Kerítésen innen
Orbán és Selmeczi ordas nagy hazugsága
A második Orbán-kormány hatalomra kerülése után, egyik első lépésként einstandolta a több mint 3000 milliárd forintos magánnyugdíjpénztári vagyont. Az óriási összeg eltűnt, mint szürke szamár a ködben, egy része valószínűleg megbízható zsebekbe vándorolt. Pedig a magánnyugdíjpénztár „megvédésére” Orbán még nyugdíjvédelmi miniszterelnöki megbízottat is kinevezett.
Hazugság az egyéni nyugdíjszámla
A kormány azt ígérte, hogy mindenkinek egyéni nyugdíjszámlája lesz, ahol vezetik a befizetett összeget. Mint oly sok más Fidesz – ígéretből, ebből sem valósult meg semmi. Így, valós egyéni számlák hiányában nem tartják nyilván annak a 3 millió embernek a korábbi befizetéseit, akiknek lenyúlták a magánnyugdíjpénztári megtakarítását, majd visszakényszerítették őket az állami rendszerbe. A pénzt, a ma még dolgozók nyugdíjának fedezetét, az Orbán-kormány felélte, „magánosította”. Az emberek nem tudják, hogy befizetett nyugdíj-járulékaik után mekkora nyugdíjra számíthatnak. Nemcsak a fiatalok számára lett bizonytalan a jövő hazánkban, hanem az nyugdíjasoknak is.
A magánnyugdíjpénztárak jól teljesítenek
Ugyanakkor azok, akik kitartottak a magánnyugdíjpénztárak mellett, évről-évre nagy megelégedéssel figyelhetik a hozamok alakulását. Az énpénzem.hu szerint a többségnek tavaly 7-11 százalékkal hízott a vagyona, miközben soha nem látott mélységbe süllyedő pénzpiaci hozamok sokkolták 2017-ben a megtakarítókat. Hat év alatt pedig 10 százalékos infláció mellett átlagosan 70 százalékkal nőtt a megtakarítás.
Egy átlagos tagnak 2016 végén mintegy 4 millió forintja volt. A legtöbb, 11,56 százalékos hozamot a Horizont növekedési portfóliójában érhette el, neki 462 ezer forinttal lett több pénze 2017 végére.
Vagyis a magánnyugdíjpénztárak nemcsak a reálértékét őrizték meg a rájuk bízott pénznek, hanem jelentős mértékben növelték is azt.
Pár napja, Matolcsy György, a miniszterelnök jobb keze, Tóth Bertalan, szocialista frakcióvezetőnek adott válaszában egy halovány ígéretet tett arra, hogy amikor az érintettek nyugdíjba mennek több nyugdíjat kaphatnak. Csakhogy mivel nincsenek egyéni számlák, a kormány pedig már régen elverte a milliárdokat, senki nem tudja, hogy ez hogyan válhat valóra.
Szerző
1 Comments
Leave a Reply
Leave a Reply
Friss
- Dézsy Zoltán -ne szégyellje, ha eddig nem tudta, ki Ő- elhappolta Hadházy elől és 4 napra stoppolta Erzsébet hidat
- A Pride-látvány mintájára, ‘ha hosszan nézi valaki Mészáros Lőrinc úr arcképét, akkor közbeszerzés-nyertes milliárdossá válik’?
- Ujhelyi: akkor ez ennyi volt. Nem publikálok több véleménycikket az Index-en – Olvassa nálunk!
- Éttermi verekedésbe keveredett a sportoló – Kórház lett a vége
- Perintfalvi Rita mű- és korelemzése: az a rúzs az ajkadon Viktor…
- ‘A Lázárinfókon nincs sunnyogás: bárki, bármiről kérdezhet, én pedig válaszolok..’ – ‘Bárki-szállítás’ kilométertől függő jutányos áron?
- 6 csillagjegy májusi aranyélete – Akik túllátnak az orrukon….
- Világszám: húsvéti hímes Fidesz-kommentált áhitat
- Óriási hír érkezett a magyar női vízilabda válogatottról
- Trump toppantott: nem ér a nevem!
Gause László
2018.01.14 10:48 at 10:48
Svájcban az elszámolásban jelzik a várható nyugdíjat. Feltételezik, hogy végig fizeti a járulékot. Lepődjetek meg, egy kezdőnek több nyugdíjat jeleznek, mint a fizetése.