Hihetetlen eredményre jutott a pénzügyminisztérium, hiszen aki egyszer is volt a „közértben” az tudja: mindennek tartósan felment az ára., nem is akárhogy. Szinte biztos, hogy nem lesz évközi nyugdíjemelés, legkorábban a törvényben is előírt, a valós inflációhoz igazított, novemberi korrekcióval nőhet az idősek ellátása – mondta a Népszavának Juhász László, a Nyugdíjas Szervezetek Egyeztető Tanácsának (Nyuszet) elnöke.
Statisztikaböngészés helyett egy bevásárlás lehetne a kiindulási pont
Juhász április 17-én küldött levelet Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszternek. Ebben a magas infláció miatt évközi kiegészítő emelést sürgetett, azt, hogy az ellátásokat júniusban vagy júliusban év elejéig visszamenőleg emelje a kormány legalább 3 százalékkal. A szakértő a levelében azt is részletezte, hogy
indokolt lenne további 1,2, és 0,3, vagyis az idei 3 százalékkal számolva összesen 4,5 százalékos emelés is. azt is kérte, hogy főleg az élelmiszerárak drasztikus emelkedése miatt a 150 ezer forintnál kevesebb ellátásból élők kaphassanak egy egyszeri támogatást.
Levelére a Pénzügyminisztérium államháztartásért felelős államtitkárától, Banai Péter Benőtől érkezett válasz. Banai azt írta:
a KSH adatai nem támasztják alá a nyugdíjasok kérését.
Kisnyugdíjasunk kitálal: adták, de máris visszavették! – avagy mire telik a 15 %-os nyugdíjemelésből
Fontosak vagytok, de nem most, majd választáskor….
Az államtitkár kifejtette, hogy a kormány fontosnak tartja a nyugdíjak reálértékének megőrzését, és rámutatott, hogy 2010-től 2023-ig 90 százalékkal nőtt a nyugdíjak értéke.
Juhász szerint viszont
nem a nominális, hanem a vásárlóérték számít, ami pedig nemhogy nőtt, hanem csökkent.
Juhász az elutasító válasz után személyes találkozót kért a minisztériumtól. A portálnak kifejtette,
elengedhetetlennek tartja a 2023-ra tervezett 15 százalékos inflációhoz igazított nyugdíjemelés felülvizsgálatát.
2023-ban megy nyugdíjba? Erre számítson!