Connect with us

Kerítésen túl

Németh Zsolt beszólt Romániának – Egy elszabadult elme dúlása

Megosztás

Németh Zsoltnak az országgyűlés külügyi bizottsága vezetőjének agyára ment a kivagyiság.  A magyar politikus szerint  Romániának el kell döntenie, hogy részt kíván-e venni a Kelet-Közép-Európában létrejövő egységes gazdasági térben, vagy kizárólag az európai nagy országok ligájában akar szerepelni.

Németh, kiállítás megnyitás
Megosztás

Németh Zsoltnak, az országgyűlés külügyi bizottsága vezetőjének agyára ment a kivagyiság.  A magyar politikus szerint  Romániának el kell döntenie, hogy részt kíván-e venni a Kelet-Közép-Európában létrejövő egységes gazdasági térben, vagy kizárólag az európai nagy országok ligájában akar szerepelni.

Németh tudja mi a vendégjog

Az Országgyűlés külügyi bizottságának elnöke egy kiállításmegnyitón vett részt Sepsiszentgyörgyön, és ez alkalomból politikai kérdésekről is nyilatkozott újságíróknak. Szavait a Krónika erdélyi magyar napilap idézte keddi számában. A fideszes politikus szerint:

Kelet-Közép-Európában egységes gazdasági tér létrehozásán dolgoznak. Ennek a zászlóshajója a Három Tenger Kezdeményezés, amelynek jelenleg Románia formálisan a tagja. Szerinte Romániának el kell döntenie, hogy részt kíván-e venni ebben a folyamatban, vagy kizárólag az európai nagy országok ligájában akar szerepelni.

A Három Tenger Együttműködés pragmatikus hasznáról szólvaa magyar bizottsági elnök elmondta, a visegrádi országok már eldöntötték, hogy a négy fővárost összekapcsolják egy gyorsvasútvonallal, és ehhez Szerbia is kapcsolódik. Zajlik az egyeztetés Romániával, hogy a Budapest-Kolozsvár-Bukarest gyorsvasúttal legyen része a térségi vasúti fejlesztésnek, hiszen a hálózat Budapesttől már egész Nyugat-Európában működik, a Budapest-Bécs-München-Strasbourg-Párizs-vonalon. Három autópálya-összeköttetés kiépítése van folyamatban Románia és Magyarország között, ennek felgyorsításában Magyarország érdekelt. Az energiaellátás diverzifikációját is a térség versenyképessége feltételének nevezte. Németh Zsolt örvendetesnek tartotta, hogy megállapodás született a magyar gazdaságfejlesztési programról, és azt a magyar kormány az erdélyi partnerszervezetekkel együttműködve a kialakult struktúra keretei között folytathatja.

Igény van rá!

A politikus kitért arra is, hogy az erdélyi magyarság jogot formál, és igényt tart egy állami finanszírozású magyar egyetemre, ezzel Románia a rendszerváltás óta adós. Hozzátette, ez a követelés élvezi a magyar állam támogatását, hiszen nincs az Európai Unióban még egy ekkora létszámú őshonos kisebbség, amely ne rendelkezne állami finanszírozású felsőoktatási intézménnyel.
Felidézte:

a Sapientia Erdélyi Magyar Tudományegyetem (EMTE) húsz évvel ezelőtt kényszerűségből magyar állami költségvetési támogatással indult el, hogy megerősítse a magyar tudományosságot.

A Sapientia EMTE létrehozása az első olyan nemzetpolitikai program volt, amely új dimenziót nyitott az anyaország és az erdélyi magyarság kapcsolatában, és ezzel kezdődött a székelyföldi tudományos, felsőoktatási politika megvalósítása, az erdélyi magyar egyetemi hallgatóknak csak 17-18 százaléka a Sapientia EMTE hallgatója.

Németh Zsolt szerint a román képviselőház elnöke: kútmérgező

A magyar politikus,  a kútmérgezés kategóriájába sorolta Ludovic Orbannak, a román képviselőház elnökének azt a kijelentését, mely szerint beruházásokkal kell megváltoztatni Székelyföldön az etnikai arányokat. Megemlítette: a két országnak kölcsönös érdekei vannak, és az etnikai homogenizációs politika az elmúlt évszázad során mély árkokat ásott a két ország közé.

„Ideje lenne, hogy Ludovic Orban ezt a kijelentését egy bocsánatkéréssel kiegészítve felülvizsgálja”

– mondta a politikus. Németh Zsolt arra is kitért, hogy

jövő tavasszal Magyarországon nem pusztán országgyűlési, hanem „nemzetgyűlési választások” (Jelentsen ez bármit is. Szerk.) lesznek, a magyar nemzetpolitika jövője szempontjából jelentősége van annak, hogy a külhoni magyarok beleszólhatnak.

A Fidesz politikusa hozzátette:

szoros választásra számít, amelyben néhány mandátum is meghatározó lehet.

FRISS HÍREINK!>>>

 

Németh

Szerző

1 Comment

1 Comments

  1. Marta Brash

    2021.08.18 23:59 at 23:59

    Gratulalok ennek a sotet valakinek! Szoval Romania maradna abban az elmaradott „nagyok” egysegeben, mint tagorszag – egesz erdekesen hivja az Europai Uniot! – viszont ami az o elmebeteg agyaban a kozep-kelet europai orszagokkal kapcsolatban viziokent megjelenik, azt meg ugy hivjak, hogy KGST! Hat talan abba kene hagynia a mas orszagok belugyeibe valo beleszolast, idegen orszagok vezetoinek kritizalasat es minositeset! Mit szolna, hogyha a roman vezeto politikusai azt mondanak koverre, hogy az egy taho bunko, aki iranyitja a magyar Parlament munkajat? Akkor biztosan elougrana a gunarnyaku es „tobb tiszteletet Magyarorszagnak” felkialtassal allitana a szonyeg szelere a romanokat. Hagyjanak mar fel ezzel a kisebbsegi magyarsag dumaval – aki magyarkodni akar, menjem Magyarorszagra elni, „elvezze” orban agymeneset egy az egyben, elesben, – elegge felnottek ok, majd eldontik, mit akarnak

Leave a Reply

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük