Négyes döntőben a Sopron Basket

Az előző idényben ezüstérmes Sopron győzött a francia Bourges vendégeként pénteken a női kosárlabda Euroliga negyeddöntőjének második mérkőzésén.

Az előző idényben ezüstérmes Sopron győzött a francia Bourges vendégeként pénteken a női kosárlabda Euroliga negyeddöntőjének második mérkőzésén, ezzel 2-0-ra megnyerte a párharcot, és ismét bejutott a négyes döntőbe.

A friss Magyar Kupa-aranyérmes és az NB I-ben alapszakaszgyőztes Sopron a pályaelőnyt kihasználva érkezett Bourges-ba az egyik fél második sikeréig tartó párharc folytatására, miután kedden óriási csatában 66-65-re nyert a Novomatic Arénában.

A pénteki mérkőzést remekül kezdte a magyar csapat,

több lepattanót szedett ellenfelénél, és főként a szerb Tina Jovanovic révén előnnyel zárta a nyitónegyedet. A házigazdák a folytatásban sem tudták lerázni Roberto Iniguez együttesét, és a kemény védekezést jelzi mindkét oldalon, hogy a második játékrészben négy perc alatt csak öt pont született. A nagyszünetig a szintén szerb Aleksandra Crvendakic vitte a prímet a vendégeknél, így 20 perc elteltével 29-34 volt az állás.

Térfélcsere után a Sopron már 11 ponttal elhúzott (36-47), majd beleerősített Olivier Lafargue együttese, és legjobbja, Marine Johannes kosaraival az utolsó játékrész 45-51-ről indult. Ekkor a magyar bajnok még mindig csak egy triplánál tartott. A Bourges mindent egy lapra feltéve rohamozott, de Crvendakic hármasával 57-68 állt a nagyórán három perccel a vége előtt, majd 15 pontra meglépett a Sopron. A hajrára már teljesen szétesett a francia gárda, így a Sopron 2-0-ra megnyerte a negyeddöntőt, és 2009, illetve 2018 után harmadszor bejutott a Final Fourba.

Női kosárlabda Euroliga, negyeddöntő, 2. mérkőzés:

Bourges Basket-Sopron Basket 64-74 (18-19, 11-15, 16-17, 19-23)
Bourges Basket: Ouvina 12/6, Johannes 11/3, Raincock-Ekunwe 10, Chartereau 9/9, Plouffe 10. Csere: Michel 7/3, Ruprt 2, Sharp 2, Godin 1.
Sopron Basket: Fegyverneky 6, Turner 8, Crvendakic 16/6, Zahui 8, Dupree 13. Csere: Jovanovic 18, Casas 5

Továbbjutott: a Sopron, 2-0-s összesítéssel.

Amanda Zahui, Alesandra Crvendakic és Candice Dupree örömünnepe. Fotó: FIBA

Roberto Iniguez: “Nehéz most megszólalni! Amikor két éve idejöttem Sopronba, és beszélgettünk az ügyvezetővel a célokról, akkor ő azt mondta, hogy reményei szerint a második év végére eljuthatunk az Európa Kupa legjobb négy csapata közé. Erre csak annyit mondtam, hogy én világ életemben nagy Euroliga célokért küzdöttem, ezért jöttem ide is. Most pedig elmondhatjuk, hogy két egymást követő évben ott lehetünk Európa legjobb négy csapata között! Felfoghatatlan eredmény! Nagyon büszke vagyok a játékosaimra, ez életem legjobb szezonja! Volt már nagyobb kvalitású, erősebb csapatom, több is, de sehol nem hittek ennyire a munkában, és sehol nem dolgoztak olyan keményen a játékosok, mint ebben a klubban. Elismerésem a Bourges csapatának is, ők is megérdemelték volna, hogy ott legyenek a FINAL4-ban. A FINAL4-t ügyvezetőnknek, Török Zoltánnak ajánlom, aki nem lehetett itt velünk!”

A másik három negyeddöntő ugyancsak két mérkőzésig tartott: a címvédő Jekatyerinburg, a szintén orosz Dinamo Kurszk és a cseh USK Praha is idegenbeli sikerrel harcolta ki a négyes döntőt.

Riga (lett)-Jekatyerinburg (orosz) 55-77
Továbbjutott: a Jekatyerinburg, 2-0-s összesítéssel.

Polkowice (lengyel)-Dinamo Kurszk (orosz) 77-81
Továbbjutott: a Kurszk, 2-0-s összesítéssel.

Fenerbahce (török)-USK Praha (cseh) 65-77
Továbbjutott: a Praha, 2-0-s összesítéssel.

A sorozat végjátékára április 12. és 14. között kerül sor az egyik résztvevő csapat otthonában.

Forrás: MTI/wb-sopron.com