Kerítésen innen
„Mosolyt terjessz a vírus helyet” éneklik a világ szcientológusai
A Szcientológia Egyház saját médiaközpontja összehozott egy közel 30 Grammy díjjal bíró, világhírességeket is felvonultató társaságot, akik közös számukban egyenesen arra kérnek, hogy mindannyian inkább egy mosolyt terjesszünk a vírus helyett.
A zenészek „lázadása” talán Olaszországban kezdődött az első erkélykoncertekkel
Miközben a Covid-19 járvány a Föld népességének közel egy harmadát szorította be kisebb-nagyobb mértékben saját otthonaikba, a világ előadóművészeinek legjava saját módszereivel küzd a bezártság okozta depresszió ellen.
A különböző országok lakhelyelhagyási rendelkezéseinek szigorától függően a világ szabad polgárai most megtapasztalhatják, hogy milyen érzés lehet börtönben élni, megfosztva mozgási és egyéb szabadságainktól. Számos tudományos tanulmány, szakértői vélemény és megannyi újságcikk foglalkozott azzal a kérdéssel, hogy milyen (negatív) lélektani hatással bír ez a kényszerű bezártság.
A helyzet azonban felszínre hozta azt az évezredes igazságot is, hogy az igazi művészeket semmilyen korlátozással sem lehet falak közé szorítani. Felmerülhet a kérdés, hogy mi az valójában, amibe a művészek nem tudnak beletörődni egy ilyen helyzetben? A korlátokba? A bezártságba? A monotóniába? Vagy talán abba, hogy ismerik a félelem, a szorongás depresszív hatásait, és köszönik, de nem kérnek belőle. Hiszen, míg bizonyos munkákat egy életen át lehet igazi inspiráció nélkül végezni, a művész tudja, hogy a remény, az álmok és az inspiráció hajtják előre, miközben a félelem, a depresszió ezek könyörtelen ellensége.
A zenészek „lázadása” talán Olaszországban kezdődött az első erkélykoncertekkel, amely aztán természetesen a közösségi médiában eszkalálódott. Megszületett a karanténkoncert fogalma, majd – köszönhetően a különböző applikációknak – lehetővé vált a távolsági együtt zenélés is.
És elindult a zenei lavina, de ez rombolás helyett épít
A közösségi médiát és a videómegosztókat elárasztották világhírű előadók és a műkedvelő zenészek megjelenései. Míg az „Egy világ: Együtt otthon” (One World: Together at Home) kezdeményezés Lady Gaga művészi vezetésével és a világ leghíresebb előadóival 127 millió dollárt gyűjtött a világjárvány hatásainak kezelésére – milliókat szólítva fel, hogy mosolyogjanak.
A Szcientológia Egyház saját médiaközpontja is összehozott egy közel 30 Grammy díjjal bíró, világhírességeket is felvonultató társaságot, a klipet lásd feljebb, akik közös számukban egyenesen arra kérnek, hogy mindannyian inkább egy mosolyt terjesszünk a vírus helyett. Úgy tűnik a világ „fogékony” erre az elképzelésre, mert a videó a nyolcmilliós nézettséghez közelít alig két hét alatt. A magyar művészek sem maradtak tétlenek, a Maradj Otthon Fesztivált már több mint negyvenezren követik a legnagyobb közösségi oldalon.
Május elején a világ és Magyarország ismét kezd megnyílni, és hamarosan talán már a művészek által terjesztett mosolyt is maszkok nélkül tudjuk egymásnak ajándékozni.
Friss
- Óvodabezárási hullám Csepelen
- Már megint naivságunk áldozatai lettünk: felkészültek az illetékesek a havazásra
- Barátsághoroszkóp, itt és most
- Hull a hó és ez most (állítólag) nem érte váratlanul az illetékeseket – Mit jósol mára Pártai Lucia + orvosmeteorológia
- A Millenáris könyvfesztivál-mentes övezetté vált: 2025-ben nem engedi be az eseményt
- Juszt László heti matekja: az aktuális kormányadósság főszáma cirka 150.000.000 Euro
- 70.- forint/magyar kopf – Krausz Gábor segítséget kér
- Emberek, Orwell az 1984-et figyelmeztetésnek szánta, nem forgatókönyvnek
- Lebukott a hárommilliárdos számlagyár
- Orbán Viktor: Nem elég már oldalvizezni