Biden amerikai elnök utazásai során előfordult, hogy megbotlott, esetleg rossz irányban akarta elhagyni az emelvényt?

Most csend van – ami így is van -lenne- rendjén…..

A Blikk figyelt fel arra, hogy a Budapesti Demográfiai Csúcsra, amit a családpárti erők legnagyobb nemzetközi fórumaként hirdettek meg és szeptember 14-15-én rendezik a Szépművészeti Múzeumban, Orbán Viktor  délelőtt 11 tájban érkezett meg. A nagy nyüzsgésben megbotlott az útját keresztező küszöb-szerűben és a „főméltóságú” majdnem elesett. Sportmúltjának köszönhetően korrigált és tovább haladt, hiszen Ő az egyik felszólaló az eseményen. (Az alábbi kép csak illusztráció, vagyis Orbán lába látható rajta, de egy másik eseményen.)

… és a többiek…

Novák Katalin köztársasági elnök és Orbán Viktor miniszterelnök mellett a kétnapos eseményen Giorgia Meloni, Olaszország miniszterelnöke, Aleksandar Vucic szerb államfő, valamint Rumen Radev bolgár elnök is felszólal.

A világ minden tájáról érkező véleményformálók is előadást tartanak a csúcson: mások mellett Jordan B. Peterson klinikai szakpszichológus Kanadából, James Heckman Nobel-díjas közgazdász az Egyesült Államokból és Nick Vujicic prédikátor, motivációs előadó Ausztráliából. Rajtuk kívül az elemzői/thinktankes közeg képviselői (pl. a Századvég és a brit Marriage Foundation kutatási igazgatói), vallási szereplők (Köves Slomó ortodox rabbi, II. Efrém Ignác, a Szír Ortodox egyház pátriárkája) és kisebb formátumú politikusok (kazah, azeri, equadori, bahreini stb. miniszterek).  A népesedési kérdések iránt – talán személyes érintettség okán – élénken érdeklődő Elon Musk sajnos Novák Katalin invitálása ellenére nem bukkant fel.

Novák Katalin

Elsőként Novák Katalin lépett színpadra. A köztársasági elnök, aki egyben az esemény házigazdája is a kezdetek óta, hangos éljenzés közepette lépett színpadra. A kárpátaljai gyerekkórus köztes produkciójára visszautalva azzal kezdett,

„nem hagyjuk a templomot és az iskolát”.

Novák hálát ad a sorsnak a saját és a férje családjáért is, majd felköszöntötte az anyását, akinek ma van a születésnapja. Ezen a rendezvényen szerinte „minden a szabadság körül forog”, a szabadságot nagyon megszokták már a magyarok, de újra és újra meg kell küzdenünk érte. Novák azt mondta,

„ma a családok szabadságharcát vívjuk”, de aki családban él, az tudja, hogy szabadság csak meghatározott rendben létezik.

Amikor ő vállalta a gyerekeit, Magyarországon „családellenes időszakban éltünk”, amikor úgy tűnt, a magyar családok lemondtak a jövőről, de aztán szabadságharcba kezdtek. Ma viszont olyan országban élünk szerinte, ahol a családok minden segítséget megkapnak, mondta, majd elsorolta a Fidesz-kormányok demográfiai eredményeit.

Most újra veszélyes időszakba ért a világ, demográfiai jégkorszak köszönthet be. Ráadásul ha nem vigyázunk értékeinkre, még ezelőtt önként feláldazzuk magunkat, „azonban a szabadságharcos családok nem hagyják magukat”, visszaveszik az értkeket, megcsúfolt jogelveket.

Novák végül a közönség vastapsa mellett olvasta fel „a családok 12 pontját” olyan követelésekkel, mint hogy a gyerekeknek joguk legyen a születési nemükön felnőni, ne legyen anyagi akadálya a gyerekvállalásnak, jusson figyelem a határon túli családokra, becsüljük meg az időseket.

Giorgia Meloni

Ezután Giorgia Meloni lépett a színpadra. Az olasz miniszterelnök egy G7-ország vezetőjeként az idei rendezvény legmagasabban jegyzett külföldi vendége. Meloni az Olaszországot sújtó demográfiai katasztrófáról beszélt (Európa egyik legalacsonyabb termékenységi rátájával rendelkezik az ország), amely a világ többi részét is érinti, és okai régre nyúlnak vissza. Mint mondta,

„rendkívül családellenes hangulat” alakult ki az utóbbi évtizedekben, pedig a gyerekek a szociális jólétnek is nélkülözhetetlen elemei.

Meloni szerint a fejlett országok gyorsított úton haladnak a bukás felé, az a nagy kérdés minden nemzet számára, hogyan lehetne ezt megoldani. Az olasz kormányfő szerint fel kell tennünk a kérdést, miket látunk a reklámokban: a család képe elhalványult, egyének, fogyasztók jelennek meg minden közösségtől elválasztva. Felidézte egy korábbi, választói körében népszerű beszédét, amelyben azt mondta,

„anya, olasz, keresztény, ezeket senki nem veheti el tőle”, és ami miatt egyesek sokat támadták.

Szerinte ebből látszik, hogy ez az identitás veszélynek van kitéve, pedig enélkül „csupán számok, eszközök vagyunk”. Harcunkban a családot, Istent kell megvédenünk, és mindazokat az elemeket, amelyek felépítették a civilizációnkat, nem szabad bedőlni annak, hogy aki erről beszél, az elmaradottnak van beállítva – mondta.

Magyarország tökéletesen példázza azt, amit a gazdag nyugati országoknak is tenniük kéne: az erőforrásokat a családok érdekében mobilizálni.

Szerinte összeegyeztethető a nők gyerekvállalása és karrierje, Magyarországon megvan erre a lehetőség a családbarát szakpolitikák révén. Saját példáján elmondta, a munkája nagyon nehéz, de erősebb lett attól, hogy megszületett a lánya. Meloni kormánya még alig egy éves, de azon vannak, hogy politikai intézkedéssel, kultúraváltással elősegítsék az olasz fiatalok gyerekvállalását. Mint mondta, nem tudja elfogadni, hogy kizárólag a migráció hozza el a jólétet a belső gyerekvállalás helyett – a migránsok hozzátehetnek a gazdasághoz, de szerinte az is fontos, hogy a nép megértse, szükség van a gyerekekre.

Meloni szóba hozta az 1956-os magyar szabadságharcot, ami után az oroszok „megpróbálták átírni a történelmet”, nem hagyhatjuk, hogy ezt most megtegyék Ukrajnával is – mondta. Az olasz miniszterelnök szerint egy egyetlen családdá egyesült Európa lesz képes arra, hogy ezeket az eredményeket elérje.

Orbán Viktor

„Demográfiai Csúcs. Mi már itt vagyunk!”

Orbán Viktor azzal kezdte beszédét, két éve volt az előző konferencia, azóta sok víz lefolyt a Dunán, a világ megváltozott, háború árnyékában vagyunk, de jelentős és jó dolgok is történtek, például Meloni olaszországi győzelme. Az utolsó pillanatban történt, itt, Pesten mi már azt hittük, hogy többé nem lesz hazafias, családszerető kormánya Olaszországnak.

A barátság a két ország között veretes, Olaszország és Magyarország is a szabadságharcosok hazája. Két ország, ahol tudják, hogy nincs szabadság tekintély nélkül, és nincs tekintély szabadság nélkül. Még azt is tudják, hogy Európa jövője a családban van.

A miniszterelnök kitért arra is, Bulgáriával együtt lehetnek sikeresek az energiabiztonságban, ezért külön köszöntötte Rumen Radevet is. A miniszterelnök azzal folytatta, Európát még mindig progresszív, liberális elit vezeti, Európa fontos kérdései helyett mindenféle sületlenséggel és képtelenséggel van ez az elit elfoglalva. Orbán Viktor azzal folytatta, hogy Magyarország a családok és a demográfia ügyének leghangosabb, legkitartóbb szószólója a nemzetközi politikában, ebben nem lesz változás.

Hiába támadják a magyar kormányt a liberális világban, mert családbarát, konzervatív és hazafias, ez csak megkeményít bennünket, nincs változás. Ha valaki azt hiszi, hogy a sürgetéssel és a nyomásgyakorlással változást tud elérni, az nem ismeri a magyarokat.

A kormányfő ezután régi viccet mesélt:

az asszony azt veti a férje szemére, hogy sose mondja, hogy szereti, a férj válasza: ötven éve egyszer már mondtam neked, hogy szeretlek, ha változás lesz, majd szólok. A magyar kormány is így van ezzel, ha változás lesz, szólnak.

Emlékeztetett, a szovjetek régen komolyan gondolták egyes folyók irányának megfordítását, ez jutott eszébe akkor is, amikor azt olvasta, hogy az Európai Parlament megszavazta, a férfiak is szülhetnek.

A miniszterelnök szerint egy diktatúrában csak-csak el tudják képzelni, hogy a vezetők teljesen más malomban őrölnek mint az emberek, és fogalmuk sincs a valóságos élet valóságos problémáiról, de azt elképzelhetetlennek tartotta, hogy ez megtörténjen egy nyugati demokráciában, mert a demokratikus felhatalmazás, a választók akarata a döntő. Az európai polgárokat pedig a családalapítás, a biztos otthon, a békesség és a biztonság érdekli, ma mégsem ez a legfontosabb napirendi pont az európai politikában.

Ez úgy lehet, hogy

a nyugati politikai életet, a világ működésének értelmezési keretét a liberálisok nemes egyszerűséggel meghekkelték. Két lépésben: meghekkelték antropológiai értelemben, hogy miként gondolkozzunk az emberről. És meghekkelték stratégiai értelemben, hogy miként gondolkodjunk a jövőről.

„A liberálisok meghekkelték a világ működésének értelmezési keretét…”

Orbán Viktor szerint

első körben elterjesztették azt a nézetet, hogy az egyén a világon a legfontosabb, és nem létezik semmi, ami az egyén felett állhatna. Zsarnokságot látnak a családban, a hagyományban, a nemzetben, a hazában és az istenhitben is.

Önbeteljesítő jóslat….

A korlát arra is való, hogy megkapaszkodjanak benne, családi együttélés korlátot is jelent, de nélküle nincs szabadság sem. Magyarországon tudják, hogy a szabadsághoz legalább két ember kell,

„aki egyedül van, az nem szabad, hanem magányos”, ez régi különbség a liberálisok és a konzervatívok között.

Amit újszerűnek lát a miniszterelnök, az az, hogy a liberálisok meghekkelték a világ politikai diskurzusát:

Figyeljék meg, a liberálisok félelmeket keltenek, mert ahol az egyénnek nincs más támasztéka, mint önmaga, ahol a dolgoknak nincs más mércéje, csak az egyéni öröm és haszonszerzés, ott könnyen bekopogtat az irracionális félelem a jövőtől. Ez a liberálisok célja ennek napirenden tartása, felnagyítása.

Orbán Viktor úgy vélekedett, a liberálisok azt várják az emberektől, éljenek úgy, hogy minden cselekedetüket egy bekövetkező világvégének rendeljék alá.

„A kommunizmusban megedződött közép-európaiak számára a nyugati elitek gondolkodása kész agyrém, és ez baj”

– hangsúlyozta a kormányfő, hozzátéve: egy közösség gondolatvilága és lelkiállapota meghatározza a jövőt is, és a nyugati elitek gondolkodásmódja éppen abban akadályoz minket, hogy a legfontosabb előttünk álló kihívást, a demográfia kérdését egyáltalán képesek legyünk azonosítani. Ehelyett a politika azzal van elfoglalva, hogy miként lehet alkalmazni karbonkvótákat és genderkvótákat.

„A félelem defetistává tesz bennünket, azt mondjuk, nincs jövő, és ez önbeteljesítő jóslattá válik”

– figyelmeztetett Orbán Viktor.

Magyar családpolitika 2.o

Orbán Viktor kifejtette, hogy Magyarország az a hely, ahol a jövő konzervatív politikáját, működő megoldásait kifejlesztik, ide sorolta a munkaalapú gazdaságot, az egyház és az állam együttműködésének modern formáját, a konzervatív-patrióta oktatáspolitikát, és a demográfiát.

Utóbbi esetében öt célt tűztek ki maguk elé:

  • A gyermekvállalás legyen előny.
  • Segítsék az otthonteremtést.
  • A családpolitikát az édesanyákra kell alapozni.
  • Az egész ország működése legyen családbarát.
  • A jog eszközeivel is védeni kell a családokat.

„Magyarországon nem csak az öröm mértéke növekszik a gyermekek számával, hanem az emberek éves jövedelme is”

– emelte ki Orbán Viktor, aki ezután a családpolitikai intézkedéseket sorolta fel. Elismerte, hogy nagy utat tettek meg, de nem eleget, komoly kihívások előtt állnak, mert még nem fordították meg a népességfogyást, csak lassították.

A gyerekekért vívott csata nem a zsebben, hanem a fejben, a szívben, a közgondolkodásban dől el. Le kell váltani azt a liberális diskurzust, ami a gyermekvállalásban veszélyt, értelmetlen áldozatvállalást, a családi életben pedig az egyéni lét kiteljesedésének korlátját látja.

Orbán Viktor azt tanulta meg, nincs esélyük arra, hogy a jelenlegi progresszív, liberális eliteket jobb belátásra bírják,

„egyszerűen félre kell őket tolni”.

A posztliberális kor, amire várnak, nem jön el magától, azt meg kell csinálni valakinek,

„és ki fogja azt megcsinálni, ha nem éppen mi?”.

Ehhez át kell alakítani a politikai palettát, kurzusváltásra van szükség, minél több európai országban családbarát, konzervatív erők kormányzására van szükség. Jövőre EP-választások is lesznek, minden adott, hogy átkaroló hadművelettel a maguk javára fordítsák az erőviszonyokat. A kormányfő végül azt is közölte, hogy

össze kell állítani a magyar családpolitika 2.0 programját, megemlítve, hogy a négygyermekes anyák adómentességét kiterjeszthetik a háromgyermekesekre is.

Forrás

Szerző