Ez a nap
Oktatási Hivatal: Ha nem tetszik valami, pereljen a felvételiző!
Fellebbezés helyett közigazgatási pert kell indítania annak a felsőoktatásba jelentkezőnek, aki szerint az Oktatási Hivatal (OH) besorolási döntése jogsértő – közölte a hivatal kedden az MTI-vel.
Fellebbezés helyett
A közleményben azt írták, a nemzeti felsőoktatásról szóló 2011-es törvény idén január 1-jén hatályba lépett módosított rendelkezései szerint a közigazgatási per a felsőoktatási felvételi eljárásban hozott besorolási döntés közlésétől számított harminc napon belül indítható el.
A keresetlevelet a Fővárosi Közigazgatási és Munkaügyi Bíróságnak címezve, de az Oktatási Hivatalhoz elküldve kell benyújtani Ügyfélkapun keresztül elektronikusan vagy Ügyfélkapu hiányában papíralapon – három példányban – a 1380 Budapest, Pf. 1190 postacímen.
Ügyfélkapuval rendelkező jelentkezők a www.oktatas.hu honlapon található perkapun keresztül, az ott megadott űrlap kitöltésével is élhetnek a jogorvoslat lehetőségével. Ügyfélkapuval nem rendelkezők a www.felvi.hu honlapon a Kérvénytár menüpontból letölthető formanyomtatvány segítségével készíthetik el kereseti kérelmüket
– olvasható a közleményben.
Kiemelték, hogy a korábbi eljárástól eltérően a jogorvoslati kérelem elbírálási határideje – a bírósági eljárás miatt – várhatóan meghosszabbodik. Az OH ezért azt javasolja, hogy keresetet – számolva a pervesztesség esetén fizetendő perköltséggel is – alapos megfontolást követően nyújtsanak be az érintettek.
A 2018. évi általános felsőoktatási felvételi eljárás ponthatárait szerdán este nyolc órakor hirdetik ki. Az Oktatási Hivatal az eljárást lezáró, úgynevezett besorolási döntésben állapítja meg, hogy a jelentkező a felvételi jelentkezési kérelmében megjelölt és rangsorolt képzések közül melyiken érte el a felvételhez szükséges ponthatárt.
Mintegy 108 ezren jelentkeztek
valamelyik felsőoktatási intézménybe – mondta Stéger Csilla, az Oktatási Hivatal felsőoktatási elnökhelyettese kedd reggel az M1 aktuális csatornán.
Elmondta:
a legnépszerűbb szak a gazdálkodás és menedzsment, de nagy az érdeklődés az informatikai, az ápolói és a pedagógusképzés iránt is.
(forrás: MTI)
Felvételi, bizonyítvány – Egy rendszer, ami talán úgy rossz, ahogy van
Szerző
Friss
- Háborús vészhelyzet Ráckevén
- Ha hiszed, ha nem, 6 csillagjegy már júniusban arathat
- Figyeljen, mit posztol: a ballagási ajándék is illeték-köteles és a NAV éberen figyel
- ‘Végül is banánt is megpróbáltunk termeszteni az ötvenes években’, de miért nem tanul Pintér belügyminiszter az eredményéből?
- Újabb kormány-cucc alakult ezúttal ‘esőcsinálás’ céljából – Ízlelgesse: Aszályvédelmi Operatív Törzs
- Mi nem hagyjuk el Brüsszelt, mi el fogjuk foglalni!
- Devizahitel-infó, hogy tisztán lássunk
- Molnár Csaba: az Európai Parlament felszólítja a magyar kormányt, hogy csatlakozzon az Európai Ügyészséghez!
- ‘Amikor ott jártam, akkor minden hiánytalanul megvolt’ – mondta Orbán Viktor Magyarország aranytartalékáról
- Karácsony Gergely: maga az ügyészség állítja, hogy kamu volt a ‘Városháza-ügy’!