Kerítésen innen
Novák Előd: Nem állunk ki Ukrajna területi integritása mellett!
Novák Előd (Mi Hazánk) napirend előtt az Országgyűlésben elmondta, hogy szerinte a magyar kormány állítása ellenére az ország részt vesz az ukrajnai háborúban.
Novák Előd (Mi Hazánk) napirend előtt az Országgyűlésben elmondta, hogy szerinte a magyar kormány állítása ellenére az ország részt vesz az ukrajnai háborúban; támogatja a szankciókat, annak ellenére, hogy a háború jelentős károkat okozott főleg a mezőgazdaságnak.
Ukrajna magyar pénzügyi támogatása az egyik legérthetetlenebb
Az Mi Hazánk képviselője szerint Magyarország asszisztálásával folytatódik Ukrajna lőszerellátása is.
Álságosnak nevezte azt a kormánypárti „propagandát”, hogy a magyar-ukrán határt nem lépik át fegyverszállítmányok, mondván, azok Szlovákián vagy Románián keresztül szabadon haladhatnak.
Kijelentette: ez nem a mi háborúnk, mégis több száz besorozott kárpátaljai magyar halt meg vagy sérült meg a konfliktusban. „Nem állunk ki Ukrajna területi integritása mellett!” – fogalmazott Novák Előd.
Menczer Tamás, a Külgazdasági és Külügyminisztérium államtitkára azt felelte: a felszólalás egyes mondataival azonosulni tud, például a kárpátaljai magyarok védelmével vagy azzal, hogy ez nem a mi háborúnk.
Más mondatait azonban teljességgel vissza kell utasítani – szögezte le.
Hangsúlyozta, a korány a béke pártján áll; azonnali tűzszünetet és béketárgyalásokat sürget, mert csak akkor lehet életet menteni, ha a fegyverek elhallgatnak.
A korány nem támogatja a szankciós politikát, az ugyanis általában nem hozza el a kívánt eredményt. A kabinet meg kívánja őrizni az ország energiabiztonságát is – tette hozzá.
A segítségnyújtásról szólva közölte: Magyarország történetének legnagyobb humanitárius akcióját hajtja végre. Akkor is folytatni fogja sérült katonák gyógykezelését vagy ukrán gyerekek táboroztatását, ha ezt kritika is éri. A kormány azért is harcol, hogy megmaradhassanak a nemzetiségi iskolák – tette hozzá az államtitkár.
Újabb ócska, radioaktív veszélyt belengető orosz álhír borzolja a kedélyeket
Szerző
Friss
- Szkeptikusok társasága: elstartolt a ‘Laposföld’-kampány
- Ha egyszer Orbán Viktor valamit akar, annak úgy kell lenni – Lenyomták Gödöllőt is
- Horoszkóp-bubusok: ez nem áprilisi tréfa!
- ‘Sulyok Tamás ma végleg elvesztette köztársasági elnök jellegét’ – Aki esetleg nem tudná, Ő a magyar köztársasági elnök
- Lázár János tíz vállalásából kettő teljesül április 1-jére – Értik: ‘április 1-re’
- Debrecen vezetésének prioritása: az ételosztás és Bruti fellépése nem támogatandó – Frissítve!
- ‘A rafkós külföldiek’ visszaélnek Orbán Viktor bizalmával – Emberismeretből erős 1-es!
- ‘Közmunkások jelenléte kötelezően ajánlott’ – kommentelték Orbán, a sámli és a testőrök országjárását
- Havas Henrik utánajárt, Zebra nuku, de emu van Kisorosziban
- Magyar György: a nemzetvezető viselje a felelősséget azért, hogy ilyen országot teremtett