Kerítésen innen
Megoldják butába: Orbánék nem államosítják a szakrendelőket, csak megszabják, hogy mit és hogyan
Orbán Viktor újabb sasszéra készül, most éppen úgy tűnik, hogy feladja a szakrendelők államosításának tervét, de ahogy tőle megszokott, ne arra figyeljünk, amit mond, hanem….
Orbán Viktor újabb sasszéra készül, most éppen úgy tűnik, hogy feladja a szakrendelők államosításának tervét, de ahogy tőle megszokott, ne arra figyeljünk, amit mond, hanem….
A kormány kerülni kívánja a konfliktusosabb utat, így egyelőre nem tartja időszerűnek a szakrendelők formális államosítását, ugyanakkor arról nem kíván lemondani, hogy mélyebben beleszóljon a szakrendelők kapacitásgazdálkodásába
– tudta meg a Népszava.
Emlékeztetőül
Az országgyűlés december végén fogadta el az egészségügy átalakításáról szóló törvényt, amely lehetővé tette, hogy
az Országos Kórházi Főigazgatóság (OKFŐ) hivatala adatokat kérjen, hogy előkészíthesse a még nem állami fenntartású szakrendelők átvételét.
A helyhatóságoknak március végéig kellett nyilatkozniuk arról, adják-e vagy sem a járóbetegellátó intézményeiket az államnak.
A fővárosból szinte egyetlen kerületi önkormányzat sem kért az államosításból, a vidékiek közül is csak néhány olyan reakció érkezett, amelyben nem zárkóztak el mereven, mert belátták, hogy nem képesek finanszírozni a fenntartását.
Megoldják butába….
A portál információja szerint szerdán a kormány tárgyalta a szakrendelők államosításával kapcsolatos javaslatot. Az államosítást nem tartották időszerűnek, arról döntöttek, hogy meg kell vizsgálni:
az ellátásszervezés és kapacitás-szabályozás tekintetében a szakrendelők miként vonhatók be a megyei irányító kórházak felügyelete alá anélkül, hogy a fenntartói státuszuk megváltozna.
A szakrendelők sorsával kapcsolatos javaslatait megvitatja a kormányzat a helyhatóságok vezetőivel, az Önkormányzatok Nemzeti Együttműködési Tanácsának (ÖNET) csütörtökre összehívott ülésén is. Az Önkormányzatok Nemzeti Együttműködési Tanácsa a kormányzat egyeztető fóruma a helyhatóságokkal kapcsolatos döntésekben. Tagjai
- a belügyminiszter,
- a pénzügyminiszter,
- a Belügyminisztérium önkormányzati államtitkára,
- a Miniszterelnökség területi közigazgatásért felelős államtitkára,
- az országos önkormányzati érdekszövetségek elnökei, és
- a kultúráért és innovációért felelős miniszter.
Takács Péter államtitkár május első napjaiban az Indexnek adott nyilatkozatában beszélt arról, hogy
a szakrendelők államosításáról több verziót vittek a kormány elé, a javaslatban az ellátásszervezésre, valamint a működtetés észszerűsítésére is tettek javaslatot, továbbá ezekhez készült kockázatelemzés is.
Szerző
Friss
- Ki, hogy… Orbán például így…..
- Hajdu Péter érti az idők szavát: középre tarts – ‘… k*rvára nem találkoztam Rogán Antallal, még csak telefonon sem egyeztettem vele’
- Katonai-riszatoborzó Zalaegerszegen, avagy a helyi kultúros érezte, hogy pálya van…..
- Ha bénázol a Mészáros-féle edzőteremben, akkor fizetsz – Bizony, keményedik az élet ….
- A TISZA Párt EP-képviselőjének felesége munkaügyi pert indított volt munkaadója, a minisztérium ellen
- Kamatot emelt az OTP a lakáshiteleknél – Követőkre talál?
- Lázár közszolga pökhend-üzemmódban: egy csekk és más semmi – 5000 Mrd, és viheti a Főváros a területet
- Ha azt hitte, hogy Orbán nem tudja meglepni, tévedett….
- Karácsony Gergely: győztünk!
- 4 ok, amiért megéri zöld energiára váltani