Connect with us

Kerítésen innen

Orbán embere, Bocskor Andrea megint a sajtószabadság és demokrácia ellen szavazott az EU-ban

EU, Bocskor Andrea
Megosztás

Orbán embere Bocskor Andrea  az újabb EU-s sajtószabadságot biztosítani akaró tervezetre is természetesen nemmel szavazott. Csütörtökön új jogszabály-tervezetet szavazott meg az Európai Parlament kulturális bizottsága a tömegtájékoztatás szabadságáról, ami védené a médiaszolgáltatók tényleges szerkesztői szabadságát, és megtiltana bárminemű beavatkozást vagy nyomásgyakorlást a médiára és az újságírókra nézve.

Kormányzati forrásszabályozás

Az új uniós médiahatóság függetlenedne az Európai Bizottságtól, saját jogkörben léphetne és dönthetne a kérdéses esetekben-írja a 444.

A portál cikke így folytatódik: Az átengedett tervezet előírná, hogy egy médiaorgánum működésének hány százalékát teheti ki kormányzati forrás, és szabályozná az állami hirdetések vállalatok közötti elosztását is – az átláthatóság és a megkülönböztetésmentesség jegyében. Az új jogszabály szerint tilos lenne például újságírókat arra kényszeríteni, hogy kiadják a forrásaikat, nem férhetnek hozzá a titkosított tartalmaikhoz, és nem vethetnek be ellenük kémprogramokat – olyat, mint a Pegasus, amivel az Orbán-rendszer kritikusait, magyar politikusokat, vállalkozókat, újságírókat, köztük a 444 jelenlegi munkatársát is lehallgatták. Ezek az alkalmazások csak súlyos bűncselekmények, például terrorizmus vagy embercsempészet kivizsgálására lennének bevethetők, ha azt egy független bíróság rendeli el.

„Sorosék újabb támadása”

A bizottság magyar tagja, Bocskor Andrea is megszólalt a törvénytervezetről:

„Sorosék újabb támadásával szemben meg kell védeni a magyar nyilvánosságot! Az uniós médiatörvény javaslata ismételten egy súlyos beavatkozási kísérlet a tagállamok szuverenitásába”,

írta egy Facebook-bejegyzésben a kárpátaljai magyar képviselő, aki a Fidesz listájáról jutott az Európai Parlamentbe. Talán nem meglepő, hogy Bocskor volt a három nemmel szavazó egyike csütörtökön: a döntést azzal indokolta, hogy szerinte a tagállamok joga és felelőssége szabályozni a nyilvánosságot; és a rendelettervezet arra irányul, hogy a

„háborúpárti és migránssimogató híradásoktól” és „genderpropagandától” eltérő hang és vélemény ne jelenhessen meg.

Ezeket olvasta már?

Szerző